SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Трябва ми софтуер за следене на линкове

todor_ivanov

New member
Известно ли е някои приложение да ти следи външните линкове. Тоест, ако в някои чужд сайт твоя линк го махнат това приложение да ти казва. То да ти прави статистика и да те информира за промените от чужда страна. Ако има да е безплатно още по добре. Благодаря предварително, дано да съм бил ясен.
 
За: Трябва ми софтуер за следени на линкове

За: Трябва ми софтуер за следени на линкове

Преди време си бях писал един PHP код за проверка на подобно нещо, но за съжаление не е софтуер.

function checkfriend($siteurl, $url) {
$getinfo = file_get_contents($url);
if(!strpos($getinfo, $siteurl)) {
return "X"; // Не е намерен
} else {
return "Y"; // Линка е наличен
}
}
echo checkfriend("http://searchengines.bg", "http://kaldata.com/");
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

@todor_ivanov, можеш да следиш new/lost линкове с ahrefs.com. Дори и с безплатната му версия ще ти върши страхотна работа.
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

Не ми върши работа ahrefs, защото са много линкове и няма как да ги проверявам кои присъства, кои е изтрит и липсва. @Petromir Penchev благодаря, но и това няма да ми свърши работа. Идеята ми е тази програма да направи една начална проверка и след това да показва къде линка е изчезнал, или къде се е появил нов. Както казах има много, ама много външни връзки и не могат да се помнят всичките, или да се следят ръчно.
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

Мога да ти дам следния съвет - правиш си един файл с текущото състояние на линковете, след известно време, когато искаш да провериш дали всички линкове присъстват правиш нова проверка и след това сравняваш двата списъка. Има онлайн тулове, а също така може да се ползва и Ексел.
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

Известно ли е някои приложение да ти следи външните линкове. Тоест, ако в някои чужд сайт твоя линк го махнат това приложение да ти казва. То да ти прави статистика и да те информира за промените от чужда страна. Ако има да е безплатно още по добре. Благодаря предварително, дано да съм бил ясен.

Под каква OS си? Ако си под OSX имам една идея...
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

@bgseoeu благодаря за идеята, но това ще е последния вариант, за сега още съм на етап търсене на по лесен начин.
@mobilio не съм под OSX, само Windows използвам
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

moneyrobot(dot)cоm/SEO-Backlink-Monitor.html
това би трябвало да ти свърши работа.
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

Dimo този тул вади ли реални резултати?
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

Linxspy :: Check your backlinks from your partners Users - ето това би трябвало да ти свърши работа.
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

Dimo този тул вади ли реални резултати?
Сигурно вади. Защо не го пробваш? То такава програмка без GUI се прави за по-малко от час. Пичовете дори са я пуснали безплатно. Даваш и списък от линкове и домейн. Сваля таргета, взема му всички линкове, вижда дали домейна се съдържа в някой от тях и ако да му взема anchor-a и дава резултат, че всичко е ОК, ако го няма е загубил линка.

Nettrio е пуснал и клауд базиран такъв сървис. Лично аз не мисля, че това вманиачаване по облачни сървиси е добро, но сега е модерно. За тази задачка е напълно излишен облака.
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

@Nettrio Не ми открива и моите подстраници, и тези на партньорите. Проверява само това което му задам.
@Dimo Работи, пробвах е с няколко линка и ми ги откри безпроблемно.
Благодаря на всички отзовали се! Ако има още някои идейки ще се радвам да ги разбера и тях, не се знае кога какво ще ми се наложи.
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

Този тул го ползвам главно да си следя платените/разменени линкове. Задаваш му точно урл на който се намира твоето урл и то си прави периодични проверки, ако линка ти е свален или пък сайта е паднал те уведомява с майл, не се налага да ги следиш ръчно.

@Nettrio Не ми открива и моите подстраници, и тези на партньорите. Проверява само това което му задам.
 
За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

Да не забравяме, че Lixspy е на колега от форума :)
 

Горе