SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Заявки за премахване на "рекламни линкове"

bulram

Senior Member
Само днес имам 3 заявки от разни агенции и брокери за незабавно премахване на линковете им от мои сайтове. Хората май са много подплашени от новите правила/условия на Г ...... Най-леките молби са от този сорт: "We wish to have this link removed immediately, and.... "
Общо за седмица имам 6 молби за премахване на линкове, без дори да се намеква за връщане на някакви пари.
Дали не идва края на един доста добър и доходоносен бизнес???
Някой друг с подобен опит?
 
Re: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

Някои просто изпадат в параноя :confused:

и се вързват на всичко, което чуят...

Според мен подобно премахване на връзки си е живо самопризнание пред Гугъл какви сме ги вършили и последствията биха били по-скоро негативни ;)
 
Re: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

Ами нямам идея, не споменават какво поражда този смут в техните редици. Но това са все пак сериозни агенции, а клиентите им са банки и инвестиционни компании. Сайтовете са с мин. ПР5. Предполагам, че е някаква параноя. А може скоро и да чуем за някой "сериозен" изгорял сайт.
Но каквато и да е причината, на 100% съм сигурен, че тези фирми повече нямат да купуват такива линкове, за съжаление.
 
Re: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

гугъл отдавана се опитва да се "бори" с продажбата на линкове и манипулирането на пр
на мен също ми направи впечатление, че от известно време колегите са доста предпазливи(та чак страхливи) в купуването на линкове
не ми се вярва да е само параноя
обикновено там където има пушек, има и огън
ще излезе някой заек от тая трънка
 
Re: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

Cloxy и tovidebne са доста прави

разумните линкове, добре сложени, и с мярка, не са страшни

а и както Васко казва - като ги махнеш накуп /щото слагането не е така наведнъж, ама махането може да стане за 1 час или 1 ден / на Гугъл му ставаш ясен
 
Re: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

Bulram : връзките в релевантни статии ли са ?
 
Re: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

Bulram : връзките в релевантни статии ли са ?

Оги, някои още са с sitewide и footer линкове :wink:

и пак бива
 
Re: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

@oggin Заявките които получавам са за премахване на линкове само в сайдбара. За сега никой не е пожелал да премахна линкове от статия!
 
Re: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

Значи преориентираш бизнеса към публикации с линкове и доходите се утрояват :)
 
Re: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

Абе някакви лунатици се появиха и там, и най-интересното е, че си и плащат. Явно и те са напушени от Г и търсят бързи релевантни линкове:
We simply ask that you write a new blog post on your site - it can be about anything (preferably 250-words or two paragraphs). You can write the page in review format or simply write about the usual topics on ............ Once you have written the new post/article you just need to find a section/word in the content and then link it to .....
Our price: 125 USD
I am also willing to add 15 USD to our deal if you can place the advert within the next 24 hours.
Цената е почти като за годишен блогрол, и най-интересното е че си платиха......
 
Re: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

Това е мейла
Код:
janet@moredigital.com
Пишете им, постоянно имат нужда от сериозни блогове. Но нека не се напъват хора с блогове на 2-3 месеца и 5 статии, няма смисъл!
 
За: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

За: Заявки за премахване на "рекламни линкове"

И на мен ми писаха днес от moredigital.com, но без конкретна цена. Явно трябва да се уточним по-конкретно за какви линкове и суми става на въпрос. Но не съм сигурен дали въобще да слагам подобни неща и дали това ще навреди на мен, а за тях не ме интересува.
 
Последно редактирано:

Горе