SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense и shaving???

rnd

New member
На един от сайтовете си използвам и Statcounter и GA за броячи. Статистиките им се припрокриват (+- 10-15 visits). По странното е, че за средно 1200-1300 UV на ден (4000-5000 презареждания) Adsense ми дава 5-6 клика,а през Statcountera виждам, че за Exit Links има многократно повече кликвания на реклами. Възможно ли е Adsense да реже (shaving)?
 
Re: Adsense и shaving???

Отчитането на кликовете от две различни системи е нормално да показва различни резултати.
 
Re: Adsense и shaving???

Нормално е да има разлики. Едното ти показва "натискане на линк" а адсенс отчита натискане и определено време престой на заредената страница, преди да го преброи
 
Re: Adsense и shaving???

Нормално е да има разлики. Едното ти показва "натискане на линк" а адсенс отчита натискане и определено време престой на заредената страница, преди да го преброи
А сенса откъде знае колко време седиш на страницата ???
Ако сайта не използва аналитикс кво праиме? Хвърляме боб ли?
 
Re: Adsense и shaving???

кой каквото може, това хвърля :)

Сенса и адвордса заедно имат някакво отчитане за престоя на страницата. Според теб всеки клик върх рекламите, дори и за отваряне и затваряне в същата секунда се отчита ли?
 
Re: Adsense и shaving???

И аз така си мислех. Ако по някакъв начин се отчита колко време стои в сайта след кликването на рекламата, а не click&leave (иначе няма смисъл).
 
Re: Adsense и shaving???

кой каквото може, това хвърля :)

Сенса и адвордса заедно имат някакво отчитане за престоя на страницата. Според теб всеки клик върх рекламите, дори и за отваряне и затваряне в същата секунда се отчита ли?

прав е @netsurfer , ако сайта не ползва аналитикс няма начин да се определи престоя на сайт.и клик & лийв трябва да се отчете. при адвордс няма тракинг както при аналитикс, и дали са заедно или поотделно едва ли има значение
 
Re: Adsense и shaving???

Може ако някой цъкне повече от веднъж в рамките на определено време, адсенса да го смята за един, а другото да си ги брои.

имам случаи в които един човек с престой в рамките на 2-3 минути цъка върху повече от 5 реклами и адсенса си ги отчита.
 
Re: Adsense и shaving???

имам случаи в които един човек с престой в рамките на 2-3 минути цъка върху повече от 5 реклами и адсенса си ги отчита.

Аз имах в предвид върху една и съща реклама, точно на същия линк.
 
Re: Adsense и shaving???

Може ако някой цъкне повече от веднъж в рамките на определено време, адсенса да го смята за един, а другото да си ги брои.

Трафика ми е 95% new visits,така че говоря за кликове от различни IP. Последния пример беше от вчера - абсолютно еднакви данни между Statcounter и Analytics, но в Adsense пише 6 клика, a в Statcounter ми дава около 20 клика само за последните 500 презареждания (понеже акаунта ми е free пази само last 500 visits).
 
Re: Adsense и shaving???

Като ги знам от G сигурно са измислили някакъв супер мега сложен алгоритъм който да определя кой клик да бъде зачетен и кой не защото отговаря на някакви критерии за платен клик или някакъв спам или бот :D
 
Re: Adsense и shaving???

По странното е, че за средно 1200-1300 UV на ден (4000-5000 презареждания) Adsense ми дава 5-6 клика,а през Statcountera виждам, че за Exit Links има многократно повече кликвания на реклами. Възможно ли е Adsense да реже (shaving)?
Днес си гледах стаистиката на адсенс банерите в openX и при 2 млн импресии за януари (на двете места) и определен брой кликове в опенХ, адсенс показва 3 пъти по-малко. Това е положението.;)
 
Re: Adsense и shaving???

аз наскоро попаднах на статистиките за моите посещения на сравнително нов сайт в statcounter и се оказа че съм си кликал на рекамите според него ... ама несъм
води си изводи колко точно брои
 
Re: Adsense и shaving???

Преди време правих засечки през openX и сравнявах с резултатите от Adsense.
Adsense отчита около 30-35% от кликовете.
Не мисля че 2/3 от кликовете са невалидни, а това означава пладнешки обир от страна на Гугъл
 
Re: Adsense и shaving???

Хора, различните системи отчитат различно. Ако не ви кефи, не ползвате адсенс.
 
Re: Adsense и shaving???

Интересно е дали и на рекламодателите им се начисляват само 2/3 от получените входящи кликове (защото все пак, щом има клик, значи те са получили потребителя)
Някой има ли наблюдения?
 
Re: Adsense и shaving???

Интересно е дали и на рекламодателите им се начисляват само 2/3 от получените входящи кликове (защото все пак, щом има клик, значи те са получили потребителя)
Някой има ли наблюдения?

При някой клик, човекът изобщо не стига до лендинг пейджа.

Не забравайте, че минава през няколко редиректа и на всеки един, може да натисне бутона назад или да прекъсне по друг начин.

Сигурни ли сте, че OpenX (например) в някои браузери не отчита десен бутон за клик?

Защо мислите, че "фалшиви" кликове се филтрират само по "IP"? Имайки адсенс код на страницата дава на Гугъл реалната видимст да наблюдава всякакво движение на потребителя по сайта.

Tова са две различни системи за отчитане, нормално е да дават различни резултати. Поне толкова, колкото AwStats и GA.

Не съм им адвокат и мога да кажа, че като рекламодател не съм особенно щастлив по начина на филтриране на "фалшиви" кликове. И като казвам фалшиви нямам предвид просто злонамерени.
 

Горе