SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

стигна ли върха си груповото пазаруване

Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Това е канал за продажба на малките и средните фирми.

За съжаление не е така. Ще направим една бакалска сметка. Намаляваш услугата си на 50%, от останалите 50% даваш половината на сайта и какво остава реално за търговеца? 25% от първоначалната цена на стоката/услугата. Което в 99% от случаите означава, че си на загуба, или в най-краен случай на 0. Малка фирма не би могла да си позволи да работи при подобни условия.

Второто, което се налага като мнение е, че по този начин се печелят лоялни клиенти :) Да ама не. Точно обратното - с подобни сайтове се създава култура у хората да обикалят от търговец в търговец в зависимост от това, кой предлага (по-голямо) намаление на своята услуга/стока.

Нека някой друг да каже какво мисли по въпроса :)
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

За съжаление не е така. Ще направим една бакалска сметка. Намаляваш услугата си на 50%, от останалите 50% даваш половината на сайта и какво остава реално за търговеца? 25% от първоначалната цена на стоката/услугата. Което в 99% от случаите означава, че си на загуба, или в най-краен случай на 0. Малка фирма не би могла да си позволи да работи при подобни условия.

Второто, което се налага като мнение е, че по този начин се печелят лоялни клиенти :) Да ама не. Точно обратното - с подобни сайтове се създава култура у хората да обикалят от търговец в търговец в зависимост от това, кой предлага (по-голямо) намаление на своята услуга/стока.

Нека някой друг да каже какво мисли по въпроса :)

Да, прав си. Както има ползи, така има и негативи. Това си е нож с две остриета както се казва. Особено ако потребителите започнат да чакат до следващата оферта с голямо намаление.

Но все пак за един нов бизнес, мисля че е доста по-удачен вариант отколкото пари за реклама (брошури, Интернет, радио). Защото доволния клиент е най-голямата реклама.


Времето ще покаже, но според мен имат потенциал все още, особено в сферата на услугите.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Не смятам, че имат бъдеще, но знае ли човек - в България хората в по-голямата си част са стадо, та в началото може и да има успех за сайтовете, за търговците е ясно, че няма. След това повечето ще отпаднат и ще зарежат проектите си. Ще останат най-гъвкавите, но вече няколко месеца следя чат-пат офертите...и почти няма какво да предложат.

Най-близкото подобно нещо за което се сещам е "промоцията" в Мол София, за кино билети по 5 лв. всеки четвъртък. Отиваш в четвъртък и няма къде да паркираш, в салоните е задушно, мръсно, претъпкано....отиваш веднъж и повече не повтаряш. Даваш по 2-4 лв повече за билет в другите дни от седмицата, но гледаш филм като хората вместо някой "селяк" да плюе пуканки и да се хили като олигофрен през 5 места. :)
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Имайки предвид, че подобни сайтове предлагат навсякъде преди всичко услуги (ниска себестойност/висока норма на печалба) определено има полза както за търговеца така и за крайния потребител. Да не забравяме, че преди малко повече от година никой не вярваше че Facebook ще има два милиона потребители в БГ :)
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

За съжаление не е така. Ще направим една бакалска сметка. Намаляваш услугата си на 50%, от останалите 50% даваш половината на сайта и какво остава реално за търговеца? 25% от първоначалната цена на стоката/услугата. Което в 99% от случаите означава, че си на загуба, или в най-краен случай на 0. Малка фирма не би могла да си позволи да работи при подобни условия.

Второто, което се налага като мнение е, че по този начин се печелят лоялни клиенти :) Да ама не. Точно обратното - с подобни сайтове се създава култура у хората да обикалят от търговец в търговец в зависимост от това, кой предлага (по-голямо) намаление на своята услуга/стока.

Нека някой друг да каже какво мисли по въпроса :)
50% комисионна - това не е Groupon :), в България подобна комисионна е рядкост.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Хмм... Май не знаеш с какви комисионни работят твоите колеги :) рядко е под 40-50%
Много добре знам :) Но какво искат и на какви проценти се сключват сделките са две различни неща.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Мен като търговец който исках да ползвам такива сайтове тези точно 50% комисионни ме поотказаха.Моето мнение е че ще останат такива сайтове, но отстъпките ще станат по-малки което е реално и процентът за сайта се надявам да падне драстично за да може да се ползва услугата не само от хора които предлагат услуги а и от търговци.Както каза Слав при сегашните условия аз трябва да продам нещо на 25% от стойността му което е абсолютно невъзможно.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Мен като търговец който исках да ползвам такива сайтове тези точно 50% комисионни ме поотказаха.Моето мнение е че ще останат такива сайтове, но отстъпките ще станат по-малки което е реално и процентът за сайта се надявам да падне драстично за да може да се ползва услугата не само от хора които предлагат услуги а и от търговци.Както каза Слав при сегашните условия аз трябва да продам нещо на 25% от стойността му което е абсолютно невъзможно.
За стоки да :)
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

За стоки да :)
Но пък за адвокати ще е перфектно, Без това им е забранено да си реклмират услугите, това ще им се яви един допълнителен канал за дистрибуция.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Но пък за адвокати ще е перфектно, Без това им е забранено да си реклмират услугите, това ще им се яви един допълнителен канал за дистрибуция.

примерно в слон.бг:
Код:
адвокат Димитричкова, 63% намаление за защита при убийство. Убивайте на воля!
<купи сега>
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

примерно в слон.бг:
Код:
адвокат Димитричкова, 63% намаление за защита при убийство. Убивайте на воля!
<купи сега>

При такава оферта аз ще купя поне 10 пъти! :D
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

за мене тоя модел умира вече,
ама и аз изкярих от цялата работа обаче :D

сега нещо ново ще дойде, лично на мен изобщо вече не са ми интересни тия сайтове за групово пазаруване, бях си купувал за ресторанти няколко пъти от гработо
ама сега вече се осраха с епилации и масажи всеки божи ден...

а тоя fiverr така и никой не му спретна един български клонинг, ем и скрипта го има доста добър за много малко пари в нета :)
 
Последно редактирано:
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Даже напротив. Тепърва ще се появяват нови играчи преди пазара да се насити на такива сайтове и чак след това ще започнат да се отсяват силните от слабите. При всичко случаи обаче този вид онлайн пазаруване ще набере популярност и ще се наложи най-малкото защото предлага доста атрактивни оферти.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

На мен лично вече ми се повръща малко от тия сайтове. Всеки ден срещам нов (за бг говоря).
Такава златна мина ли е тази услуга :D
 

Горе