SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся идеи за реклама на един сайт

Re: Търся идеи за реклама на един сайт

Това с данните за адреса на публикациите и авторите, защо не го пуснеш да става с коментар под самата публикация, и всеки коментар да си е с номерче. Ще имаш името на автора, адреса на публикацията и мейла на автора. После теглиш номерата на коментарите
 
Re: Търся идеи за реклама на един сайт

дума с 5 букви - дзвер :)
 
Re: Търся идеи за реклама на един сайт

И аз бих ти препоръчал да се обърнеш към дзвер.

Направи плъгини за WP, Joomla!, Drupal (може и да има за някой).

Аз реших да ти помогна с Джумла! Ето я добавката, инструкции няма, но не мисля, че има и нужда.
Обаче докато разписвах плъгина стигнах до извода, че не ми харесва начина по който си го направил.

Ти заменяш линка с картинката, базирайки се на класа на <a>. Ако нещо се пипне по него и JS пищи. Сега ще се чудиш какво съм искал да пипам -> исках прозореца да не се отваря като попъп, а като модален. За съжаление това мога да го направя или с различен клас на а елемента или с добавяне на rel="нещо". Която обаче и да е от тези промени, чупи работата.
Предложението ми е да не използваш клас, а ID.
 
Re: Търся идеи за реклама на един сайт

Преди беше с ID, но хората не си го инсталират правилно и вкарват кода по няколко пъти на една страница. Това им чупеше валидацията и затова се принудих да го направя с class. Обаче вариантът с id се поддържа и винаги ще се поддържа. Тоест, можеш да използваш id="spodelime" и пак ще работи.

Не мога да те разбера точно какво искаш да направиш, но съм ти благодарен за инициативата да направиш разширение за Joomla. За WordPress има такова, а за Drupal ще помисля.

Направо да те записвам? :)
 
Re: Търся идеи за реклама на един сайт

Направо да те записвам? :)
Едно от условията не беше ли да ползва бутона?
 
Re: Търся идеи за реклама на един сайт

Аз нямам идеи как да го популяризираш, мисля, че другите са го направили достатъчно добре, но ще каже мнението си за бутона.

Сори, но е съвсем не-юзер френдли. мисля, че миналия век беше модата на попъпите. :) Вземи вложи малко усилия и го направи като се натисне да изкарва блок под бутона в страницата. Виж как са го направили AddThis или AddToAny. Направи възможност за изкарване на част от бутоните директно на екрана до бутона (Facebook, Svejo етц).

Знам, че е некомерсиален, но ако не е удобен не вярвам, че много хора биха го ползвали.

Надявам се, че ще го приемеш като градивна критика отколкото като заяждане, защото не е. :)

Иначе успех с популяризацията, всеки не комерсиален продукт заслужава вниманието, най-малкото, защото авторът му влага част от свободното си време, за да го направи.
 
Re: Търся идеи за реклама на един сайт

@ник - Преди една седмица бутонът работеше по описания от теб начин, но реших да го доразвия и да го направя с попъп :) Това ми даде възможност да направя персонализация на резултатите, защото данните се пазят в бисквитка, която мога да достъпвам само, ако адресът на прозорчето е моя сървър...

Под Опера и Chrome така изглежда по-добре и е по-удобно. Направил съм проучване преди да го направя и съм се допитал до доста хора. Под FireFox и IE не ми харесва, но това са си проблеми на тези браузъри, че не спазват приети стандарти.

Много хора се дразнят на автоматично разгъващото се меню на addthis и подобни, когато неволно се мине през бутона с мишката. Има много негативи в тази посока по западните форуми. Също така те използваш рамки, за да изкарат резултата и да го персонализират, което вече е стара и отпадаща технология.

Всеки вариант си има плюсове и минуси. Засега съм заложил на този, като стария код седи и може да се активира по всяко време и да заработи по стария начин.

@Кулиран - Прав си. Но той в коментарите каза, че ще се запише, така че предполагам смята да го използва.
 
Последно редактирано:
Re: Търся идеи за реклама на един сайт

А този Pop-up, защо не го ajaxify-неш? :) Нещо от сорта на типичните lightboxes и т.н. :) Виждал съм подобни принципи на работа, на други бутони. Така адресът пак може да е на твоя сървър (поне доколкото ми е известно).
 
Re: Търся идеи за реклама на един сайт

А този Pop-up, защо не го ajaxify-неш? :) Нещо от сорта на типичните lightboxes и т.н. :) Виждал съм подобни принципи на работа, на други бутони. Така адресът пак може да е на твоя сървър (поне доколкото ми е известно).
Точно това се опитвах да направя с Joomla!
 
Re: Търся идеи за реклама на един сайт

Но Ajax работи само на ниво домейн! Също така, ако не се лъжа, тежи lightboxes се базират на Ajax, следователно и този начин отпада. Колко съм си блъскал главата ако знаете...
 
Re: Търся идеи за реклама на един сайт

Cloxy, само мисля че е по-добре ако може да се затваря pop-up-а след избор на социална мрежа.

Онзи ден споделих някъде 2-3- статии и ми останаха сума ти pop-up прозорчета отворени отдолу.
Удобно е, че остава отворен, ако искаш да шернеш в няколко мрежи, но накрая някак си да се затваря.

Ама освен с Close :) ....

P.S. Може би някакво време да му се задава и - autoclose.
 
Последно редактирано:

Горе