SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Цени ли се трудът на копирайтърите?

youth_boy

Banned
Провокиран от тази обява за работа във форума Предлагамжработа за копирайтър Администратор, бих желал да попитам колегите копирайтъри, цените ли труда си?

Всеки, който прочете обявата ще установи, че се търси "Копирайтър Администратор", който да създава сайтове,да ги администрира, да пише съдържание и е препоръчително да владее английски език. Работата е на пълен работен ден 8 часа и от вас се изискват освен умения по създаване на съдържание, да сте запознат с Wordpress, Joomla, SEO оптимизация и куп други неща. Първоначалното заплащане драги копирайтъри е 500-600 лева на месец СПОРЕД КВАЛИФИКАЦИЯТА ВИ!

Пишете, публикувате, създавате нови сайтове, бачкате 8 часа (с осигуровки) и взимате пет стотака, а ако сте филолог може и 600 ама не е много сигурно.

Питам дамите и господата, които пишат статии като freelance-ъри как ви се струва тази обява, изискванията, заплащането и формулировката на длъжността "Копирайтър Администратор". Бихте ли кандидатствали за поста и какво ви мотивира да го направите?

Аз лично смятам, че така формулирана обявата звучи несериозно, а заплащането не е релевантно на изискванията и работното време. И понеже не исках да спамя темата на господина, я пуснах тук в чата. Много ще се радвам, ако получа отговори от хора, които пишат и знаят що е то копирайтър. Предварително благодаря на отговорилите и нищо лично към човека пуснал обявата!
 
Последно редактирано:
За: Цени ли се трудът на копирайтърите?

За: Цени ли се трудът на копирайтърите?

Определено в България каквато и работа да започнете, заплатата никога не отговаря на поставените задължение или свършената работа. Никой не цени труда на служителите си и затова народа е беден. Конкретно за тази обява коментирахме с колегите от друг форум, че е доста работата, която се изисква, а заплащането е меко казано несериозно. Аз се занимавам с писане на статии (без други отговорности) и си докарвам по 600-700 лв. на месец, без да кисна в офис и да се съобразявам с шефове. Е, не бих се хванал за четворно повече работа за по-малко пари, но всеки си знае нуждите и възможностите и си решава сам ::)
 
Re: Цени ли се трудът на копирайтърите?

Подкрепям колегата slavchev. Седя си вкъщи, работя когато искам, и изкарвам толкова, колкото ми е нужно. Не бих кандидатствала по тази обява за работа, при условие че тези пари си ги изкарвам, без да имам шефове.
 
За: Цени ли се трудът на копирайтърите?

За: Цени ли се трудът на копирайтърите?

Тъпото в случая е, че длъжността копирайтър се смята за нещо много лесно и всеки мераклия да изкара някой лев почва да пише статии и много се подбиват цените. Ако всеки си ценеше труда положението щеше да е друго, но какво да се прави, живеем в страната на абсурдите...
 
Re: Цени ли се трудът на копирайтърите?

Да, за съжаление е така. Дори имах познат, който като чу за какви суми говоря, каза "И аз ще стана копирайтър." Но не стана, просто защото не може да пише. То трябва да ти идва отвътре, а някои си мислят, че е супер лесно да седнеш да надраскаш няколкостотин думи и да вземеш пари.
Относно ниските цените, идва момент, в който се получава, че ниската цена=ниско качество. Който търси наистина качествени текстове, е склонен да плати повече, но наистина да получи такива.
 
За: Цени ли се трудът на копирайтърите?

За: Цени ли се трудът на копирайтърите?

Хората, които са склонни да платят повече пари за качествена работа са малко. Всеки си казва "за кво да плащам по 4 или 5 лв. като мога да мина и с 2 лв.", но като ти нацвъкат една несвързана статия с безброй правописни и пунктуационни грешки едва ли ще имаш много читатели. Освен това, начинаещите почват да пишат без да са подготвени, а за да има смисъл една статия, трябва внимателно да си проучил темата, което също отнема време и труд. Разбира се, за да се докажеш е нужно доста време, но като си намериш постоянни клиенти вече е лесно.
 
Re: Цени ли се трудът на копирайтърите?

Да, така е за съжаление.
Този, въпросният мой познат, искаше аз да му давам от моите поръчки, когато имам повече работа. Само че нямаше как да стане - аз залагам името си пред клиентите, и не мога да им изпратя някакви драсканици, които освен че са пълни с правописни и пунктуационни грешки, са и лишени от всякакъв смисъл. Та общо взето му убих желанието за писане. Ама то не е само един - те са много такива, и заради тях е трудно да оцениш труда си подобаващо. Ако предложиш по-висока цена, няма да имаш поръчки, въпреки че качеството ти отговаря на предложената цена.
 
Re: Цени ли се трудът на копирайтърите?

Благодаря ви за коментарите. Аз също не мога да си представя как работя всеки ден (без събота и неделя) по 8 часа да пиша статии, да правя сайтове, че и да ги оптимизирам за 500 лева ... Няма да кажа колко изкарам но е в пъти повече от това и то от дома ми. Освен това за мен задачата на копирайтъра е да пише, а не да се разсейва със странични неща. Аз ако напиша 10-15 статии за уебдизайнера Х той сложи един wordpress и няколко плъгина за колко пари може да продаде сайта? Може и за 200 и за 300 лева и това е от една поръчка, а аз да бачкам 1 месец за 500 пък и квалификация и CV да представям е извинявам се ама няма как да стане ...

Сега кандидатствам за работа като копирайтър само, че дистанционно. Тоест работя си вкъщи, нямам фиксирано работно време и пак ми пишат някакъв договор. Работата е свързана предимно с писане и тук-там пускане на някоя статия в директории и социални мрежи. Е това разбирам аз като добро предложение за работа, а и парите са горе долу същите.
 
Последно редактирано:
Re: Цени ли се трудът на копирайтърите?

Не само че кандидатствам дистанционно и работя от вкъщи, но и аз сама определям възнаграждението си. Не се налага да се съобразявам с някой, и да правя хиляди странични неща, за да взема някакви си 500 лева. Определено предпочитам да си работя вкъщи и сама.
 
Re: Цени ли се трудът на копирайтърите?

Няма как възложителите да ценят труда на копирайтърите, ако те сами не го ценят. Писнало ми е от оферти "пиша 500 думи за 3 лева". Е да де, обаче нали освен думи е хубаво да има и малко мисъл!?! За правописа да не говорим - под 10% от така наречените копирайтъри могат да напишат повече от ред без нито една грешка.

В последно време търся, а не предлагам такива услуги. Не желая да работя за без пари, а също и не наемам хора, които не уважават труда си и самите себе си. Да не ви казвам какви кандидати е имало!

Върхът засега е една "дама", която изпрати гола снимка по обява за търсене на автор в сайт с очевидно женска тематика. Според мен е логично да се предположи, че пише до жени, на които не може да покаже нищо, което те вече си нямат... :D
 
Здравейте, имам един въпрос. Значи аз работя към SEO агенция вече 2 години и пиша публикации на български и английски и извършвам също преводи, имам висше образование с лингвистика. Искам да попитам нормално ли е да взимам 500 лв. заплата?
 
Излезе ми тази отдавна пускана тема и ми стана хем тъжно, хем смешно. Сетих за тази забавна статия от блога си, а вие в кой тип копирайтър се припознавате?:)
https://himera.eu/tipove-kopirajtar/
И, да, разбира се, че един копирайтър трябва да бъде достойно заплатен. А 500 лв. са си доволно малко, колега. :)
 
Това е много дълга и широка тема... да, някои хора оценяват какво правиш за тях, а други го приемат по-скоро като стандартна услуга. Отговор на този въпрос ще дадат клиентите, които инвестират в качествен копирайтинг и виждат резултатите от него. Всичко останало са просто приказки.
 
Да, темата е без край. :) Добрите копирайтърви се търсят достатъчно честно и не им се налага да се рекламират толкова, тяхната работа говори сама за тях. :)

Като във всичко области и при тях има такива, които доста добро качествено ще ти предоставят и такива, които няма и ще те остават да си смилиш защо реално не си отделил повечко пари.
 
Да, темата е без край. :) Добрите копирайтърви се търсят достатъчно честно и не им се налага да се рекламират толкова, тяхната работа говори сама за тях. :)

Като във всичко области и при тях има такива, които доста добро качествено ще ти предоставят и такива, които няма и ще те остават да си смилиш защо реално не си отделил повечко пари.

Аз пък съм на мнение, че тези дето имат работа прекаляват с цените. Извинявай ама няма как да плащаш на черно 10лв/100думи не е ок някакси ... Аз си имам копорайтърКА на която плащам далеч по-малко от 10лв, и върши доста добра работа.
 
Аз пък съм на мнение, че тези дето имат работа прекаляват с цените. Извинявай ама няма как да плащаш на черно 10лв/100думи не е ок някакси ... Аз си имам копорайтърКА на която плащам далеч по-малко от 10лв, и върши доста добра работа.
Има и такива моменти - да намериш подходящ човек. Всяко правило си има изключения. Както и не винаги по-тънката цена трябва да означава лошо качество. И обратното - високата цена не е гаранция, че непременно ще получиш качествено написано съдържание. Имал съм и от двата случая. Голямо име в бранша, много препоръки, и се издъни кифладжийската. Както и един пич със супер добри цени, който си го ползвам и доста съм доволен.
 

Горе