Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КЗП и контактни данни на сайт

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• КЗП и контактни данни на сайт

Днес един приятел ми се оплака, че КЗП се опитва да му наложи акт затова, че сайтът му няма данни за фирмата. Сега актът се обжалва в съда. На 28-ми е делото.

Седмица преди това друг френд ми каза, че го разследвали от комисията за липсата на същите данни.

Така че, ако имате сайт на български добре е да предоставите данните или да си скриете вхоиса.
    Последна редакция от bgkulinar; 24-03-2010, 08:36 PM.

Re: КЗП и контактни данни на сайт

и аз наскоро някъде бях чел такова нещо...
    за какъв сайт става въпрос

Коментар

Вторият сайт е за запознанства, a първият - нещо като тото, но без залагания т.е. не се дават пари.

Коментар

В нарушение на чл.4 от Закона за ел. търговия е сигурно и затова го чоплят. Ако не са замесени пари, вероятно е конкурентен сайт.

Коментар

А какво по точно трябва да се пише? Какви данни за фирма? Само име и ЕИК, или и номер на счетоводителка и финансово състояние на собственика? Тряба просто да го пише някъде или с големи букви да скрива половин дизайн?
          Благодаря предварително, ако може дайте един действащ пример - как трябва да е

Коментар

Чл. 4. (1) Доставчикът на услуги на информационното общество е длъжен да предоставя безпрепятствен, пряк и постоянен достъп на получателите на услугите и на компетентните органи до следната информация:

1. името или наименованието си;

2. постоянния си адрес или седалището и адреса си на управление;

3. адреса, на който упражнява дейността си, ако е различен от адреса по т. 2;

4. данни за кореспонденция, включително телефон и адрес на електронна поща, за осъществяване на пряка и навременна връзка с него;

5. данни за вписване в търговски или друг публичен регистър;

6. информация за органа, осъществяващ контрол върху дейността му, когато тази дейност подлежи на уведомителен, регистрационен или лицензионен режим;

7. когато осъществява регулирана професия - информация за камарата, професионалния съюз или организацията, в която доставчикът членува или е регистриран, професионалното звание и държавата, в която то е предоставено, както и препратка към приложимите разпоредби относно правото на упражняване на занаята или професията и указания за достъпа до тях;

8. съответно указание, ако е регистриран по Закона за данък върху добавената стойност;

9. друга информация, предвидена в нормативен акт.

Коментар

10. ДНК проба
              11. Спермограма

Комунизъма се завръща

Коментар

Това за всички ли се отнася?

Кой е "Доставчикът на услуги" - примерно как да намеря тази информация на abv.bg, vbox7 , btv.bg .... ?

Коментар

като натиснеш "за нас" или "контакти"

Коментар

Първоначално публикувано от ivo.apostolov View Post
                    като натиснеш "за нас" или "контакти"
                    Браво. Гениален си

И там ще пише

5. данни за вписване в търговски или друг публичен регистър; ?
                    или ?

6. информация за органа, осъществяващ контрол върху дейността му, когато тази дейност подлежи на уведомителен, регистрационен или лицензионен режим;?

Или ако има контакт форма и адрес то значи всичко е ок?
                    То горе-долу НЯКАКЪВ контакт и НЯКАКЪВ адрес/телефон има навсякъде, нали говорим за стриктно спазване ? или не?

Въпроса ми в това - да видя 100% правилно изписано и направено според чл 4 .
                    Последна редакция от Sergei-Cho; 25-03-2010, 12:05 AM.

Коментар

Първоначално публикувано от Sergei-Cho View Post
                      Браво. Гениален си

И там ще пише

5. данни за вписване в търговски или друг публичен регистър; ?
                      или ?

6. информация за органа, осъществяващ контрол върху дейността му, когато тази дейност подлежи на уведомителен, регистрационен или лицензионен режим;?

Или ако има контакт форма и адрес то значи всичко е ок?
                      То горе-долу НЯКАКЪВ контакт и НЯКАКЪВ адрес/телефон има навсякъде, нали говори мза стриктно спазване ? или не?
                      Не съм гениален. Просто има противоречие в законите. Данните за вписване в търговският регистър съдържат лични данни. Изискването за публично публикуване на такива противоречи на закона за защита на личните данни.
                      Поради което всеки тълкува както иска въпросният член цитиран по-горе.
                      Да не говорим, че там става дума за услуги, които обичайно са възмездни (но не е задължително), тоест касае всеки сайт, който примерно предлага коментари. Идеята е, че в съд подобна глоба ще падне. Да не говорим, че е много трудно да се докаже, че някой е доставчик на подобни услуги (освен ако не се занимава пряко с продажби онлайн).

Коментар

Първоначално публикувано от Sergei-Cho View Post
                        Това за всички ли се отнася?

Кой е "Доставчикът на услуги" - примерно как да намеря тази информация на abv.bg, vbox7 , btv.bg .... ?
                        Попитай и ще ти бъде отговорено, потърси и ще намериш

https://passport.abv.bg/terms.html ето ти за ABV.BG - член 1, алинея 10

не нападай веднага - Иво беше прав в случая.

Коментар

е, добре де... аз като съм ФЛ домашния адрес ли да си дам в сайта....

Коментар

Първоначално публикувано от ivor View Post
                            е, добре де... аз като съм ФЛ домашния адрес ли да си дам в сайта....
                            Предоставяш ли някакви услуги - продажби онлайн, VIP регистрации и т.н. ?

Коментар

ми sms услуга

Коментар

Изчакайте...
                              X