SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense на БГ сайтове

Kalin4y

ORM / SEO
супер възмУтен останах от Adsense, позполаган на български сайт:
Кликвания: 376 | Приходи: 35,48 US$
повече от смешно...при тези кликове на англоезичен сайт повечко пари щяха да се извадят :(
 
Re: Adsense на БГ сайтове

супер възмУтен останах от Adsense, позполаган на български сайт:

повече от смешно...при тези кликове на англоезичен сайт повечко пари щяха да се извадят :(
много е добре, 10 цента на клик. имам английски сайтове с 5цента клик
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Трябва да си благодарен, че се движиш в границата 10 цента на клик за БГ. Това е СУПЕР, повтарям СУПЕР висока цена за БГ.

Ако искаш разгледай Предприемача и виж за какви цени се говори там.
 
Re: Adsense на БГ сайтове

според мен ще става все по-добре. Хората още не знаят за adwords. Пример: фирмата където работя (софтуерна фирма) скоро им обясних за какво става дума и са доста ентусиазирани. Сега проблемът е че нямаме фирмена кредитна карта и е сложно да се плати и да се признае разход на фирмата. Но така или иначе все повече хора ще рекламират.
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Тези 10 цента са си направо Европейска цена :)
На каква тематика е сайта?
 
Re: Adsense на БГ сайтове

средната ми цена на клик за вчера е точно 5 цента - а имам само английски сайтове
 
Re: Adsense на БГ сайтове

За БГ сайт е страшно добре това 10 цента... в каква ниша ти е сайта?
 
Re: Adsense на БГ сайтове

аз не мисля, че е страшно добра цена. И във връзка с това бях постнал две части за високо платени думи (български) и съм убеден, че ако успеете да получите трафик по тях ще сте над 10 цента средно (около 15 ми се струва постижимо като си гледам временните резултати), но засега имам много малко трафик.

Edited:На второ четене- наистина не е лоша цената, тъй като имам 2 сайта между 3 и 5 цента на клик :(
 
Последно редактирано:
Re: Adsense на БГ сайтове

аз не мисля, че е страшно добра цена. И във връзка с това бях постнал две части за високо платени думи (български) и съм убеден, че ако успеете да получите трафик по тях ще сте над 10 цента средно (около 15 ми се струва постижимо като си гледам временните резултати), но засега имам много малко трафик.

Edited:На второ четене- наистина не е лоша цената, тъй като имам 2 сайта между 3 и 5 цента на клик :(

Много ми е интересно, как се измислят тези "високи" цени.
Тествал ли си ги, преди да разпространяваш градски легенди?
 
Re: Adsense на БГ сайтове

тествал съм някои от тях ( но няма как освен сам да си цъкам). И аз не вярвам, че някой ще даде 7 лв на клик. Просто съм убеден, че са високо платени и ако contenta се върти около тях ще си над 10 цента (това съм го тествал :) ). за "офис мебели" и "офис обзавеждане" съм виждал кликове за над 50 цента (тествано).
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Цените, за които говориш, са за търсене. За контент мрежата са си "градски легенди".
съгласен съм напълно, но може да се види все пак за кои неща се плаща повече за кои по-малко.
 
Re: Adsense на БГ сайтове

Цените, за които говориш, са за търсене. За контент мрежата са си "градски легенди".
При един рекламиращ за "офиси", цена от 5 долара ли са, лева ли са? Айде де! Ако QS ти свети червено и 15 може да ти иска. Това изобщо не значи, че рекламиращият ги дава. A още по малко, че сайт за офиси в контент мрежата ги взема.
 

Горе