Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за по-щастливи хора :)

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

За: Съвети за по-щастливи хора

подкрепям СЪВЕТ номер 7.. гледам нашите ги, е страх да си купят нещо ново, само плащат парно, ток а-у... с тези 100 лева примерно или по-малко няма да намалят чувствително задълженията си, по-добре един-два пъти в месеца да си купят нещо, което ще ги зарадва и ще повдигне духа им, а не само да си мислят за сметки, храна и прочие...

Коментар

Re: За: Съвети за по-щастливи хора

Първоначално публикувано от traiki View Post
      подкрепям СЪВЕТ номер 7.. гледам нашите ги, е страх да си купят нещо ново, само плащат парно, ток а-у... с тези 100 лева примерно или по-малко няма да намалят чувствително задълженията си, по-добре един-два пъти в месеца да си купят нещо, което ще ги зарадва и ще повдигне духа им, а не само да си мислят за сметки, храна и прочие...
      Мдам. (Имаш предвид номер 6 )

Коментар

Re: Съвети за по-щастливи хора

Съвет 6 - това направо си е болест, особено с постоянното повтаряне по всички медии - криза, криза, криза.

Коментар

Смятам, че не е нужно човек да чете книги за позитивизъм, за да се усмихва. Достатъчно е сутрин когато се събуди да отдели 2,3 минути и да си припомни какво има в този живот. И замисляйки се открива, че има много повече от другите хора по света. Въпроса е дали сме благодарни всеки ден за това което е в ръцете ни и оценяваме ли го. Ако е така, то със сигурност на лицето ни винаги ще грее усмивка и радост ще топли душата ни. Не е необходимо да се стремим към невъзможното, а да сме доволни от това което имаме. Според мен това е ключът към щастието, или поне към моето лично

Коментар

Re: За: Съвети за по-щастливи хора

Първоначално публикувано от Evgeniya Rusenova View Post
            Смятам, че не е нужно човек да чете книги за позитивизъм, за да се усмихва. Достатъчно е сутрин когато се събуди да отдели 2,3 минути и да си припомни какво има в този живот. И замисляйки се открива, че има много повече от другите хора по света. Въпроса е дали сме благодарни всеки ден за това което е в ръцете ни и оценяваме ли го. Ако е така, то със сигурност на лицето ни винаги ще грее усмивка и радост ще топли душата ни. Не е необходимо да се стремим към невъзможното, а да сме доволни от това което имаме. Според мен това е ключът към щастието, или поне към моето лично
            Това е един от съветите, които съм запланувал за по-нататък . Но за книгите не съм съгласен. Помагат изключителнооооо много.

Коментар

За: Re: За: Съвети за по-щастливи хора

Да, при някои може и да помага не споря. Всъщност се надявам да е така. Дано всеки открие своя начин да бъде щастлив

Коментар

-----------------------------------------------------------------------------
                Съвет 7

Започвайте деня с нещо позитивно!

Времето веднага след събуждане е малко по-различно от останалите части от деня. То има по-силно влияние върху вашата нагласа и подсъзнание и за това е добра идея да си създадете навик да започвате деня с нещо позитивно. Това може да бъде гледане на забавен клип или серия от комедиен сериал, може да бъде медитация или слушане на радостна и енергична музика, може да бъде визуализиране на позитивни неща или повтаряне на позитивна и надъхваща фраза и така нататък.

Аз лично още в леглото първо повтарям моето позитивно кратко изречение 15 пъти, а след това визуализирам текущите ми цели. Също се опитвам да се усмихвам през това време, което инжектира в мозъка ми малко природни опиати и увеличава позитивизма и вярата ми (по мои наблюдения). А след като стана отново се усмихвам и си повтарям три пъти друга по-кратка позитивна фраза: "Какъв прекрасен ден, Бог е винаги с мен, спокойно побеждавам всеки проблем!". Тя е бонус.

И така започвам позитивно деня и се стремя да запазя нагласата. А ако се наложи можем да приложим първия съвет от началото на темата, ако се случи нещо по-лошо по-късно в деня и да се опитаме така да възвърнем позитивизма.

Имайте предвид, че това което аз правя отнема повече време и така да се каже не е за всеки (за всеки е, но не всеки би се навил да го прави). За това отгоре споменах и "по-нормални" дейности, които могат да се правят от всеки. Вие избирате какво и колко да правите. Колкото и да е малко е много по-добре от нищо! Иначе ако някой желае да разбере повече за визуализациите, утвържденията и подсъзнанието може да се допита до следната книжка, която е световен бестселър.

Между другото местя темата в раздел Мотивация и успех .
                Последна редакция от scoobydoo; 16-11-2012, 01:26 PM.

Коментар

Съвет 8

Заобиколете се с позитивни неща и щастливи хора.

Факт е, че средата ни оказва огромно влияние, независимо дали вярваме в това или не. Средата включва както хората, така и предметите около нас. Ако 5-те човека, с които комуникираме най-много, са негативни и нещастни, никога няма да бъдем щастливи. Просто е невъзможно.

Не сме длъжни да търпим негативизма на хората. Нека се заобиколим с хора, които са позитивни и щастливи защото това ще ни помогне изключително много и ние да станем такива.

Също нека подобрим средата, в която живеем, цветовете, светлината, нека не стоим на тъмно за да спестим от ток, нека светнем всички лампи, да изчистим и подредим, да изхвърлим ненужните неща, да усилим печката, на студено и тъмно е трудно да сме позитивен.

Това е на кратко, знам че този съвет не е лесен и изисква работа, пари и силна воля, но това няма да ни спре. Както се казва, трудните неща ги правя на момента, за невъзможните ми трябва малко време

Коментар

--------------------------------------------------------------------------
                    Съвет 9

1 път на ден благодарете за всичко, което имате.

Това може да стане например чрез молитва към Бог, или ако предпочитате друг вариант, то може да е просто чрез мисли отправени към Вселената. Едно и също е долу-горе.

Най-добре е това да става или вечер преди лягане или сутрин след ставане. Отнема около 1 минута и е много лесно. Опитайте да се отпуснете до колкото е възможно (1 - 2 дълбоки вдишвания например) и след това изброявате всичко (може на ум със затворени очи), за което се сетите, че имате и благодарите за него мислейки реално за него и изпитвайки чувството благодарност.

Пример: Благодарен съм за моя живот и за моето здраве. Благодарен съм за моя уютен дом и всички вещи в него. Благодарен съм за моето прекрасно семейство и моите приятели. Благодарен съм за светлината, топлината и храната. Благодарен съм за моите умения и за възможността да бъда полезен на останалите хора. (И т.н. в свободен текст каквото ви дойде на ум.)

Ползата от това кратко упражнение, ако се прави всеки ден, е че постепенно ще помогне на вашия мозък да се фокусира повече върху нещата, които имате и да ги оцени. Това ще доведе до по-силно чувство за щастие и спокойствие.

Коментар

Съвет 10

Когато не правите нищо и не мислите за нищо конкретно, умишлено правете нещо, което да предпази мозъка ви от негативни мисли.

Тъй като във Вселената празно няма, когато не мислите за нищо, в мозъка ви идват разни мисли, предимно негативни. Не е нужно да казвам колко са вредни те. Само днес докато вървях по улицата забелязах че си представих поне 4 негативни ситуации.

Един трик да избегнем това е или да мислим за нещо конкретно и позитивно, което признавам е доста трудно, или просто да си подсвиркваме или припяваме. Определено подсвиркването е най-лесно и наистина е ефективно. Също може да си повтаряте на ум или тихо на глас позитивна кратка фраза, която преди това сте си измислили (в нея не трябва да има негативни думи и отрицателни частици, преразкажете я с позитивни думи само).

Коментар

Съвет 11

Всяко зло за добро! Нека винаги се опитваме да намерим полза във всеки проблем и всяко препятствие. Може на пръв поглед да изглежда странно, но реално всеки проблем ни кара да действаме и често научаваме нещо ново докато го разрешим. Ако не научим нищо, пък натрупваме опит и ставаме по-силни. Някои страдания и препятствия пък идват за да ни прекъснат ако сме тръгнали по грешен път. Така че дори и да не разберем как точно, реално всичко ни помага и това е!

Коментар

Съвет 12

Този е много лесен и прост съвет, който обаче не трябва да бъде подценяван. Нека редовно се движим физически. Не всеки желае да бяга маратони или да спортува усилено даден спорт, но дори една разходка (редовно) също помага изключително много.

Редовното движение не само помага здравословно в дългосрочен план (което всички знаем), но помага и на нашата психика. То увеличава нашата емоционалния стабилност и намалява нивата на стреса както в момента, така и в дългосрочен план. Освен това спомага за отделянето на хормоните серотонин и ендорфин в мозъка, които ни карат да се чувстваме по-щастливи на момента.

(И отново ще напомня, на себе си и на вас, че е много по-добре успешно да предприемем малка промяна към по-добро, отколкото да се опитаме да предприемем голяма, но да не стане нищо).

Коментар

Съвет 13

Нека умишлено се стремим към опростяване на нещата. Опростяването е изключително интересна тема и смятам, че то може да ни помогне да увеличим и нашето щастие. Опростяването във всеки един аспект на живота може да намали нашите тревоги и проблеми.

Един аспект на нещата е свързан с многото избор и как той ни кара да се чувстваме недоволни, дори и да изберем най-доброто. Това е разгледано тук, но аз имам предвид на още по-глобално ниво. Премахване на ненужни предмети и вещи от вкъщи, прекратяване на ненужни дейности и занимания, прекратяване на ненужни взаимоотношения с хора, общо взето премахване на всичко ненужно.

Коментар

Съвет 14

Добре е всеки от нас да си изгради (може мисловно, а още по-добре и на хартия) нещо като основа на щастието.

Сещайки се за тази основа, ние винаги можем да стигнем до извода, че сме щастливи. Тя е като основа на сграда и трябва да бъде изключително стабилна. Освен това трябва да имаме пълен контрол над нея.

Примерно грешни основи са: пари, семейство, красота, младост и т.н. Всяко едно от тях, можем да изгубим и тогава ще се счупи нашата основа и ще се срутим.

Правилна основа са например нашите принципи и доброто, което сме направили. Само ние контролираме нашите принципи и никой не може да ни ги отнеме. А доброто, което сме направили никога няма да изчезне.

Когато имаме правилна основа и се срещнем с тежка ситуация, която се опитва да ни събори, основата винаги ще остава стабилна. Ще си кажем например:

Моята душа (тоест аз) е безсмъртна, ще живея и ще се развивам вечно, моите принципи са правилни, това, което правя е полезно за хората. Бог е винаги с мен. Каквото и да става, дори и света да се разцепи на две, това няма да се промени и за това съм винаги щастлив и спокоен.

ДОБАВКА: Ако нямате изградени добри принципи или не правите добро, то захващайте се с тези неща
                              Последна редакция от scoobydoo; 03-02-2014, 12:58 PM.

Коментар

• Guest's Avatar
                                Guest commented
                                Editing a comment
                                Прекрасно е, БлагоДаря ти !

• scoobydoo
                                scoobydoo commented
                                Editing a comment
                                @SeoKungFu
                                Моля . За основата на щастието четох в "Седемте навика на високоефективните хора". Те там по друг начин малко го наричаха ако не се лъжа, ама нищо. А и тука го украсих и с други мои идеи и възгледи. Но основната идея е от там.

Съвет 15

Следващия ми съвет, който все повече се стремя и аз да спазвам и напоследък се убеждавам че работи, е свързан с даването.

Иска ни се само да вземаме без да даваме, или да даваме малко, но да получим много, но Вселената не е устроена така. Не знам защо все ние хората гледаме обрано на нещата, ама ето и тук пак така се получава.

Интересното е, че точно когато даваме повече, тогава почваме и да получаваме повече. А ние често си казваме, ех само да взема това, и ще дам или даря онова. А Вселената стои и ни гледа, мислейки си: Когато даде, тогава ще му дам, хаха.

За да бъдем в синхрон с Вселената ние трябва да позволим на енергията да тече през нас. А не да се опитваме да я задържаме. Така се спира естествения поток и се получава запушване. А за да тече енергията през нас ние трябва да даваме, тогава ще може да получим нова енергия. Под енергия разбирайте всичко.

Най-трудното е когато например имаме голям недостиг на Х и този Х правим всичко възможно да го увеличим. И в този момент Вселената ни поставя в ситуация, в която някой ни иска Х. Веднага можем да кажем, о точно сега супер много ми трябва Х и едвам го събирам и да откажем, имаме си добро оправдание. Все повече се убеждавам обаче, че точно в тази ситуация трябва, противно на логиката, да дадем Х на човека, колкото и да ни е трудно. Тогава Вселената почти веднага ни награждава с още повече Х от колкото сме дали. И това често става по начин, който не сме и очаквали.

Много са интересни общо взето тези неща. Има доста природни закони, които не се изучават и е трудно да се наблюдават и изследват, но въпреки това си действат както останалите физични, химични и други закони, които изучаваме в училище.

Та всичко това е свързано със щастието. Самото даване винаги ни носи щастие, това е заложено дълбоко в същността на човека. Пробвайте редовно да давате разни неща на вашите близки (или непознати също може) и ще видите че едно щастливо чувство ще се загнезди във вас. Това е награда че следвате законите на Вселената.
                              Последна редакция от scoobydoo; 20-03-2014, 07:45 PM.

Коментар

Изчакайте...
                              X