Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• CommissionShare
    започна тема Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Здравейте,

Казвам се Огнян Попов и съм собственик в Къмишън Шеър. От скоро, ние сме една от 8-те фирми в света, които са сертифицирани от Google Adsense да помагат на издателите да печелят повече от своя трафик. Това можем да постигнем като активираме ексклузивни функционалности, съвети и бърз и коректен съпорт.

За да не се превръща в реклама е важно да обясним няколко неща относно Адсенс в България. Гугъл няма акаунт мениджър за Адсенс в България, който да е на 100% зает с това и да помага на всички вас. Това означава, че когато имате въпроси, проблеми или желания към Гугъл Адсенс, те, за съжаление трудно биха били разрешени, освен ако не искате да чакате отговор от контактната им форма. И понеже Гугъл все пак иска да предложи най-доброто за издателите с ограниченият ресурс на Адсенс екипа, те създадоха тази програма, в която участват малък кръг компании в Европа, които да помагат на издателите. Все едно са Гугъл.

С радост ще участвам тук във форума и ще отговарям на въпросите ви относно Гугъл Адсенс и ще споделям интересни новини от кухнята. Моят съвет към всички е: тествайте постоянно, никога не си мислете, че имате най-добрият вариант на реклами, цветове, позиции или размери

Поздрави,
    Огнян Попов

• ivo.apostolov
    replied
    Първоначално публикувано от ivor View Post
    Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Аз ще дам пример за гугъл карта и адсенс.
    Дано да не навредим на колегата със сайта де...
    http://www.bgstreet.net/
    ,
    Това си ползва официалната библиотека на AdSense за Google Maps. Сиреч правено е от Google. Съмнява ме да е забранено, ясната забележка, че на този сайт няма особено много съдържание. Тоест ако има наказание, вероятно то ще произлиза от липсата на съдържание, отколкото на ползването на Google Maps AdSense Library

Leave a comment:

• H1pNoTiC
    replied
    Здравейте и от мен. Съжалявам, ако дублирам въпроса си, но не открих нищо в търсачката и затова реших да питам тук. От около година забелязвам доста странно поведение на прогнозните приходи на Adsense и по-конкретно големият денс на сумите. За пример: днес в 13:00 часа бях на 5.00 EUR, час по-късно на 5.34 EUR, после паднах на 0.70 EUR, сега съм на 2,04 EUR (докато пишех това съобщение се промени на 1.65 EUR) и въобще постоянно играе. Въпроса ми е това на какво се дължи. Наясно съм със значението на думата "прогнозни", но не мисля че е нормално такова поведение. Още повече в последно време тези подскоци нагоре надолу са мега големи и поражда у мен смесени чувства. Ще се радвам, ако отговорите на въпроса ми и се извинявам, ако вече сте го направили някъде, а не съм го открил.

Leave a comment:

• CommissionShare
    replied
    За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Здравейте,

типичен казус за всички бг акаунти. няма как да накарате гугъл да ви потвърди, всички са така. не че това е отговора, който искате да чуете, ама нямам по-добър в момента

Leave a comment:

• CommissionShare
    replied
    За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

здравейте,

по-добре късно отколкото никога Предлагам ви да не се опитвате по никакъв начин да редиректвате. но така или иначе, дадена блокада се е получила заради съдържание и неправилна интеграция на дадени страници. Ако на новият сайт всичко е наред, според мен спокойно можете да си редиректнете стария към новия. И все пак, не бих рискувал ако не се налага. Също така, бих искал да кажа, че не съм виждал сайтовете, не знам защо са ви баннали и доколко ви гледат в момента какво правите Успех!

Leave a comment:

• android
    replied

Здравейте отново,
    Имам сайт, който има блокирани реклами за Adsense, ако направя Redirect 301 към друг сайт , това ще пренесе ли наказанието върху новият сайт?

Благодаря Ви предварително !

Leave a comment:

• kodbg
    replied

Здравейте
    Ползвам Адсенз с фирмен акаунт. Счетоводителите на фирмата издават фактура при получаване на плащане и искат от мен да осируря потвърждение от Гугъл че е получил издадената фактура?!
    Можете ли да ме посъветвате какво мога да направя?

Leave a comment:

• CommissionShare
    replied

Първоначално публикувано от web3 View Post
    Искам да питам относно новите рекламни елементи - тези с големите бутони със стрелка в тях. Как се активират и има ли някакви изисквания за тях тъй като при мен не се показват ....
    Здравейте, не се активират, те са си активирани, но наистина, не винаги биват показвани от системата. Тези стрелки първо почнаха от мобилните реклами, за да е ясно, че там трябва да се кликне и да се елиминират грешните кликове породени от скрол или други движения по екрана на телефона и таблетите. после ги пуснаха и в десктоп вариант.

Ако очакваш, че ще ти скочи много кликаемостта с тези стрелки, според мен не храни големи очаквания

Поздрави,
    Огнян Попов

Leave a comment:

• web3
    replied

Искам да питам относно новите рекламни елементи - тези с големите бутони със стрелка в тях. Как се активират и има ли някакви изисквания за тях тъй като при мен не се показват ....

Leave a comment:

• ivor
    replied

Аз ще дам пример за гугъл карта и адсенс.
    Дано да не навредим на колегата със сайта де...
    http://www.bgstreet.net/

Leave a comment:

• CommissionShare
    replied

Първоначално публикувано от android View Post
    Здравейте и от мен,
    Как се гледа на съдържание, в което има Google Maps или снимка от Google Maps разрешено ли е да има Adsense на същата страница ?

Благодаря предварително !
    Здравейте, при условие, че не слагате рекламите в iframe или около друго непозволено съдържание, няма проблем да има Адсенс на страница където има Гугъл карти. И все пак, не съм виждал страницата и имплементацията и така малко говоря наизуст.

Поздрави,
    Огнян Попов

Leave a comment:

• android
    replied

Здравейте и от мен,
    Как се гледа на съдържание, в което има Google Maps или снимка от Google Maps разрешено ли е да има Adsense на същата страница ?

Благодаря предварително !

Leave a comment:

• CommissionShare
    replied

Първоначално публикувано от bigger View Post
    Здравейте,

Интересувам се от следното нещо, според правилата на гугъл адсенс издателите нямат право да публикуват клипове, който съдържат насилие, бой, катастрофи и т.н. Интересува ме обаче, ако тези клипове са взети от youtube, и вече имат предварително сложен адсенс в тях (вграден в самия клип от youtube и отделно това на страницата на клипа в youtube се изобразяват реклами от адсенс), проблем ли е клип с това съдържание да бъде ползван в друг сайт, където също да има реклами от адсенс (наши). Същото се отнася и за други клипове, които показват реклами от адсенс в youtube (защото има такива, при които реклами просто няма и не се изобразяват.

Благодаря предварително!
    Здравей, благодаря за въпроса, той е доста актуален за много сайтове, които ембедват от ютюб. най-правилното е да не слагаш подобни клипчета на сайта ти, на който имаш адсенс. това, че в тези клипчета има адсенс за теб няма значение, политиката се отнася до твоя сайт и съдържанието на него, тоест ти нямаш право понеже това съдържание в случая е срещу правилата.

в ютюб има и доста клипчета, които са на ръба да бъдат 18+, но не са. ако тези клипчета са на твоя сайт и има адсенс около тях, съвсем реално е да ти накажат сайта докато не ги махнеш. същото е и с насилие, бой и тн. препоръчвам да не се рискува, освен ако това не ти е нишата и не си заслужава супер много риска.

Успех!

Поздрави,
    Огнян Попов

Leave a comment:

• bigger
    replied

Здравейте,

Интересувам се от следното нещо, според правилата на гугъл адсенс издателите нямат право да публикуват клипове, който съдържат насилие, бой, катастрофи и т.н. Интересува ме обаче, ако тези клипове са взети от youtube, и вече имат предварително сложен адсенс в тях (вграден в самия клип от youtube и отделно това на страницата на клипа в youtube се изобразяват реклами от адсенс), проблем ли е клип с това съдържание да бъде ползван в друг сайт, където също да има реклами от адсенс (наши). Същото се отнася и за други клипове, които показват реклами от адсенс в youtube (защото има такива, при които реклами просто няма и не се изобразяват.

Благодаря предварително!

Leave a comment:

• bgkulinar
    replied

Именно един след друг са въпросите. Това, което трябва да се направи е Reply with quote, копиране на текста, на следващия въпрос пак Reply with quote и така до последния въпрос. После на едно място се отговаря на всички. Не виждам защо някой трябва да бъде изключение от правилото.

Leave a comment:

Изчакайте...
X