Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте ми очила за компютър

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Mishef
    започна тема Препоръчайте ми очила за компютър

Препоръчайте ми очила за компютър

Здравейте!

С новата работа ми се налага да зяпам в монитора доста часове подред и се усеща някакво натоварване на погледа. Имам нужда от очила за работа пред компютър.

Ще се радвам да ми препоръчате някакви модели, които ползвате и сте доволни. Също така ще помоля да посочите цена и магазини, от които могат да се видят (online или offline такива).

Благодаря предварително!

• jorkoto
    replied
    Хубаво е ако нямаш очила поне с програмката за светлината на дисплея да си я нагласиш

Leave a comment:

• optimeon
    replied
    Открих много добре препоръки!

Leave a comment:

• OptiCMag
    replied
    Проверете за очила и в този магазин.Гарантирано качество и най-ниски цени
    Онлайн магазин за намалени оригинални мъжки и дамски слънчеви очила Ray-Ban.

Leave a comment:

• OptiCMag
    replied
    Очилата трябва да бъдат с антирефлексен филтър приятел

Leave a comment:

• OptiCMag
    replied
    Очила за компютър трябва да бъдат с антирефлексен филтър.

Leave a comment:

• theivo
    replied
    За: Препоръчайте ми очила за компютър

Първоначално публикувано от stanislavaivanova View Post
    В този сайт има огромно разнообразие от очила . Оптиката е вносител така че няма по-ниски цени .
    Ееее, най-после Година и нещо го пече монитора човека

Leave a comment:

• stanislavaivanova
    replied
    За: Препоръчайте ми очила за компютър

В този сайт има огромно разнообразие от очила . Оптиката е вносител така че няма по-ниски цени .
    Оптики Соларис- директен вносител на дизайнерски слънчеви и диоптрични очила.Винаги най-ниски цени.

Leave a comment:

• sdd
    replied
    Re: Препоръчайте ми очила за компютър

тва пък за късогледството направо ме изуми. Без значение дали човек е късоглед или дълекоглед той има нужда от очила, като до 40г. възраст диптъра за далеч и четене е един и същ, след това настъпват физ.промени и се налага прибавянето на доп.диоптър за четене. Без значение дали е късоглед или далекоглед човек ако носи очила то те е хубаво да са за "компютър" ( тоест с антирефлекс )

Leave a comment:

• varnabg
    replied

съгласен за очилата за компютър - няма нужда ако нямаш късогледство разбира се просто се старай да не се кьориш с часове и да се раздвижваш постоянно.

Leave a comment:

• sdd
    replied

Искам да внеса няколко корекции :

- няма такова нещо като анти рефлексен филтър - има анти рефлексно покритие, което не е само запазена марка на френските производители ( просто френски стъкла звучи по-добре и струва повече ) , това е просто един няколко слоен филм който се нанася на стъклото в специална камера, разработката е немска и се прилага за първи път през забравих вече коя световна война на перископите на подводниците за да се намалят отблясъците от морските вълни

- това за четенето пък ....книгата няма отблясъци

- антирефлекса "обира" отблясъка от самата леща ( стъкло ) , няма леща , няма нужда от антирефлекс...как да го обясня по-разбираемо?

Leave a comment:

• muslim
    replied

По принцип има очила които са с френски стъкла с антирефлексен филтър, тях препоръчват за пред компютър, може да са без абсолютно никакъв диоптър, слагат се само пред компютъра или при четене.

Leave a comment:

• bgkulinar
    replied

Първоначално публикувано от johnny View Post
    Такова животно няма - очила за компютър.
    Как да няма, бе Джони? Ти разби една цяла индустрия .

Leave a comment:

• batzidi
    replied

С очите шега не бива. Носил съм очила за компютър, но само когато бях на CRT. Сега с LCD-то не нося, просто защото не ми се изморяват очите толкова много. Очилата си ги взех през 2001 /зимата/ за цена 195лв. и не съжелявам за което. Стъклото ми беше специално от новите/за тогава/, които поглъщат лъчението от тръбата.
    В последствие се научих да правя упражнения за отмора. На всеки 90 минути работа 10 минути гледам през прозореца или излизам навън и гледам във всички посоки.
    Така че освен очилата и упражнения трябва. И както казаха по - горе очила за компютър под 100лв - няма.

Leave a comment:

• theivo
    replied

Първоначално публикувано от Mishef View Post
    Интересно е, че четох тук докато чаках отговори от вас и доста от коментиралите по темата смятат, че няма нужда от очила за компютър, ако монитора ти е добър и ефекта от тях ще е минимален.. Даже някои мислят, че защитните очила напрягат повече окото, заради отражения, гледане в рамката и т.н. Има ли истина в тези твърдения?

Да, по принцип при CRT мониторите имаше нужда от такива очила най-вече. Дори ако си спомняте имаше (и още има по някои канцеларии) монитори с предпазни стъкла. Имам колеги, които казват , че усещат облекчение с ползването им и на LCD монитор , та според мен е индивидуално за всеки.

Така че, пак ти препоръчвам да се прегледаш при специалист, а и можеш и сам да прецениш как ти се отразява висенето пред монитора продължително - Зачервяване на очите, главоболие... ако изпитваш подобен дискомфорт - очила.

Leave a comment:

Изчакайте...
X