SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

стигна ли върха си груповото пазаруване

Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Грабо наистина са доста напред и е трудно някой, който сега все още планира старт, да ги настигне лесно, освен ако няма голям финансов ресурс. Освен това Грабо скоро ще станат собственост на една голяма групировка (Интернет) с достатъчно ресурси и мно-о-о-го рекламодатели, площадки и сайтове за реклама така че ще растът за сметка на другите.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Грабо наистина са доста напред и е трудно някой, който сега все още планира старт, да ги настигне лесно, освен ако няма голям финансов ресурс. Освен това Грабо скоро ще станат собственост на една голяма групировка (Интернет) с достатъчно ресурси и мно-о-о-го рекламодатели, площадки и сайтове за реклама така че ще растът за сметка на другите.

За кое говориш? Че Нетинфо купува Грабо или за други става дума? :)
 
Последно редактирано:
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Грабо наистина са доста напред и е трудно някой, който сега все още планира старт, да ги настигне лесно, освен ако няма голям финансов ресурс. Освен това Грабо скоро ще станат собственост на една голяма групировка (Интернет) с достатъчно ресурси и мно-о-о-го рекламодатели, площадки и сайтове за реклама така че ще растът за сметка на другите.

То вече е факт и може да се види от всеки от брандингите. Ама това не ни плаши особено много :)
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

То вече е факт и може да се види от всеки от брандингите. Ама това не ни плаши особено много :)

Бе само на мен ли са ми сложили филтър и не го виждам никъде?!? :rolleyes:
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Бе само на мен ли са ми сложили филтър и не го виждам никъде?!? :rolleyes:

Явно тебе те знаят и се крият :D А пък аз още съм инкогнито ;)
 

Прикачени файлове

  • abv.jpg
    abv.jpg
    21.6 KB · Преглеждания: 0
Последно редактирано:
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Това с Грабо и Нетинфо са глупости, подвеждате аудиторията с невярна информация. Това, че има бранд-реклама нищо не значи. :)
 
Последно редактирано:
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Аз никъде не видях да има например ваучери за намаление за онлайн магазини. Например често си купувам книги от Сторе-то и бих взел оферта от рода "Купи ваучер за 50 лева намаление само сега за сумата от...". Нещо от този род. А и реално този вид сайтове не обхваща цяла България, само София и по-големите градове. Така, че ще им мине модата и на тях.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Това с Грабо и Нетинфо са глупости, подвеждате аудиторията с невярна информация. Това, че има бранд-реклама нищо не значи. :)
Принципно нищо не значи... :)
Но от няколко човека, които са доста в час, получавам информация за тази сделка.

Аз никъде не видях да има например ваучери за намаление за онлайн магазини. Например често си купувам книги от Сторе-то и бих взел оферта от рода "Купи ваучер за 50 лева намаление само сега за сумата от...". Нещо от този род. А и реално този вид сайтове не обхваща цяла България, само София и по-големите градове. Така, че ще им мине модата и на тях.
Онлайн магазините нямат складове (повечето) и работят на принципа на дистрибутори на едро, респективно много малко от тях могат да предложат 50% намаление и то не за всички стоки. Има и доста други фактори, които биха ме накарали 10 пъти да премисля, преди да работя с онлайн магазин.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Тъй като не намерих инфо в нета, бях готов да се съглася с alex.atanasov, но после пуснах едно mtr на grabo.bg и вече съм склонен да си мисля нещо :D :
Код:
 Host                              
 1. ...
 2. ...
 3. ...    
 4. netinfo.bix.bg                 
 5. grabo.bg
АБВ.бг също е "зад" netinfo.bix.bg.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Тъй като не намерих инфо в нета, бях готов да се съглася с alex.atanasov, но после пуснах едно mtr на grabo.bg и вече съм склонен да си мисля нещо :D :
Код:
 Host                              
 1. ...
 2. ...
 3. ...    
 4. netinfo.bix.bg                 
 5. grabo.bg
АБВ.бг също е "зад" netinfo.bix.bg.

Аз имах предвид и написах, че "Нетинфо" не е купило Грабо, а не че нямат нищо общо.

Това къде се хоства значи толкова, колкото и бранда. Принципно сървърите мисля, че бяха първо в Powernet, после в telepoint (Чрез host.bg. Още са там btw.), а сега може да имат и в нетинфо, което не е тайна, всички могат да видят и да прочетат за отношенята м/у Wisdom и "host.bg" (които пък станаха част от Netinfo). Общо взето, всичко е навързано, но продажба на грабо няма, факт.
 
Последно редактирано:
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Аз имах предвид и написах, че "Нетинфо" не е купило Грабо, а не че нямат нищо общо.

Това къде се хоства значи толкова, колкото и бранда. Принципно сървърите мисля, че бяха първо в Powernet, после в telepoint (Чрез host.bg. Още са там btw.), а сега може да имат и в нетинфо, което не е тайна, всички могат да видят и да прочетат за отношенята м/у Wisdom и "host.bg" (които пък станаха част от Netinfo). Общо взето, всичко е навързано, но продажба на грабо няма, факт.

Изчерпателно и точно :)
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Незнам колко време ще мине докато влезе на БГ пазара Г / www.google.com/offers /, но определено ще има доста закрити сайтове след това. Имам двама приятели, които са собственици на сайтове за групово пазаруване, и знам в детайли как се развиват нещата при тях, нали не си мислите че са станали милионери за 2-3 месеца :) Има доста хляб в този бизнес, но много трудно се намират оферти!
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Незнам колко време ще мине докато влезе на БГ пазара Г / www.google.com/offers /, но определено ще има доста закрити сайтове след това. Имам двама приятели, които са собственици на сайтове за групово пазаруване, и знам в детайли как се развиват нещата при тях, нали не си мислите че са станали милионери за 2-3 месеца :) Има доста хляб в този бизнес, но много трудно се намират оферти!

Google Offers за момента не е конкурент. Но може лесно и бързо да стане.
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Имам двама приятели, които са собственици на сайтове за групово пазаруване, и знам в детайли как се развиват нещата при тях, нали не си мислите че са станали милионери за 2-3 месеца :)
Едва ли са станали милионери от сайтове за групово пазаруване (освен ако сайтовете не са чужбински).
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

За кое говориш? Че Нетинфо купува Грабо или за други става дума? :)
Много съмнителни тия 3 милиона евра които си писал в блога ти. За няколко седмици ще си направят такъв сайт, а с рекламите площадки които разполагат, а и не могат да запълнят могат да надминат грабо за нула време ... Все пак имат достъп до над 90% от интернет потребителите в БГ :)
 
Re: стигна ли върха си груповото пазаруване

Много съмнителни тия 3 милиона евра които си писал в блога ти. За няколко седмици ще си направят такъв сайт, а с рекламите площадки които разполагат, а и не могат да запълнят могат да надминат грабо за нула време ... Все пак имат достъп до над 90% от интернет потребителите в БГ :)
Съмнителни са, но като цяло Нетинфо не е като да нямат опит в трошенето на пари. Последната информация която имам е, че сделката е замразена за момента.
 

Горе