SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Фактури от Facebook

nbsp

New member
Някой има ли опит с рекламиране във Facebook като фирма и получаването на фактури от тях?

Интересува ме от коя държава издават фактури. Предполагам, че е от САЩ, но е възможно да имат и фирма в ЕС. Как стои въпроса с ДДС?

До колкото, четох в нета фактурирането от Facebook за рекламодатели от ЕС е проблем по-принцип, но е възможно информацията да е стара.

Някой да сподели практически опит?
 
Re: Фактури от Facebook

САЩ, телят пари с основание FACEBOOK.COM*ADS -номер-на-клиента,
след това от панела имам номер на фактура и сума в USD.

Предавам данните към счетоводството, а оттам мисля че самоначисляват ддс, понеделник ще пиша със сигурност.
 
Re: Фактури от Facebook

Доста сериозна фирма, със значителни разходи за реклама във фейсбук така и не е получавала фактура от тях. Ако Вие намерите начин да успеете да я вземете ще ми е много любопитно да разбера как е станало.
 
Re: Фактури от Facebook

А на мен ми е интересно дали получения документ е Invoice или само Receipt който не съдържа VAT номера на получателя, защото и на такива попаднах наскоро, които реално не вършат работа, защото на тях има посочено само наименованието на получателя, без някакъв вид identification number
 
Re: Фактури от Facebook

Invoice е :)

И при мен минават големи суми всеки месец, до сега не съм имал проблем със счетоводството (смучат директно от фирмена сметка, от преди година).
 
Re: Фактури от Facebook

Invoice е :)

И при мен минават големи суми всеки месец, до сега не съм имал проблем със счетоводството (смучат директно от фирмена сметка, от преди година).

Ако е от преди година, не е било съвсем законно. Едва преди 2 месеца мисля, промениха данните във фактурирането и реално се знае кое е бенефициента (преди пишеше само facebook). Сега вече може да минават парите oт фирмена сметка. засъжаление, пак липсват сума ти атрибути на фактурата и нещата са спорни.
 
Re: Фактури от Facebook

Наско, а ДДС номер пише ли на реципиента?
 
Re: Фактури от Facebook


Ако пуснеш един скрийшот на това, което ти пращат цена няма да имаш ( със задраскани твоите данни, разбира се ).

А как взимат плащането директно от банкова сметка?
Аз мислех да ползвам фирмена дебитна карта.
 
Re: Фактури от Facebook

Точно с фирмена дебитна карта, вързана към фирмена сметка, от около 12 месеца минават пари всеки месец, така че счетоводството щяха да изреват на умряло, ако преди 2-3 месеца не са можели да осчетоводят този разход :)

Нещо липсваше преди като данни, май точно това за Fаcebook inc., но с един телефон хората намериха правилните данни :)

Сега видях, че има invoice # не по payment, а по ad group, това само се описва така или иначе в плащането, преди мисля номера идваше направо при номер на транзакцията.
 
Re: Фактури от Facebook

Ето и атач, изрязал съм след първия invoice #, следва име на групата и сумата, под тях нов invoice # и т.н. за всяка група, която е имала плащане през периода.
 

Прикачени файлове

  • fbpayment.jpg
    fbpayment.jpg
    14.7 KB · Преглеждания: 0
  • Like
Реакции: nbsp
Re: Фактури от Facebook

Ето и атач, изрязал съм след първия invoice #, следва име на групата и сумата, под тях нов invoice # и т.н. за всяка група, която е имала плащане през периода.

Никъде не пише име на твоята фирма, твоя адрес, твоя ДДС номер?
 
Re: Фактури от Facebook

Никъде не пише име на твоята фирма, твоя адрес, твоя ДДС номер?

Точно това са и моите наблюдения. Да не говорим, че Фейсбук трябва да се регистрират в ЕС като постоянен обект (ако вече не са го направили) и да имат европейски ДДС номер.
 
  • Like
Реакции: nbsp
Re: Фактури от Facebook

Акаунт # 40402008 пише.

Явно на счетоводството това е достатъчно ;)

При самооблагане от моя страна за какъв чеп им е на ФБ да имат фирма в ЕС?!
 
Re: Фактури от Facebook

само с номера на акаунта не можеш да го отнесеш като данъчно признат разход. Поне аз не виждам счетоводно основание за това - може и да греша, Иво ще даде мнение.
 
  • Like
Реакции: nbsp
Re: Фактури от Facebook

Аз си плащам на фирма за тези неща, не се занимавам и със счетоводните дела :)
Щом според тях е ок и минават нещата - супер :)
 
Re: Фактури от Facebook

Акаунт # 40402008 пише.

Явно на счетоводството това е достатъчно ;)

При самооблагане от моя страна за какъв чеп им е на ФБ да имат фирма в ЕС?!
Дълго и широко е за обяснение, но това е причината и Гугъл да си прехвърлят бизнеса в Европа към Г Ирландия.

На счетоводството им е напълно достатъчно, на данъчните не.
 
Re: Фактури от Facebook

Да му мисля тогава ако стане нещо :)

А ако ми се признават за разход, без ДДС, има ли проблем?
 
Re: Фактури от Facebook

Да му мисля тогава ако стане нещо :)

А ако ми се признават за разход, без ДДС, има ли проблем?
То номера е да е признато за разход по ЗКПО. Ако това е ОК, ДДС-то ти се признава.
Имаш ли други документи (от фб), които са свързани с тази фактура, които да съдържат реквизитите, които се изискват от ЗКПО и Закона за счетоводството?
 
Re: Фактури от Facebook

Иво, за да улесня нещата, ще ти задам въпроса
Какви са реквизитите, които се изискват от ЗКПО и Закона за счетоводството, за да мине фактурата?
 

Горе