SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

@Poltargaista
Конкретно след любовна драма не мога да коментирам защото нямам опит с тези въпроси. По-скоро за това как да се избегне това мога да кажа няколко думи. Принципно всеки вид връзка между двама души трябва да носи ползи и за двете страни, за да може да съществува успешно. Тя трябва да бъде прекратена ако едната страна няма полза. Също и ако има несъответствие в характерите, а не да се правят хиляда компромиса или опити за промяна на другия. Има видове характери, които са напълно несъвместими и нещастието им е гарантирано ако са заедно. Сега не ги помня точно, те са описани по книгите, но примерно единия ако иска да играе поддържаща роля, а другия водеща това е добра комбинация. Но ако и двамата винаги гледат да са водещи и само да се самоизтъкват пред другия това е един от примерите за несъответствие. Нещо такова беше, но преди доста време го четох.
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

-------------------------------------------------------------------------------
Съвет 3

Следващата ми препоръка е следната. Нека не се примиряваме с малките неудобства, които срещаме всеки ден. Нека обясня какво точно имам предвид.

Малко ми е трудно за измисля добри примери, но все пак ето някои. Да речем, че гледаме телевизия и дистанционното не е до нас. Звука на телевизора обаче е мааалкооо по-силен или по-слаб от колкото искаме. Може да изберем да се примирим с това леко неудобство, но може и да станем и да си го настроим както искаме. Или пък от известно време батериите на дистанционното са отслабнали и вече трудно се работи с него. Можем да се примирим с това леко неудобство, но можем и просто да купим нови. Общо взето всяко едно леко неудобство, което лесно можем да разрешим, но пък можем и да не го направим.

Нека направим нещата както трябва. Нека победим мързела и да докажем на себе си, че ние решаваме и че не се оставяме на някакъв си мързел да ни контролира. Ако не действаме по тези малки неща, това наше бездействие и примиряване с неудобството ще ни изгради много скоро навик. Навик, който ние ще приложим в много други неща. Един ден ще се окаже, че на нас не ни се действа, не ни не решават проблеми и лесно се примиряваме с всякакви неправилни неща. Освен че всяко едно от тях ни прави по малко по-нещастни, то и като осъзнаем, че заради лошия навик ние нямаме сила да победим мързела, то ще станем още по-нещастни и с ниско самочувствие за себе си.

За това смятам, че трябва да действаме по тези малки въпроси за да свикнем с обратното. Че ние можем да променим и подобрим нещата и че сме по-силни от мързела.
-------------------------------------------------------------------------------
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

Много приятна тема!
 
Re: Съвети за по-щастливи хора :)

-------------------------------------------------------------------------------
Съвет 4

Всички "неща" в нашия свят могат да се разделят на 3 групи. Първата е с нещата, над които имаме пряк контрол. Например всяко едно наше действие. Втората е с нещата, на които можем само да влияем. Примерно действията на другите хора. Те не са напълно извън наш контрол. Винаги можем да им повлияем с нашите думи. И третата група е с нещата, над които нямаме абсолютно никакъв контрол. Там например са абсолютно всички минали събития. Не можем нито да ги променим пряко нито да им влияем. Друг пример може да бъде времето навън. Или законите на физиката.

Съветът ми към всички нас е да насочим усилията си само към нещата от първите две групи и най-вече към първата. Тревоги, а и каквито и да е усилия и мисли, вложени в третата група са пълна загуба на време.

Например представете си, че имаме планове, които очевидно ще бъдат развалени понеже ще вали. Ако не следваме Съвет 4, ние можем да почнем да пуфтим и да се вайкаме и оплакваме в рамките на половин - един час за това. Така се концентрираме върху нещо, над което нямаме никакъв контрол и не постигаме нищо освен да ставаме по-нещастни и да губим време. Ако обаче следваме Съвет 4 ние бързо ще разпознаем, че това събитие е извън наш контрол и извън наше влияние. Тогава ще се насочим към нещата, над които имаме контрол или поне влияние и примерно може да променим плана си, да обмислим разместване на графика (или ако зависи и от други хора, ще опитаме да им повлияем).
-------------------------------------------------------------------------------
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

Преди два дни попаднах на една статия в новинарски сайт, озаглавена "15 мъдри съвета за щастие". Някои от съветите са простички и логични, но не пречи да им се хвърли един поглед. На някои може да им се видят полезни: 15 мъдри съвета за щастие - Любопитно - inews.bg
 
Re: За: Съвети за по-щастливи хора :)

Re: За: Съвети за по-щастливи хора :)

Преди два дни попаднах на една статия в новинарски сайт, озаглавена "15 мъдри съвета за щастие". Някои от съветите са простички и логични, но не пречи да им се хвърли един поглед. На някои може да им се видят полезни: 15 мъдри съвета за щастие - Любопитно - inews.bg

Добри съвети :). Четейки си мисля, че промяната съвсем не е лесна и бърза. Дори цял живот може да не стигне за да се научим да спазваме всичките в статията.
 
Re: За: Съвети за по-щастливи хора :)

Re: За: Съвети за по-щастливи хора :)

Нищо не става изведнъж. Аз мисля, че само като си ги препрочитаме във времето тези съвети и постепено ще започнем да ги прилагаме :)
 
Re: Съвети за по-щастливи хора :)

Време е за съвет 5, но преди него искам да ви споделя притчата за двете жаби. Веднъж я публикувах в темата за мотивацията, но сега искам отново да я споделя, защото е свързана с темата (а и е много добра).

Група жаби подскачали из гората, но внезапно две от тях паднали в една дупка. Като видели колко е дълбока, другите решили, че с двете нещастни жаби е свършено. Пострадалите обаче не искали да се предават толкова лесно и с всички сили се опитвали да изскочат от дупката. Останалите жаби ги гледали и не преставали да коментират, че усилията им са напразни. Накрая едната жаба се обезкуражила от думите им, паднала долу и умряла.

Другата обаче продължавала да скача толкова силно, колкото можела. Останалите ѝ викали, че най-доброто, което може да направи, е просто да остане в дупката и кротко да си умре. Но тя заподскачала още по-силно и накрая успяла да се измъкне от дупката. Когато другите я попитали не е ли чувала какво ѝ говорят, жабата им обяснила, че не е много добре със слуха и че през цялото време си мислела, че я окуражават.

Тази история има две поуки:

Човешкото слово има силата да дава и отнема живот. Окуражителната дума може да помогне на някого, който се чувства зле, и да направи деня му по-хубав.
Обезсърчаващата дума, отправена към същия човек, може да го убие.

Давайте живот на хората. Не подценявайте силата на думите. Всеки може да каже нещо, което да сломи човек в труден момент. Достоен за уважение обаче е онзи, който окуражава останалите.


Автор: Неизвестен
Източник: Много места в интернет, както и книгата "Скритият дар"


-------------------------------------------------------------------------------
Съвет 5

Нека не подценяваме думите и нека ги използваме разумно. И най-вече нека ги използваме за да помогнем на хората около нас да бъдат по-мотивирани, по-позитивни и по-уверени. Една малка думи може да има ОГРОМЕН ефект за човека. Понякога ние си помисляме нещо, но не го казваме. Мислим си че няма нужда да го кажем, но реално има огромна нужда (става дума за неизказана благодарност, мотивация, признание и т.н.). Нека поне малко се подобрим в това отношение. Определено и аз имам много да работя по този въпрос, но със сигурност съм се подобрил поне малко в това отношение, за което се радвам.
-------------------------------------------------------------------------------
 
Последно редактирано:
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

Незнайно защо ми хрумна идеята да публикувам всеки месец по един съвет, който ще помогне да бъдем малко по-щастливи. И тъй като едно от нещата, които реших да правя е да обръщам повече внимание на разни произволни идеи, ето правя го.

Всеки месец по 1 съвет. Така който смята да почне да ги следва, ще може лесно да направи промяната. Трябва да прави само едно нещо или да промени само едно нещо. До другия месец ще свикне и вече ще му е навик и така пак ще трябва да промени едно нещо и т.н. Така, ето първия съвет.

-----------------------------------------------------------------
Съвет 1

Има моменти, в които не се чувстваме приятно. Криво ни е заради нещо или няколко неща, които са станали на скоро. Става дума за едно такова остатъчно негативно чувство, което ни се запечатва за дълго време след някакъв спор или проблем в работата например. Заради него цялата ни ментална нагласа за този ден се е променила, както и отношението ни към хората и към всичко като цяло.

Това е много вредно и не само, че намалява продуктивността ни, ами и носи след себе си още негативизъм и лошо отношение. Без съмнение прави нас, а и околните, по-нещастни.

Интересното нещо, което забелязах (съдейки по себе си) е, че това, негативно чувство, остава наш спътник за толкова време, че дори в един момент не си спомняме какво го е предизвикало! Ако се замислим ще се сетим, но реално стоим, работим си или правим нещо и сме намръщени. Буквално сме намусени и негативни и си продължаваме с дневните задачи.

Първия съвет е следния. Всеки път, когато осъзнаете, че се намирате конкретно в състоянието описано по-горе, от днес нататък правете следното: Спрете за малко каквото правите и проведете на бързо следния разговор на ум със себе си: Защо ми е криво? Хмм.. А, да. Скарах се преди малко с еди кой си (примерно). И на всичкото от горе си порязах леко пръста след това (примерно). Тези събития ме карат да се чувствам зле в момента. Хмм.. Това ли било само. Хех. Че то това е нищо. Напълно нормални неща от ежедневието. Все част от играта наречена живот. Аз дори мога да се справя и с много повече от това. Аз съм най-големия :). Хе хе.

Нужни са само около 30 секунди за такъв диалог със себе си и сте готови. Продължете с работата си. Не е нужно да е точно същия, но следвайте схемата: 1) Каква е причината? 2) Омаловажаване на причината 3) Възвеличаване на аза.
-----------------------------------------------------------------

Вземете решение още сега да следвате този съвет от сега нататък всеки път в такава ситуация. След време дори няма да е нужно да го правите. За да е по-сигурно, че ще следвате това свое решение, запишете го на лист или тук във форума или го кажете на някой, защото ако само си го помислите може да се скатаете после. Но ако го кажете и споделите, ако се скатаете, ще излезе че сте излъгали. Това е трик за по-голяма дисциплина.

Втория съвет след около месец, до тогава практикувайте този :).

Поздрави.


Наистина много позитивна тема, саветите също си ги бива особенно съвет номер едно :)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Съвети за по-щастливи хора :)

-----------------------------------------------------------------
Съвет 6

От време на време, да речем 1 път на 1-2 месеца, си купувайте нещо ново. И то без да се чувствате виновни. Нека поясня...

Има хора, които по една или друга причина, са стигнали до едно такова състояние, в което ги е страх да изхарчат и 1 стотинка за нещо странично. Само плащат сметки и понеже чувстват, че парите никога не стигат, не си купуват абсолютно нищо ново (било то нова дреха, книга, гсм и т.н.). Отлагат го в мисълта си, казвайки си: Когато има "повече пари". И това естествено никога не става.

От една малка покупка на 1-2 месеца или средна по-рядко, няма нито да обеднеем, нито ще ни намалеят доходите. Докато непрестанното ограничаване и стискане на всяка стотинка за сметките тотално ще ни смачка мисловно. Човек има вътрешна нужда да вижда, че постига нещо. Да получава някаква награда за работата си. Разбирате за какво говоря :).

Разбира се, има хора, които прекаляват с тези неща, но този съвет не е за тях. Надявам се съветът да бъде правилно разбран от правилните хора :).
-----------------------------------------------------------------
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

подкрепям СЪВЕТ номер 7.. гледам нашите ги, е страх да си купят нещо ново, само плащат парно, ток а-у... с тези 100 лева примерно или по-малко няма да намалят чувствително задълженията си, по-добре един-два пъти в месеца да си купят нещо, което ще ги зарадва и ще повдигне духа им, а не само да си мислят за сметки, храна и прочие...
 
Re: За: Съвети за по-щастливи хора :)

Re: За: Съвети за по-щастливи хора :)

подкрепям СЪВЕТ номер 7.. гледам нашите ги, е страх да си купят нещо ново, само плащат парно, ток а-у... с тези 100 лева примерно или по-малко няма да намалят чувствително задълженията си, по-добре един-два пъти в месеца да си купят нещо, което ще ги зарадва и ще повдигне духа им, а не само да си мислят за сметки, храна и прочие...

Мдам. (Имаш предвид номер 6 ;))
 
Re: Съвети за по-щастливи хора :)

Съвет 6 - това направо си е болест, особено с постоянното повтаряне по всички медии - криза, криза, криза.
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

Смятам, че не е нужно човек да чете книги за позитивизъм, за да се усмихва. Достатъчно е сутрин когато се събуди да отдели 2,3 минути и да си припомни какво има в този живот. И замисляйки се открива, че има много повече от другите хора по света. Въпроса е дали сме благодарни всеки ден за това което е в ръцете ни и оценяваме ли го. Ако е така, то със сигурност на лицето ни винаги ще грее усмивка и радост ще топли душата ни. Не е необходимо да се стремим към невъзможното, а да сме доволни от това което имаме. Според мен това е ключът към щастието, или поне към моето лично :)
 
Re: За: Съвети за по-щастливи хора :)

Re: За: Съвети за по-щастливи хора :)

Смятам, че не е нужно човек да чете книги за позитивизъм, за да се усмихва. Достатъчно е сутрин когато се събуди да отдели 2,3 минути и да си припомни какво има в този живот. И замисляйки се открива, че има много повече от другите хора по света. Въпроса е дали сме благодарни всеки ден за това което е в ръцете ни и оценяваме ли го. Ако е така, то със сигурност на лицето ни винаги ще грее усмивка и радост ще топли душата ни. Не е необходимо да се стремим към невъзможното, а да сме доволни от това което имаме. Според мен това е ключът към щастието, или поне към моето лично :)

Това е един от съветите, които съм запланувал за по-нататък :). Но за книгите не съм съгласен. Помагат изключителнооооо много.
 
За: Re: За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Re: За: Съвети за по-щастливи хора :)

Да, при някои може и да помага не споря. Всъщност се надявам да е така. Дано всеки открие своя начин да бъде щастлив :)
 
Re: Съвети за по-щастливи хора :)

-----------------------------------------------------------------------------
Съвет 7

Започвайте деня с нещо позитивно!

Времето веднага след събуждане е малко по-различно от останалите части от деня. То има по-силно влияние върху вашата нагласа и подсъзнание и за това е добра идея да си създадете навик да започвате деня с нещо позитивно. Това може да бъде гледане на забавен клип или серия от комедиен сериал, може да бъде медитация или слушане на радостна и енергична музика, може да бъде визуализиране на позитивни неща или повтаряне на позитивна и надъхваща фраза и така нататък.

Аз лично още в леглото първо повтарям моето позитивно кратко изречение 15 пъти, а след това визуализирам текущите ми цели. Също се опитвам да се усмихвам през това време, което инжектира в мозъка ми малко природни опиати и увеличава позитивизма и вярата ми (по мои наблюдения). А след като стана отново се усмихвам и си повтарям три пъти друга по-кратка позитивна фраза: "Какъв прекрасен ден, Бог е винаги с мен, спокойно побеждавам всеки проблем!". Тя е бонус.

И така започвам позитивно деня и се стремя да запазя нагласата. А ако се наложи можем да приложим първия съвет от началото на темата, ако се случи нещо по-лошо по-късно в деня и да се опитаме така да възвърнем позитивизма.

Имайте предвид, че това което аз правя отнема повече време и така да се каже не е за всеки (за всеки е, но не всеки би се навил да го прави). За това отгоре споменах и "по-нормални" дейности, които могат да се правят от всеки. Вие избирате какво и колко да правите. Колкото и да е малко е много по-добре от нищо! Иначе ако някой желае да разбере повече за визуализациите, утвържденията и подсъзнанието може да се допита до следната книжка, която е световен бестселър.
-----------------------------------------------------------------------------

Между другото местя темата в раздел Мотивация и успех :).
 
Последно редактирано:
Re: Съвети за по-щастливи хора :)

-----------------------------------------------------------------------------
Съвет 8

Заобиколете се с позитивни неща и щастливи хора.

Факт е, че средата ни оказва огромно влияние, независимо дали вярваме в това или не. Средата включва както хората, така и предметите около нас. Ако 5-те човека, с които комуникираме най-много, са негативни и нещастни, никога няма да бъдем щастливи. Просто е невъзможно.

Не сме длъжни да търпим негативизма на хората. Нека се заобиколим с хора, които са позитивни и щастливи защото това ще ни помогне изключително много и ние да станем такива.

Също нека подобрим средата, в която живеем, цветовете, светлината, нека не стоим на тъмно за да спестим от ток, нека светнем всички лампи, да изчистим и подредим, да изхвърлим ненужните неща, да усилим печката, на студено и тъмно е трудно да сме позитивен.

Това е на кратко, знам че този съвет не е лесен и изисква работа, пари и силна воля, но това няма да ни спре. Както се казва, трудните неща ги правя на момента, за невъзможните ми трябва малко време :happy:
-----------------------------------------------------------------------------
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

--------------------------------------------------------------------------
Съвет 9

1 път на ден благодарете за всичко, което имате.

Това може да стане например чрез молитва към Бог, или ако предпочитате друг вариант, то може да е просто чрез мисли отправени към Вселената. Едно и също е долу-горе.

Най-добре е това да става или вечер преди лягане или сутрин след ставане. Отнема около 1 минута и е много лесно. Опитайте да се отпуснете до колкото е възможно (1 - 2 дълбоки вдишвания например) и след това изброявате всичко (може на ум със затворени очи), за което се сетите, че имате и благодарите за него мислейки реално за него и изпитвайки чувството благодарност.

Пример: Благодарен съм за моя живот и за моето здраве. Благодарен съм за моя уютен дом и всички вещи в него. Благодарен съм за моето прекрасно семейство и моите приятели. Благодарен съм за светлината, топлината и храната. Благодарен съм за моите умения и за възможността да бъда полезен на останалите хора. (И т.н. в свободен текст каквото ви дойде на ум.)

Ползата от това кратко упражнение, ако се прави всеки ден, е че постепенно ще помогне на вашия мозък да се фокусира повече върху нещата, които имате и да ги оцени. Това ще доведе до по-силно чувство за щастие и спокойствие.
--------------------------------------------------------------------------
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

--------------------------------------------------------------------------
Съвет 10

Когато не правите нищо и не мислите за нищо конкретно, умишлено правете нещо, което да предпази мозъка ви от негативни мисли.

Тъй като във Вселената празно няма, когато не мислите за нищо, в мозъка ви идват разни мисли, предимно негативни. Не е нужно да казвам колко са вредни те. Само днес докато вървях по улицата забелязах че си представих поне 4 негативни ситуации.

Един трик да избегнем това е или да мислим за нещо конкретно и позитивно, което признавам е доста трудно, или просто да си подсвиркваме или припяваме. Определено подсвиркването е най-лесно и наистина е ефективно. Също може да си повтаряте на ум или тихо на глас позитивна кратка фраза, която преди това сте си измислили (в нея не трябва да има негативни думи и отрицателни частици, преразкажете я с позитивни думи само).
--------------------------------------------------------------------------
 

Горе