SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

--------------------------------------------------------------------------
Съвет 11

Всяко зло за добро! Нека винаги се опитваме да намерим полза във всеки проблем и всяко препятствие. Може на пръв поглед да изглежда странно, но реално всеки проблем ни кара да действаме и често научаваме нещо ново докато го разрешим. Ако не научим нищо, пък натрупваме опит и ставаме по-силни. Някои страдания и препятствия пък идват за да ни прекъснат ако сме тръгнали по грешен път. Така че дори и да не разберем как точно, реално всичко ни помага и това е!
--------------------------------------------------------------------------
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

--------------------------------------------------------------------------
Съвет 12

Този е много лесен и прост съвет, който обаче не трябва да бъде подценяван. Нека редовно се движим физически. Не всеки желае да бяга маратони или да спортува усилено даден спорт, но дори една разходка (редовно) също помага изключително много.

Редовното движение не само помага здравословно в дългосрочен план (което всички знаем), но помага и на нашата психика. То увеличава нашата емоционалния стабилност и намалява нивата на стреса както в момента, така и в дългосрочен план. Освен това спомага за отделянето на хормоните серотонин и ендорфин в мозъка, които ни карат да се чувстваме по-щастливи на момента.

(И отново ще напомня, на себе си и на вас, че е много по-добре успешно да предприемем малка промяна към по-добро, отколкото да се опитаме да предприемем голяма, но да не стане нищо).
--------------------------------------------------------------------------
 
За: Съвети за по-щастливи хора :)

За: Съвети за по-щастливи хора :)

--------------------------------------------------------------------------
Съвет 13

Нека умишлено се стремим към опростяване на нещата. Опростяването е изключително интересна тема и смятам, че то може да ни помогне да увеличим и нашето щастие. Опростяването във всеки един аспект на живота може да намали нашите тревоги и проблеми.

Един аспект на нещата е свързан с многото избор и как той ни кара да се чувстваме недоволни, дори и да изберем най-доброто. Това е разгледано тук, но аз имам предвид на още по-глобално ниво. Премахване на ненужни предмети и вещи от вкъщи, прекратяване на ненужни дейности и занимания, прекратяване на ненужни взаимоотношения с хора, общо взето премахване на всичко ненужно.
--------------------------------------------------------------------------
 
--------------------------------------------------------------------------
Съвет 14

Добре е всеки от нас да си изгради (може мисловно, а още по-добре и на хартия) нещо като основа на щастието.

Сещайки се за тази основа, ние винаги можем да стигнем до извода, че сме щастливи. Тя е като основа на сграда и трябва да бъде изключително стабилна. Освен това трябва да имаме пълен контрол над нея.

Примерно грешни основи са: пари, семейство, красота, младост и т.н. Всяко едно от тях, можем да изгубим и тогава ще се счупи нашата основа и ще се срутим.

Правилна основа са например нашите принципи и доброто, което сме направили. Само ние контролираме нашите принципи и никой не може да ни ги отнеме. А доброто, което сме направили никога няма да изчезне.

Когато имаме правилна основа и се срещнем с тежка ситуация, която се опитва да ни събори, основата винаги ще остава стабилна. Ще си кажем например:

Моята душа (тоест аз) е безсмъртна, ще живея и ще се развивам вечно, моите принципи са правилни, това, което правя е полезно за хората. Бог е винаги с мен. Каквото и да става, дори и света да се разцепи на две, това няма да се промени и за това съм винаги щастлив и спокоен.
--------------------------------------------------------------------------

ДОБАВКА: Ако нямате изградени добри принципи или не правите добро, то захващайте се с тези неща ;)
 
Последно редактирано:
@SeoKungFu
Моля :). За основата на щастието четох в "Седемте навика на високоефективните хора". Те там по друг начин малко го наричаха ако не се лъжа, ама нищо. А и тука го украсих и с други мои идеи и възгледи. Но основната идея е от там.
 
--------------------------------------------------------------------------
Съвет 15

Следващия ми съвет, който все повече се стремя и аз да спазвам и напоследък се убеждавам че работи, е свързан с даването.

Иска ни се само да вземаме без да даваме, или да даваме малко, но да получим много, но Вселената не е устроена така. Не знам защо все ние хората гледаме обрано на нещата, ама ето и тук пак така се получава.

Интересното е, че точно когато даваме повече, тогава почваме и да получаваме повече. А ние често си казваме, ех само да взема това, и ще дам или даря онова. А Вселената стои и ни гледа, мислейки си: Когато даде, тогава ще му дам, хаха.

За да бъдем в синхрон с Вселената ние трябва да позволим на енергията да тече през нас. А не да се опитваме да я задържаме. Така се спира естествения поток и се получава запушване. А за да тече енергията през нас ние трябва да даваме, тогава ще може да получим нова енергия. Под енергия разбирайте всичко.

Най-трудното е когато например имаме голям недостиг на Х и този Х правим всичко възможно да го увеличим. И в този момент Вселената ни поставя в ситуация, в която някой ни иска Х. Веднага можем да кажем, о точно сега супер много ми трябва Х и едвам го събирам и да откажем, имаме си добро оправдание. Все повече се убеждавам обаче, че точно в тази ситуация трябва, противно на логиката, да дадем Х на човека, колкото и да ни е трудно. Тогава Вселената почти веднага ни награждава с още повече Х от колкото сме дали. И това често става по начин, който не сме и очаквали.

Много са интересни общо взето тези неща. Има доста природни закони, които не се изучават и е трудно да се наблюдават и изследват, но въпреки това си действат както останалите физични, химични и други закони, които изучаваме в училище.

Та всичко това е свързано със щастието. Самото даване винаги ни носи щастие, това е заложено дълбоко в същността на човека. Пробвайте редовно да давате разни неща на вашите близки (или непознати също може) и ще видите че едно щастливо чувство ще се загнезди във вас. Това е награда че следвате законите на Вселената.
--------------------------------------------------------------------------
 
Последно редактирано:
Затова се появява Религията, която във всичките си разновидности ни учи да бъдем толерантни, да помагаме, да носим щастието в себе си, първо да дадем, а не да очакваме да вземем и т.н.

П.С. Трябваше да дам "коментар", ама с тази нова система не видях, че има такава опция, а и сигурно още не известява. :)
 
Последно редактирано:
Религиите принципно са добри в основата си, обаче масово хората ги тълкуват грешно нещата и така религиите успяват да направят и много вреда. Има толкова много заблуди, нелогични обяснения и страх в религиите, че доста хора се отказват от идеята за Бог и от духовното си развитие изцяло. Което е лошо. Човек може съвсем спокойно да вярва в Бог, да мисли за него, да се моли, да се развива духовно и т.н. без да е част от която и да е религия и без да спазва никакви религиозни закони и традиции и т.н. То темата е много дълга за религиите де, та ще спра до тук :).
 
-----------------------------------------------------------------------------
Съвет 16

Да премахнем омразата.

Щастливият човек не може да таи в себе си омраза или някакви други негативни чувства. За това е важно да можем да простим всяко нещо.

Има един трик как да направим това. Когато някой човек ни причини нещо, което ни кара да го мразим, ние можем да обърнем емоцията в друг вид и по-точно в съжаление. Това става като с няколко изречения на ум обясним на своя мозък неща от сорта на:

"Той щом е напрваил еди си какво, значи изобщо не може да си контролира емоциите. Той е със слаб характер. Може би няма и достатъчно житейски опит. Горкия човек. А и сигурно е генетически заложено в него за има такова поведение. Да, той не е виновен за гените си. Добре че аз не съм така. Също може и обстановката му на израстване да не е била добра и лошото отношение към него като е бил дете да е довело до това. Това е формирало проблеми и големи слабости в характера му."

И така нататък си обясняваме как този човек от слабост, липса на контрол, лоши условия на живот и т.н. ни е причинил това нещо. Все неща над които няма контрол. И така заместваме омразата с много по-добрия вариант да го съжаляваме и да изпитвате съпричастност.

-----------------------------------------------------------------------------
 
Най-големи затруднения изпитвам не с живи човешки създания и каквито и да е други същества, но с неособено кооперативната и значително скудоумна technoLOLogy...
Но това е ПРОЦЕС, не състояниyeah :)

Мир, Любов, ЩастиYEAH и БлагоДенствиYEAH to y'all !
 
Naw, разбирам се доста над средно планетарното ниво, но доста често скудоумната, линеарна, ограничително тъпа, скована и анти-окриляща techoLOLogy ми вбесява da living fucking shit с глупостта си, което и написах !
 
Повече от дузини пъти на ден ме спъва и се изпречва на пътя на полета на мисълта :D
 

Горе