SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвети за по-щастливи хора :)

scoobydoo

Know you can!
Незнайно защо ми хрумна идеята да публикувам всеки месец по един съвет, който ще помогне да бъдем малко по-щастливи. И тъй като едно от нещата, които реших да правя е да обръщам повече внимание на разни произволни идеи, ето правя го.

Всеки месец по 1 съвет. Така който смята да почне да ги следва, ще може лесно да направи промяната. Трябва да прави само едно нещо или да промени само едно нещо. До другия месец ще свикне и вече ще му е навик и така пак ще трябва да промени едно нещо и т.н. Така, ето първия съвет.

-----------------------------------------------------------------
Съвет 1

Има моменти, в които не се чувстваме приятно. Криво ни е заради нещо или няколко неща, които са станали на скоро. Става дума за едно такова остатъчно негативно чувство, което ни се запечатва за дълго време след някакъв спор или проблем в работата например. Заради него цялата ни ментална нагласа за този ден се е променила, както и отношението ни към хората и към всичко като цяло.

Това е много вредно и не само, че намалява продуктивността ни, ами и носи след себе си още негативизъм и лошо отношение. Без съмнение прави нас, а и околните, по-нещастни.

Интересното нещо, което забелязах (съдейки по себе си) е, че това, негативно чувство, остава наш спътник за толкова време, че дори в един момент не си спомняме какво го е предизвикало! Ако се замислим ще се сетим, но реално стоим, работим си или правим нещо и сме намръщени. Буквално сме намусени и негативни и си продължаваме с дневните задачи.

Първия съвет е следния. Всеки път, когато осъзнаете, че се намирате конкретно в състоянието описано по-горе, от днес нататък правете следното: Спрете за малко каквото правите и проведете на бързо следния разговор на ум със себе си: Защо ми е криво? Хмм.. А, да. Скарах се преди малко с еди кой си (примерно). И на всичкото от горе си порязах леко пръста след това (примерно). Тези събития ме карат да се чувствам зле в момента. Хмм.. Това ли било само. Хех. Че то това е нищо. Напълно нормални неща от ежедневието. Все част от играта наречена живот. Аз дори мога да се справя и с много повече от това. Аз съм най-големия :). Хе хе.

Нужни са само около 30 секунди за такъв диалог със себе си и сте готови. Продължете с работата си. Не е нужно да е точно същия, но следвайте схемата: 1) Каква е причината? 2) Омаловажаване на причината 3) Възвеличаване на аза.
-----------------------------------------------------------------

Вземете решение още сега да следвате този съвет от сега нататък всеки път в такава ситуация. След време дори няма да е нужно да го правите. За да е по-сигурно, че ще следвате това свое решение, запишете го на лист или тук във форума или го кажете на някой, защото ако само си го помислите може да се скатаете после. Но ако го кажете и споделите, ако се скатаете, ще излезе че сте излъгали. Това е трик за по-голяма дисциплина.

Втория съвет след около месец, до тогава практикувайте този :).

Поздрави.
 
Последно редактирано:
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

За да е по-сигурно, че ще следвате това свое решение, запишете го на лист или тук във форума или го кажете на някой, защото ако само си го помислите може да се скатаете после.
Идеята е много добра и май си напълно прав, но това изречение звучи точно като онези спам писма дето ти пишат "изпрати това на десет приятели и ще бъдеш щастлив цял живот." :D
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

Идеята е много добра и май си напълно прав, но това изречение звучи точно като онези спам писма дето ти пишат "изпрати това на десет приятели и ще бъдеш щастлив цял живот." :D

Радвам се, че ти харесва. А относно това дето казваш, може и така да звучи но идеята е съвсем различна :). Просто когато искаме да направим нещо, примерно от днес да ходя да бягам всяка сутрин, ако не го кажем на никой, скоро ще почнем да се скатаваме, а ако го кажем на всичките си приятели ще ни стане неудобно да се скатаем. Наричат го позитивен натиск. Дори записването на лист, самия факт че съществува като реален обект, а не е само мисъл, помага.
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

@scoobydoo, хубаво е, че пускаш такива теми :)

На мен лично ми харесва съвета ти, защото много често ми се случват подобни "криви" дни.

Имаш + от мен :)
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

@w1ck3dgam3
Мерси. Наистина трябва да се действа в насока на позитивизма. Просто това помага толкова много във всяко отношение. Малко по малко всеки трябва да действа в тази насока, независимо колко негативни неща му се случват.
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

Много ми допадат позитивните теми - метода ти е чудесен! Диалогът със собственото ни "Аз" винаги помага за разрешаване на различни неприятни ситуации, понякога и проблеми. Силата е в мисълта ни - подобното привлича подобно. И ако си визуализираме крайният резултат от определено желание, твърде вероятно е то да се реализира. Мислите са като радиовълните.

Най-неприятен враг е страхът от нещо... И тук е нужен постоянен диалог с другото ни "Аз". Или както ме посъветва приятел - подложи си ръцете под струя вода и си представи как страхът се отмива от теб. Същият ефект има и един душ, визуално или реално - само с позитивни мисли и визуализиране на крайният резултат (ако си настинал - представи си, че си здрав и читав, игнорирай болестта) се зареждаме с енергия.
 
Re: Съвети за по-щастливи хора :)

Това е много хубаво, което мислиш да правиш. Специално за първият съвет, който си дал, за мен това е голяма спънка. Доста навътре приемам някои неща и после със седмици не съм на себе си.

Аз лично се справям по следният начин:

1. Сещам се някои от най-лошите неща, случили ми се и си казвам, че това, заради което ми е криво в момента е нищо и няма смисъл да си кривя душата заради него.
2. Сещам се за най-хубавите неща в живота ми. Тогава вече окончателно се разбира, че няма за какво да ми е криво. Грейва ми една усмивка и съм нов човек. :)
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

@inter_reklama
Така е. :)
Виждам че си по-навътре в тези неща, което е супер. Препоръчвам ти книгата "Да прецакаш Дявола" на великия Наполеон Хил. Много е добра, една от любимите ми. Дори може би любимата ми.
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

@coobydoo,
Благодаря ти за книгата - открих я, но за съжаление няма E-вариант, ще я поръчам, макар и да съм извън Бг.

Едно документално филмче с бг аудио: "Тайната" - http://www.youtube.com/watch?v=AeREYBAHL3
Препоръчвам го на всички :)
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

@coobydoo,
Благодаря ти за книгата - открих я, но за съжаление няма E-вариант, ще я поръчам, макар и да съм извън Бг.

Едно документално филмче с бг аудио: "Тайната" - http://www.youtube.com/watch?v=AeREYBAHL3
Препоръчвам го на всички :)

Клипа липсва нещо. Иначе аз съм гледал 2 пъти и силно вярвам в него.
Поздрави.
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

Мерси. Наистина трябва да се действа в насока на позитивизма. Просто това помага толкова много във всяко отношение. Малко по малко всеки трябва да действа в тази насока, независимо колко негативни неща му се случват.

Вярно е, силата на позитивизма често е подценявана. Нещата са толкова прости, че много често не можем да ги възприемем, мислейки това за номер. Силата на позитивното мислене го прилагам в ежедневието си от много отдавна и бих споделил, че може и да върши чудеса - само от нас си зависи това.
scoobydoo - съвета ти към другите е чудесен, дано повече хора го последват и да успяват да се поправят.
А колкото до мен, аз прилагам не само този съвет, но и много други подобни съвети в своята практика, даже и си имам такъв сайт - изцяло насочен към позитивизма и това да накара хората да мислят позитивно и да виждат доброто навсякъде!
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

Клипа липсва нещо. Иначе аз съм гледал 2 пъти и силно вярвам в него.
Поздрави.

Моя е грешката - в линка липсва един знак, няма опция за редакция на поста, затова
поствам видеото тук за колегите и посетителите.

Законът на привличането действа, стига да го осъзнаем и чувстваме, не просто да вярваме...

 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

@Странникът
Супер. Радвам се, че го разпространяваш :). Аз с изминаване на времето все повече се убеждавам как всичко работи. В началото се присмивах едва ли не на един приятел за книгите дето чете, после покрай него се зарибих и сега съм му супер благодарен че ме въвлече в тези неща. Примерно няма да повярвате сигурно как спрях да боледувам. То не си е за вярване. 3 грипа минаха и всички около мен вкъщи се разболяваха един след друг и се оправяха, а при мен нищо. А до сега винаги се разболявах редом с тях. Сега само усещам леки симптоми, пия няколко чая и витамин Ц и си стоя здрав. Това почна да става от както прочетох в една книга как някакви се излекували от неизлечим рак само със мисълта си. Просто си представяли непрестанно там как изчезва рака и умира и накрая изчезнал. Като разбрах че това е възможно просто реших да не боледувам от грип и от тогава така и стана. Което вярваш, това става просто. За сметка на това майка ми пък вярва че не може да я подмине грипа и винаги наистина го хваща, баща ми пък дори вярва, че докато не вземе антибиотик няма да се излекува и всеки път си взема антибиотик, иначе не се излекува.
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

В допълнение към предното ми мнение. Забравих да спомена нещо важно. Всяка вечер едно от нещата, които си повтарям също е свързано със здравето ми. Това пропуснах да кажа, а определено то има по-голям ефект.
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

В допълнение към предното ми мнение. Забравих да спомена нещо важно. Всяка вечер едно от нещата, които си повтарям също е свързано със здравето ми. Това пропуснах да кажа, а определено то има по-голям ефект.

От малка не болeдувам, поради факта че не мисля за болести. След отровната ваксинация против вариола (приложена ми на 2 годинки), съм освободена от всякакви лекарски задължения. И се радвам, че нямам нужда от химични боклуци. Всичко е резултат на мислите ни - казват ти обличай се да не изстинеш, дори и да се облечеш, си складирал в един кът на мозъка, че може да изстинеш и настинката те хваща. Тези мисли са ни втълпени и трябва сами да ги игнорираме :)

Извадка от моя книжка:

"За нещастие си счупих десния крак точно в глезена, страшна картинка да видиш костта си... 3 дни и 3 нощи мъчителни в клиниката издържах. Отказах услугите на медицинските сестри за "тоалетна подлога". Сама с мъка и болка се подпирах на стената внимателно на здрав крак до тоалетната. Голям инат и трагедия бях... Хирурга не ме стресна със заплахите, че сухожилията ми са уязвими след трудната операция, а за костта да не говорим... Досега си нося платините в нея, нито ги чувствам и промяна на времето не ми пречи...

След 28 дневно обездвижване бях смъкнала цели 5 килограма. Невярващо..., но аз мислех единствено как да оздравея по-бързо и отново да съм на работа. Затова наблягнах на млечните протеинови продукти, като прясното и кисело краве мляко, сиренето винаги киснеше във вода, гюбека добре го познавате, плодовете и зеленчуците никога не пренебрегнах.

Патериците захвърлих на 22-ия ден, с гипса се сбогувах на 28 ден. Рентгеновите снимки бяха изненадващо отлични всеки път. Стъпвах си нормално, все пак внимавах доста. Не можах да си обясня факта за бързото оздравяване при такова усукване на ставата в глезена и разскъсване на сухожилията..."

В допълнение ще добавя, че силата на мисълта, чрез визуализацията на крайният резултат периодично прилаган, действа в синхрон със закона на привличането.
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

А под твоя книжка имаш предвид, че си я писала или чела? :)

Книжката я написах на тема отслабване (slides.bg/314/) - някои се подиграха, но имам и доста благодарни отзиви на е-мейл. Просто се замислих над преживяните ми години, установих че отслабването не опира до хапчета или специално диетично лечение, а в това да се храниш, когато почувстваш глад, не като "по часовник".
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

Време е за следващия съвет. И този ще е лесен, по нататък може по-сложни :).

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Съвет 2

Най-кратко казано, оценявайте ВСЕКИ ваш успех, независимо какъв е и в каква сфера! Всеки от нас преживява всеки ден разнообразни по големина и важност успехи, а и неуспехи. За по-важните успехи се радваме дори може да се похвалим, а по-важните неуспехи ги споделяме или се оплакваме.

Но да се върнем на успехите. По-малките такива ТОТАЛНО ги игнорираме. Те са нещо нормално. Щом не е неуспех значи е нормално нещо и не заслужава внимание. Така е устроено мисленето ни. И то е логично защото когато има проблем или неуспех това изисква действие от наша страна за да бъде поправен и решен. Но когато има успех от нас не се изисква действие защото всичко е наред и мозъка не е нужно да го отрази. Логично.

Аз ви съветвам обаче да предприемете стъпки към променяне на това мислене. Искам всеки път когато претърпите успех, КОЛКОТО и да е малък, да му отделите малко време за да го оцените. Пример: "Днес ми се увеличиха посещенията с 20 спрямо вчера. Йееесс! Много съм добър. Хе хе. Аз успявам във всяко начинание. Йес. Мммм да. Супер." Друг пример: Тъкмо ще пресичате и светва зелено за вас. Вие казвате: "О да! Най-големия просто. Вселената е на моя страна."

Както виждате нас не ни интересува колко е малък и незначителен успеха. За всеки един ние се радваме. Може и да е нещо по-кратко. Примерно само едно Йессс! придружено със стискане на юмрук и помпане с ръка е достатъчно. Но го правете при всеки малък успех. Всеки ден.

В следствие от това (ако се прави редовно и винаги) вашият мозък ще бъде обзет от позитивно чувство и от чувство на успех. Това ще ви прави по-щастливи и на всичкото отгоре ще настрои вълните ви на честотата на успеха, което ще привлече още успех и щастие. След време ще останете с впечатлението че успеха просто ви следва навсякъде и че можете всичко. И реално ще почнете да успявате в повече неща и да не се отказвате и така нататък.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Видео пример можете да видите тази жаба как се кефи на клипчето. Гледайте го цялото понеже е смешно, но игнорирайте всичко друго в него, искам да покажа само от 1:00 до 1:06 от клипа. Просто не ми се търси друг пример, а помня че тук имаше помпане с ръце и кефене :).

 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

scooby, чета и препрочитам примерите с диалозите със себе си, които да водим.
Би ли дал насоки как се процедира (какви диалози да се водят) след любовна драма (години наред под един покрив, като семейство, и накрая срив)?
-------------
Иначе съм голям фен на тези неща... позитивното мислене е ключа към успеха! The Secret описва нещата доста добре. Нещата, които имам на компютъра са верни и хубави, но все пак стари и вероятно повечето от вас са ги чели многократно, затова ако попадна на нещо ново и/или интересно ще го напиша тук. :-]
 

Горе