SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Софтуер за редактиране на видео

pamir

New member
Здравейте, търся софтуер за редактиране на видео със следните възможности:

- да могат да се добавят текстови полета с фон
- да могат да се изрязват, преместват и комбинират части от клипове
- да може да се прави плавно увеличение - фокусиране върху част от екрана

Като краен резултат - да може да се получи нещо подобно на това видео - https://www.youtube.com/watch?v=XmJ7oqsY2kE

Доста се рових и пробвах някои безплатни (като например Windows movie maker) и платени софтуери, но нито един не даваше подобни възможности.

Моля помогнете ми със съвет какво би могло да свърши работа. Мерси предварително!
 
За: Софтуер за редактиране на видео

За: Софтуер за редактиране на видео

За мен отговора е iMovie... ;) или FinalCutPro
 
За: Софтуер за редактиране на видео

За: Софтуер за редактиране на видео

Пропуснах да отбележа че става въпрос за Windows, така че iMovie и FinalCutPro няма как да ги ползвам.

Камтазията я пробвах, изглежда супер програмка, само дето цената е доста висока - към 540 лв или нещо от сорта.

Пано, това Vegas movie studio има ли тези възможности? Че нещо не ги видях да ги пише.
 
За: Софтуер за редактиране на видео

За: Софтуер за редактиране на видео

Също ползвам Camtasia, но функциите, които търсиш, ги има и в безплатния Windows Live Movie Maker (без да съм напълно сигурен). Видях просто, че поддържа и zoom и add text и cut.
 
За: Софтуер за редактиране на видео

За: Софтуер за редактиране на видео

Също ползвам Camtasia, но функциите, които търсиш, ги има и в безплатния Windows Live Movie Maker (без да съм напълно сигурен). Видях просто, че поддържа и zoom и add text и cut.

Windows Live Movie Maker не позволява фон на текста, поддържа само прозрачни надписи. А това дето пише Zoom става въпрос за друго нещо, съвсем не е това от камтазията. Като цяло е съвсем беден откъм функционалности. Може би за най-прости неща върши работа.
 
Re: Софтуер за редактиране на видео

В случая имате 2 решения, поне както аз виждам нещата.
1. Работите с trial версията на Camtasia, ако видеата са по-малко на брой (или на виртуална машина, ако са повече и 30 дни няма да ви стигнат).

2. Избирате си алтернатива на Camtasia, като например (доскоро беше основен БЕЗПЛАТЕН конкурент):
http://camstudio.org/

Още алтернативи, които си заслужават може да видите в следната статия:
Код:
http://www.ezvid.com/top_5_free_camtasia_alternatives

В общи линии, най-евтината (все пак е платена) алтернатива е (Sony Vegas) Movie Studio (Platinum), макар, че аз не съм го ползвал и не мога да изкажа мнение от първа ръка, но гледам, че се получават доста добри неща, въпрос на вкус и свикване със софтуера е.

Поздрави,
Борисов
 
За: Софтуер за редактиране на видео

За: Софтуер за редактиране на видео

Супер, ориентирах се вече и пробвах повечето програми. Мерси на всички и специално на Борисов за коментарите.

Мисля, че най-вече Camtasia и Sony Vegas може да свършат сериозна работа, но като се има в предвид и цената, последното може би е за предпочитане.
 
Както колегата Борисов е предложил - Camtasia 8.0.
Елементарна,бърза и готина програмка. Ще ти свърши перфектна работа.
В замунда я има, бачкат и всички функции.
 
Adobe premium pro е най-добрият вариант за редактиране на видео. тук можете да направите вашето перфектно видео за вашата аудитория. Можете да поставите ефекти и висококачествен звук.
 
Последно редактирано от модератор:

Горе