SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Помощ за софтуер за управление на сървър

diabolic.bg

The Old Wastelander
Както много пъти съм казвал, моят сървър е у нас. Сега ми се налага да отсъствам 5 дни от къщи и синът ми също няма да е тук, така че сървърът остава без надзор.
Опитах се да инсталирам майкрософтския отдалечен десктоп, но се оказа голяма тесла Солинген с лазерно заточване. От друг компютър вкъщи в същата мрежа влизам и мога да правя всичко, което се сетя, но при опит от чужд компютър ударих на камък. Защо?

Защото това майкрософтско дърво използва за управление през уеб браузър портове 80 и 3389, като вторият се води "за слушане". Четох онлайн хелпа на МС, но той дава възможност да се смени само порт 3389 и при опит с командата им http:// ІР адрес/tsweb/ всеки път попадам на уеб сървъра си, който отговаря, че не намира подобна страница.
Опитах и инструмента на МС ФиксИт, който е пуснат за тази цел - той не само не смени порта, а дори омаза бозата и сега ще връщам от предварително направения бекъп цялата система.

Необходим ми е софтуер под уиндоус, който да върши работа за отдалечен достъп и управление на сървъра и да се конфигурира малко по-прилично, разбира се, предпочитам безплатен.

Благодаря предварително за съветите!
 
За: Помощ за софтуер за управление на сървър

За: Помощ за софтуер за управление на сървър

Ти направо като краен потребител си го написал. Дай малко повече за сървъра, версии, това онова.
Какво искаш да управляваш? За 5 дни какво мислиш че ще се случи на сървъра? Нормален сървър си стои месеци без да се пипа и няма проблем? Ти потоп ли очакваш
 
За: Помощ за софтуер за управление на сървър

За: Помощ за софтуер за управление на сървър

Самият сървър няма никакво значение. Въпросът опира до това, че не можех да направя връзка с машината. Но вече проблемът се разреши. Оказа се, че господата от МС лъжат в хелпа си като влашки цигани. Тази команда е абсолютно грешна и ненужна. От всеки компютър с Уиндоус мога да избера Remote Desktop, което си е част от уиндоуса, написвам ІР адреса и връзката става, след като набера потребител и парола.
@Kiril Kirilov, благодаря за идеята!
Що се отнася до потопа, имам си някои ритуали, които извършвам ежедневно вече 8 години и държа да си ги правя, пък и друго е като мога да си вляза в моя комп и да си ползвам каквото искам.
 
За: Помощ за софтуер за управление на сървър

За: Помощ за софтуер за управление на сървър

Има значение само до толкова до колкото има значение какъв софт имаш на него. И това "майкрософтския отдалечен десктоп" не е много точно за това, което си се опитал да ползваш.
RDC можеш да ползваш ако 1. е пуснато, защото си има и опция за спиране и 2. нямаш firewall да блокира връзката.
TV е перфекрно. Има си и криптиране на връзката и след като минат идентите е директна връзка. А и не ползва много нет ако не държиш на огромна резулюция и милиони цветове. Проблем е само ако искаш директна връзка без никакво участие на трети лица.
 
За: Помощ за софтуер за управление на сървър

За: Помощ за софтуер за управление на сървър

Има значение само до толкова до колкото има значение какъв софт имаш на него. И това "майкрософтския отдалечен десктоп" не е много точно за това, което си се опитал да ползваш.
Защо пък да не е? Това, че е наречен отдалечен десктоп, не значи, че ме допуска само до десктопа. Мога да си бръкна навсякъде в машината, да инсталирам или деинсталирам програми, да стартирам всяка една, която искам, да си следя параметри, лог файлове и всичко, което се сетиш, включително си направих бекъп за проба като го управлявах от друг компютър. Не виждам какво повече може да ми трябва. Няма да гледам филми или да слушам музика през това време. ;)
 
За: Помощ за софтуер за управление на сървър

За: Помощ за софтуер за управление на сървър

охх.... май ми е било тежко като съм го писал...
имах предвид, че тези думи не казват кой софтуер се опитваш да използваш. в първият момент си помислих, че не успяваш с RDC, но като видях че инсталираш нещо, а RDC си е част то уина, започнах да се чудя какво инсталираш и на какъв ОС и т.н.
 

Горе