SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Световната криза удари в България?

M

man0l

Guest
Интересувам се дали удари и в IT сектора, по специално при SEO-тата? Имате ли спад на поръчки ? От събраната информация мисля да блогна по темата :)
 
Re: Световната криза удари в България?

Еми запитванията само се увеличават. Не усещам никаква криза. Друг е въпросът, че от 5 месеца не съм поемал клиент, а преди това не бях поемал пак толкова. Нямам време да се занимавам, а и не искат да плащат колко им искам :)

Смятам да преориентирам малко услугите си, но като остане време.
 
Re: Световната криза удари в България?

ето ти един интересен материал по темата
http://www.seonews.ru/article/.publication/676/

на мен ми се струва твърде вероятно средствата към печатни и цифрови медии да намелеят, а част от тях да се пренасочи към интернет
 
Re: Световната криза удари в България?

няма спад...запитвания си идват постоянно. Като цяло ИТ сферата малко я побутна, що се отнася до фирми, които работят на freelancer начела. Иначе тези на БГ пазара - няма криза за тях :)
ааа и все повече хората не искат да плащат реалната цена. Искат нещо по 200-300 лева и то качествено...мога да им пожелая само успех в търсенето
 
Re: Световната криза удари в България?

България си е ударена по принцип.. няма какво да коментираме...
 
Re: Световната криза удари в България?

Ами кризата току що достигна България.Анализатори прогнозират
че ще бъде осетена тук чак следващото лято.( Наи-верочтно се визира
следващия туристически сезон ).
 
Re: Световната криза удари в България?

Световната финансова криза не е това което засяга България. Тук се отразява като дапълнителен фактор просто. Има да си берем чисто наши ядове. ИТ все пак няма да пострада като индустрия(според мен), само ще изгърмят някои балони, които се надуват от доста време.
 
Re: Световната криза удари в България?

Световната финансова криза не е това което засяга България. Тук се отразява като дапълнителен фактор просто. Има да си берем чисто наши ядове. ИТ все пак няма да пострада като индустрия(според мен), само ще изгърмят някои балони, които се надуват от доста време.

На имотите взе да се спуква балона :)
Благодаря за добрите мнения, по късно днес ще пусна обобщен блог пост по темата.
 
Re: Световната криза удари в България?

няма спад...запитвания си идват постоянно. Като цяло ИТ сферата малко я побутна, що се отнася до фирми, които работят на freelancer начела. Иначе тези на БГ пазара - няма криза за тях :)
ааа и все повече хората не искат да плащат реалната цена. Искат нещо по 200-300 лева и то качествено...мога да им пожелая само успех в търсенето
Питания постоянно :)
Съгласен съм, реални сделки много малко.
Аз даже почнах в един момент за бъзик да казвам цена 200-250лв, за теми като "Печат", "Полиграфия" и т.н. :)
И това им е много :)
Така че спрях да си правя експерименти :)
Сезона с промоциите свърши :)
Взимам проекти само от хора които знаят какво искат и колко може да струва това.
 
Re: Световната криза удари в България?

четох анализ, но не помня къде беше вече, може би в TechCrunch, в който се споменаваше, че финансовата криза, не би трябвало да засегне ИТ сектора, анализираха се и рекламите в Интернет и очакванията са за покачването им, но тенденцията, за съжаление е и към спад на цените.
 
Re: Световната криза удари в България?

Световната криза е и в България . Не виждате ли какво става в всички сектори. Кремиковци обяви несъстоятелност и повлече още фирми след него. Банките спряха даването на кредити нямат ликвидност и започнаха с депозитите. А също така и много кредитни експерти останаха без работа. много фирми който се занимават с търговии на акции и взайни фондове освобождават хора стовителството е на практика спряло и още хора от този сектор и търговията на имоти са без работа.
Колко от вас ще получат коледен бонус към заплатата си ?
Ако една част от вас изплащат кредит "Честито банките вдигнаха лихвите по ктедити" ..
Положението е доста сериозно и малко или много ще повлияе върху всички отрасли без изключение.
Дано скоро да се оправят нещата или както ги дават най рано до март другата година.
 
Re: Световната криза удари в България?

Като чета какво се пише имам чувството, че повечето се плашат от кризата. Да това е нещо което запърви път се случва световна криза породена от кредетния живот на хората и фирмите.
Много фирми ще загубят позициите си и ще фалират, но пък ако нямаш фирма и разчиташ изцяло на една заплата, и си достатъчно кадърен да успееш да извлечеш всички позитиви от тази криза може да успееш много.

Кризата затваря но и отваря много вратички, а и хората които успеят да подходят правилно към кризата ще спечелят. За някои това е пагобен период за други е златна възможност.

Спирам до тука, че ако продължа ще стани цяла статия, много може да се кажи за тази криза и прогнозите специално за България не са добри, ние сами ще си одължим кризата няма да обяснявам защо, защото е много дълга тема. Спирам съм писал, че ще отегча много хората които не са съгласни с написаното
 
Re: Световната криза удари в България?

@Eraser4o то при криза изникват някакви небивали възможности. А според мен нестандартните подходи като горила маркетинга и SEO-то няма да се засегнат от криза, защото не са базирани на финансови посъпления ( бре колко сложно го казах )

Редакция: Не са базирани на финансови постъпления, ако се правят лично от уеб мастъра. От тази гледна точка. Иначе и двете си имат своята цена. Видях някакъв сайт на графит в София, които се занимават с улична реклама :)

И поддържам и твоята теза
 
Последно редактирано:
Re: Световната криза удари в България?

Аз доста се изненадах когато вчера бюджетен служител ми се оплака от световната фенансова криза. Има огромно неразбиране на естеството на проблема и му приписват какви ли не проявления у нас. Що се отнася до българина на заплата световната финансова криза е в негова полза, защото предизвиква засилена конкуренция и в по нормалните икономики дефлация, засегнати са предпремачите и по рисковите отрасли. Вече нашите си собствени проблеми са друга тема, но не е същото нещо. Криза на кредитите в България се очакваше от преди повеча от две години да почне. Единствено скока на заплатите и инфлацията я предотврати. Аз лично съм доволен, че спекулата на чужденци с имоти в България ще спре.
 
Последно редактирано:
Re: Световната криза удари в България?

Кризата при нас все още не е започнала според мен. Много хора работещи в клонове на чужди фирми в БГ ще останат без работа, банки според мен няма да фалират, а и се надявам, че имам едни пари там :)
 
Re: Световната криза удари в България?

Кризата, не би трябвало да засегне изобщо България по начина, по който удари една Испания, примерно. Защо ли? Защото испанската икономика се крепеше изцяло на строителството и съответно, ипотеките. В момента, в който банките вдигнаха лихвите и спряха рисковите кредити, испанците рухнаха и има цели квартали дето са обявени за продан, ама купувачи няма. Нещо подобно се случва и в щатите, само дето те не се надяват само на едното строителство. В България не знам как е в момента, но един от малкото отрицателни ефекти от разрушената световна икономическа стабилност, ще бъде вдигането на лихвите и по- трудно отпускане на кредити предполагам. Обаче в никакъв случай, не вярвам да се влоши колкото в Испания, където масово спират да се изплащат кредити и където има специални телевизионни програми със съвети как да постъпват затъналите до гуша кредитополучатели. Дори имаше, баси случая, едно семейство дето трябва да изплаща на месец 7000 евро, а постъпленията му бяха 1500.
 
Re: Световната криза удари в България?

ти от кой град си?
България също се крепи на строителството и основно на това, че цените се вдигаха много и хората купуваха с цел инвестиция.
Хотели по морето, планина ... апартаменти в София. В строителстовото работят над 300-400 000 човека, като половината от тях, ще останат без работа, ако това за теб не е криза?? Кремиковци?? стомана перник??

Кризата, не би трябвало да засегне изобщо България по начина, по който удари:cool: една Испания, примерно. Защо ли? Защото испанската икономика се крепеше изцяло на строителството и съответно, ипотеките. В момента, в който банките вдигнаха лихвите и спряха рисковите кредити, испанците рухнаха и има цели квартали дето са обявени за продан, ама купувачи няма. Нещо подобно се случва и в щатите, само дето те не се надяват само на едното строителство. В България не знам как е в момента, но един от малкото отрицателни ефекти от разрушената световна икономическа стабилност, ще бъде вдигането на лихвите и по- трудно отпускане на кредити предполагам. Обаче в никакъв случай, не вярвам да се влоши колкото в Испания, където масово спират да се изплащат кредити и където има специални телевизионни програми със съвети как да постъпват затъналите до гуша кредитополучатели. Дори имаше, баси случая, едно семейство дето трябва да изплаща на месец 7000 евро, а постъпленията му бяха 1500.
 
Re: Световната криза удари в България?

Е, аз не се наемам да давам прогнози за строителството, тоест дали ще спре. Мисълта ми беше, че обемът на кредитите в жилищният сектор е много по- малък от този на щатите, не само като валутна равностойност, а и като процентно съотношение, тоест много по- малък процент жилища са закупени на кредит. затова и кризата според мен не би се усетила така, както я усещат американци, испанци и прочее кредитополучатели.
 

Горе