SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

К'ви сме гадни ние безмозъчните и бездушните SEO-та :) Смърт за всичкото дизайнер, ние сме за текстов уеб :)

Някакъв компромис не може ли :D

Спец поздрав за всички SEO-та http://www.youtube.com/watch?v=9Xvn_Ku55cI :D

icon14.gif
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Някакъв компромис не може ли :D

Не може.

Много сте отворени и сме чували как предлагате оптимизация за 1-2 часа за 100 лева, като обещавате 1-ва страница за това.
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Някакъв компромис не може ли :D



icon14.gif

Може, но единствено за дизайнери работещи с ASCII. :D

Айде, време е за разпускане. :)

Код:
          ,)(8)).
              (()))())()).
             (()"````"::= )
             )| _    _ ::= )
            (()(o)/ (o) ?(/)
             )(::c ::.( :(/)
            (( \ .__. ;,/(/)
              ) `.___,'/ (/)
                 |    | (/)
               _.'    ,\(/)__
           _.-"   ` u    (/) ".
         ,"               ^    \
        /                      |
        |           .      `.  |
        |   /,'   _  `.'   _ `.|
        |   ||   (o)  |   (o) ||
        |   |\        ;       /)
        (   \ `.,___,' `.,__,'/
         \   \ |           | /
          \   `;           |/
           `. /            |
      cjr    Y             |
      + cj  /          (   |
           /               ;
          /               /
         ;       ` .    ,'(
         |          \##'   \
         :           Y      \
          \           \      \
           \           \      \
            \           \      \
 
  • Like
Реакции: gvv
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Е, не! Този който е написал статията има супер ограничено мислене, или търси провокация ... И аз мога да си опека вкъщи хляб, но си го купувам от магазина ...
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

какъв е смисълът да ги убеждаваш в правотата си ?

На такива винаги съм им пускал един линк от topseos

например : http://uk.topseos.com/bigmouthmedia

И ако някой продължава да твърди, че FT.com, MTV, Fujitsu Technology Solutions, Sony Ericsson, British Airways и так далее грешат като си плащат за SEO ... явно по-умният трябва да отстъпи :)
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник


Все пак стигнахме до разбирателство:

Илиев
13.02.2010 - 14:25 | Връзка

Тоест, все пак има нужда от СЕО, щом големите компании хвърлят милиони за това, но то може да се прави и от някой между другото. Да речем между миенето на пода, поливането на цветята в офиса и сгъването на рекламни брошури.

А какво правят малките компании, които не могат да открият щат за СЕО специалист, а секретарките и чистачките са твърде заети за да се занимават и със СЕО-то на корпоративния сайт? Точно така – наемат външен специалист. Щото първа страница и клиенти не се печелят с топ-ъф-дъ-лайн дизайн, а се печелят когато някой потенциален клиент напише в Google/Yahoo/Bing/Yandex/Baidu името на твоята компания и тя се появи някъде на първа страница.
Отговор

*
Юлиян
Twitter: yullian
13.02.2010 - 14:34 | Връзка

Има нужда от СЕО, разбира се, както всеки автомобил има нужда от поддръжка. Въпрос на управленско решение е как да се извършва поддръжката – от външен сервиз или от автомонтьор работещ за фирмата.
Отговор
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Момчета, цитираната по-горе (моя) статия е писана от мениджърска гледна точка. Аз знам, че който и мой служител да попитам дали имам нужда от него и как се справя с работата си - ще ми отговори, че работи качествено и даже повече от другите :) Знам го. И е вярно.
Но когато реша да правя реорганизация на работата или да съкратя някого - не питам "Искаш ли?", просто го правя, защото знам отговора.

Разбирам ви аргументите, верни са, но не съвпадат с целите на мениджмънта. Нищо лично. :cool:
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Гай Юлий Цезар си го е казал...
Проверката е висша форма на доверието...
Сайта в топ 10 ли е!? На първа позиция ли е? Значи е свършена работата... ;)

А и SEO-то е много по-комплексно нещо от единият serp макар на него да се набляга най-вече. ;)

ПП. Полека със съкращенията, без дизайнери няма дизайн, но без SEO, тоя дизайн само вие двамата ще останете да си го гледкате... ;)
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Момчета, цитираната по-горе (моя) статия е писана от мениджърска гледна точка. Аз знам, че който и мой служител да попитам дали имам нужда от него и как се справя с работата си - ще ми отговори, че работи качествено и даже повече от другите :) Знам го. И е вярно.
Но когато реша да правя реорганизация на работата или да съкратя някого - не питам "Искаш ли?", просто го правя, защото знам отговора.

Разбирам ви аргументите, верни са, но не съвпадат с целите на мениджмънта. Нищо лично. :cool:

Ами супер, съкращаваш SEO-то и преквалифицираш дизайнера (примерно) в SEO. От мениджърска гледна точка е супер, спестяваш една заплата, осигуровки и т.н. Въпросът е продължаваш ли да предлагаш качествена услуга?
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Момчета, цитираната по-горе (моя) статия е писана от мениджърска гледна точка. Аз знам, че който и мой служител да попитам дали имам нужда от него и как се справя с работата си - ще ми отговори, че работи качествено и даже повече от другите :) Знам го. И е вярно.
Но когато реша да правя реорганизация на работата или да съкратя някого - не питам "Искаш ли?", просто го правя, защото знам отговора.

Разбирам ви аргументите, верни са, но не съвпадат с целите на мениджмънта. Нищо лично. :cool:

Това за "целите на мениджмънта" не го разбрах съвсем ...

Хм, "мениджър" значи ....
Един истински мениджър трябва да е малко или много визионер.

Поне аз така разбирам, че в случая (във връзка с "кризата" вероятно) е трябвало да се направи т.нар. оптимизация на щата или един вид "Имам си дизайнер, програмист и СЕО спец, ха сега кого да махна ?". Естествено, че ще разкараме СЕО-то (приемаме, че последният наистина си е вършил работата както трябва), защо:
1) Абе неговата работа много една "мътна" такава. Не можем да я пипнем, да я помиришем
2) Той сайта (сайтовете) и така и така си седи в ТОП10
3) Можем да преквалифицираме примерно дизайнера, ей виж го какви хубави неща твори. Колко му е примерно на един зъболекар да се преквалифицира в неврохирург.
Няма смисъл да отваряме темата за "универсалните бойци".

Нещата вървят по инерция известно време, обаче рано или късно нещата си отиват на мястото и следва отчаян рев защо позициите вече не са такива, каквито трябва да са. А пък конкуренцията е по-умна и продължава да налива пари. И в един момент започваш да сгряваш, че щеше да е по-лесно и евтино да продължиш и ти да си плащаш вместо да започваш всичко отначало. Ама дето се вика "късно е вече либе за ...".
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

От цялата дискусия досега разбрах колко не съм прав :D
Обаче в реалния живот ако някой започне да ми обяснява, как не мога да управлявам бизнеса си - едва ли ще работя с него по-нататък.
Пак казвам вашата гледна точка е правилна от вашата позиция, но когато попаднете на един такъв (скептичен) клиент, трябва да имате аргументи - защо точно вие сте му необходими, а не да обяснявате защо не е прав. От аргументите до сега не успях да се убедя че ми е необходим отдел СЕО.


С това не искам да се заяждам, приемете го като тренировка за среща с реален клиент.
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

От цялата дискусия досега разбрах колко не съм прав :D
Обаче в реалния живот ако някой започне да ми обяснява, как не мога да управлявам бизнеса си - едва ли ще работя с него по-нататък.
Пак казвам вашата гледна точка е правилна от вашата позиция, но когато попаднете на един такъв (скептичен) клиент, трябва да имате аргументи - защо точно вие сте му необходими, а не да обяснявате защо не е прав. От аргументите до сега не успях да се убедя че ми е необходим отдел СЕО.


С това не искам да се заяждам, приемете го като тренировка за среща с реален клиент.

Когато клиента е предубеден, което в 99% от случаите е равно на заблуден, трудно ще може някой да му онбясни защо е необходима дадена услуга. Тук ще ме контрираш, че всичко се свежда до ораторско умение и маркетинг - е да, но ораторство се използва, само когато отсрещната страна има желание да те изслуша. Всички гореописани факти от хората занимаващи се с оптимизация (искам да подчертая, че съм пълен профан в sEO) можеха да се сведат до едно просто изречение: Позцията в SERP-а не е място с абонамен, може да те избутат ;)
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Пак казвам вашата гледна точка е правилна от вашата позиция, но когато попаднете на един такъв (скептичен) клиент, трябва да имате аргументи - защо точно вие сте му необходими, а не да обяснявате защо не е прав.
Плаща ми се срещу резултати желани от клиента,
никога няма да седна да се обяснявам с клиент защо му е полезна оптимизацията, особено за без пари, това си е консултация. ;)

От аргументите до сега не успях да се убедя че ми е необходим отдел СЕО.
Значи не желаеш сайта ти да бъде максимално посещаван от потенциални клиенти!?

Помисли малко... Най-простия пример...
Какво прави клиент запомнил марката ви, но незапомнил името на сайта ви... Или пък видял по телевизията само името на фирмата в някаква реклама.

Какъвто и да е случая първото което прави е да напише в гугъла името на фирмата...
В конкурентна ниша успех сайта ти да се появи ако не е добре оптимизиран, а и това се предполага, че е най-важната ключова дума в уеб сайта ти...
Какво остава за останалите...

Търся примерно за "домати" излизат ми 3 магазина, на иванчо, драганчо и петканчо...
Аз, а и никой нормален потребител няма да скролира до n + 1 -ва страница а ще прегледа водещите фирми(магазини)!

С това не искам да се заяждам, приемете го като тренировка за среща с реален клиент.
Реалния клиент няма нужда от убеждаване щом е потърсил услугите на оптимизатор знае, че има проблем.

Това вече, че някои се скръндзявят да плащат под мотото:
ма не разбирам какво правите там, вижда ми се прекалено лесно за парите които ви давам, не може ли по евтино!?
е съвсем отделен въпрос и една от причината почти да не работя с българи.
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

От аргументите до сега не успях да се убедя че ми е необходим отдел СЕО.
Няма да забравя как една уеб агенция и неин клиент обясняваха как от Гугъл нямало как да хванат клиент и затова не ги интересувало дали сайтът им ще бъде индексиран. Аз не работя с клиенти, които не са убедени, че им трябва СЕО т.е. не ми се налага да обяснявам защо им е нужно.
 

Горе