SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Не се оправдавайте с клиентите ;)
Ако човек дойде и каже искам да ми направите сео на сайта ама е флаш, работете по него и ще глътнете въздух :D
На клиента се обяснява, че дизайнера го е метнал по върбите, както и че нищо не разбира (дизайнера). Сайта не става, трябва да се направи нов, както и че флаш не се отваря на айфон и айпад, а точно хората ползващи тези устройства са му таргет клиентите :)
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

На клиента се обяснява, че дизайнера го е метнал по върбите, както и че нищо не разбира (дизайнера). Сайта не става, трябва да се направи нов, както и че флаш не се отваря на айфон и айпад, а точно хората ползващи тези устройства са му таргет клиентите :)

И буум! Крадете хората :D
Обикновено дизайнера не е човек който цъка само на ps и нищо повече ;)
Дизайнера е за това, за да направи сайта ти приятен за окото и лесен за използване.

Туй SEO-тата не могат да го направят ;)
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

И буум! Крадете хората :D
Обикновено дизайнера не е човек който цъка само на ps и нищо повече ;)
Дизайнера е за това, за да направи сайта ти приятен за окото и лесен за използване.

Туй SEO-тата не могат да го направят ;)
лесен за ползване и приятен сайт е сайт БЕЗ дизайн.
според проучванията колкото по-малко елементи има, толкова по-добре. най-добре конвертиращите от посетител до купувач сайтове са тия в които има бял лист с текст на него, силно таргетиран спрямо нуждите на клиентите. ако става дума за блог - пак същото - влизаш и имаш една опция - да четеш.
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Относно
От аргументите до сега не успях да се убедя че ми е необходим отдел СЕО.
Вместо да пишеш тъпи статии, с които заблуждаваш хората, които не са в час, да се беше обърнал към утвърдени SEO компании и специалисти за партньорство.
Така би постъпил всеки по-умен ръководител.
А ти не можеш да бъдеш никакъв ръководител, след, като си с капаци на очите.
За да си ръководител, трябва да виждаш по-далече от другите и да взимаш адекватни решения.

Много фирми, които работят като дизайнери, работят на партньорски начала със SEO специалисти и обратното.
Така едните и другите не поддържат щат, който не могат да натоварят достатъчно на пълноценен работен ден.
А ако един момент имаш достатъчно клиенти, то можеш да се замислиш и за свой SEO отдел.

Аман от пишман менаджери и ръководители.
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

1WvaZ.jpg


Това вероятно всички сте го виждали, но спора странно се върти точно по този начин.
 
Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Не знам "Лукрат" колко са добри, но разбиха функционалността на бгмапс и още не мога да свикна, а "подобренията" според мен изобщо не са тема функционалност, а на смяна на супер остарели технологии на сайта. Друг е въпроса, че вероятно сео като супер разтегливо понятие и това значи, но ... единственото важно е крайния продукт на възложителя и портфолиото на изпълнителя, дано си го харесват :)

isavkov, ако оптимизират за гугъл, както знаеш и без съдържание можеш да избуташ даден сайт по определени думи, освен това съм съгласен, че няма по-голямо недоразумение от флаш сайт за навигация, става само за някаква малка галерия.
 

Горе