SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

КЗП и контактни данни на сайт

bgkulinar

Меринджей
Днес един приятел ми се оплака, че КЗП се опитва да му наложи акт затова, че сайтът му няма данни за фирмата. Сега актът се обжалва в съда. На 28-ми е делото.

Седмица преди това друг френд ми каза, че го разследвали от комисията за липсата на същите данни.

Така че, ако имате сайт на български добре е да предоставите данните или да си скриете вхоиса.
 
Последно редактирано:
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Вторият сайт е за запознанства, a първият - нещо като тото, но без залагания т.е. не се дават пари.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

В нарушение на чл.4 от Закона за ел. търговия е сигурно и затова го чоплят. Ако не са замесени пари, вероятно е конкурентен сайт.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

А какво по точно трябва да се пише? Какви данни за фирма? Само име и ЕИК, или и номер на счетоводителка и финансово състояние на собственика? Тряба просто да го пише някъде или с големи букви да скрива половин дизайн?
Благодаря предварително, ако може дайте един действащ пример - как трябва да е
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Чл. 4. (1) Доставчикът на услуги на информационното общество е длъжен да предоставя безпрепятствен, пряк и постоянен достъп на получателите на услугите и на компетентните органи до следната информация:

1. името или наименованието си;

2. постоянния си адрес или седалището и адреса си на управление;

3. адреса, на който упражнява дейността си, ако е различен от адреса по т. 2;

4. данни за кореспонденция, включително телефон и адрес на електронна поща, за осъществяване на пряка и навременна връзка с него;

5. данни за вписване в търговски или друг публичен регистър;

6. информация за органа, осъществяващ контрол върху дейността му, когато тази дейност подлежи на уведомителен, регистрационен или лицензионен режим;

7. когато осъществява регулирана професия - информация за камарата, професионалния съюз или организацията, в която доставчикът членува или е регистриран, професионалното звание и държавата, в която то е предоставено, както и препратка към приложимите разпоредби относно правото на упражняване на занаята или професията и указания за достъпа до тях;

8. съответно указание, ако е регистриран по Закона за данък върху добавената стойност;

9. друга информация, предвидена в нормативен акт.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

10. ДНК проба
11. Спермограма

Комунизъма се завръща
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Това за всички ли се отнася?

Кой е "Доставчикът на услуги" - примерно как да намеря тази информация на abv.bg, vbox7 , btv.bg .... ?
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

като натиснеш "за нас" или "контакти"

Браво. Гениален си :)

И там ще пише

5. данни за вписване в търговски или друг публичен регистър; ?
или ?

6. информация за органа, осъществяващ контрол върху дейността му, когато тази дейност подлежи на уведомителен, регистрационен или лицензионен режим;?

Или ако има контакт форма и адрес то значи всичко е ок?
То горе-долу НЯКАКЪВ контакт и НЯКАКЪВ адрес/телефон има навсякъде, нали говорим за стриктно спазване ? или не?

Въпроса ми в това - да видя 100% правилно изписано и направено според чл 4 .
 
Последно редактирано:
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Браво. Гениален си :)

И там ще пише

5. данни за вписване в търговски или друг публичен регистър; ?
или ?

6. информация за органа, осъществяващ контрол върху дейността му, когато тази дейност подлежи на уведомителен, регистрационен или лицензионен режим;?

Или ако има контакт форма и адрес то значи всичко е ок?
То горе-долу НЯКАКЪВ контакт и НЯКАКЪВ адрес/телефон има навсякъде, нали говори мза стриктно спазване ? или не?
Не съм гениален. Просто има противоречие в законите. Данните за вписване в търговският регистър съдържат лични данни. Изискването за публично публикуване на такива противоречи на закона за защита на личните данни.
Поради което всеки тълкува както иска въпросният член цитиран по-горе.
Да не говорим, че там става дума за услуги, които обичайно са възмездни (но не е задължително), тоест касае всеки сайт, който примерно предлага коментари. Идеята е, че в съд подобна глоба ще падне. Да не говорим, че е много трудно да се докаже, че някой е доставчик на подобни услуги (освен ако не се занимава пряко с продажби онлайн).
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Това за всички ли се отнася?

Кой е "Доставчикът на услуги" - примерно как да намеря тази информация на abv.bg, vbox7 , btv.bg .... ?

Попитай и ще ти бъде отговорено, потърси и ще намериш ;)

https://passport.abv.bg/terms.html ето ти за ABV.BG - член 1, алинея 10

не нападай веднага - Иво беше прав в случая.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

е, добре де... аз като съм ФЛ домашния адрес ли да си дам в сайта....
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

е, добре де... аз като съм ФЛ домашния адрес ли да си дам в сайта....

Предоставяш ли някакви услуги - продажби онлайн, VIP регистрации и т.н. ?
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

предполагам тази sms услуга дава достъп на потребителите на сайта ти до някакъв ресурс, който те ползват (раздел от сайта да речем)?

Точното опредление за услуга :

Услуги на информационното общество са такива услуги, които обикновено са възмездни и се предоставят от разстояние чрез използването на електронни средства след изрично изявление от страна на получателя на услугата.

Доставчик на услуги е физическо или юридическо лице, което предоставя услуги на информационното общество.

Сам си извади изводите, но ако се посъветваш с юрист, се сещам какво ще ти каже :)
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

дори само сайта да дава право да се коментира в него е предоставяне на услуга... добре дошли в България под бг юриздикция и не се брои че данните ти ги има в whois трябва да са на видно място а в комисията си раздават 25% от глобите като бонуси.

Един от нашите потребители се оплака на 6 януари от същото в комисията

Правен съвет - съставен акт по закона за електронната търговия
 
Последно редактирано:
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Това го рабрах, обаче въпроса е дали трябва да изпиша точен домашен адрес?
Защото по разни онлайн магазини съм виждал, че пишат град и телефон за връзка само.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Ок, благодаря на всички.

Попитай и ще ти бъде отговорено, потърси и ще намериш

Ами, ето... След Х години в нета не знам, че ЕИК на АБВ трябва да се търси в Общи условия. Общи условия - са общи условия. Според мен.

ivo.apostolov, благодаря за подробни отговори. Извинявай, ако те обидих по някакъв начин с думите

Гениален си

С тях само отбелязвам, че съм в състояние да натисна бутонче "за контакти" и после да питам...
А и с познанията ти в областа на право и подобни "ужасни" неща за мен наистина се доближаваш до това определение.



не нападай веднага - Иво беше прав в случая.


Ок, шефе.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Добре, а може ли да се даде достъп до тази информация по този начин http://whois.domaintools.com/hotfreeware.net, разбирасе линка може да си го вмъкнете в меню (контакти или в самата страница с контакти) или както намерите за удобно?
 
Последно редактирано:

Горе