Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Поредният "компетентен" на тема SEO умник

В последния брой на списание .net в рубриката "проблясъци" е цитирано някакво дизайнерче:

"Оптимизацията за машини за търсене (SEO) не може да се причисли към маркетинговите методи. Тя не трябва да се извършва от хора, които имат мозък и душа. Който ви иска пари за SEO, значи ви изнудва"

Значи ако аз му поискам да ми спретне дизайн за без пари, и той ми откаже, значи ме изнудва ?

Много се дразня от такива "аристократчета", които бидейки тясно специализирани във фотошопа и умеещи да създават прилични дизайни, се мислят за богове. Този тип дава ли си сметка, че мирогледът и обхватът на дейността на един истински оптимизатор са много, ама много отвъд един photoshop или illustrator ? Или че въпросният оптимизатор реализира неща, които пишман-дизайнерчето даже и след 100 години няма да сънува ?

То не че няма безмозъчни "оптимизатори" де, ама това са онези с офертите за по 100 лв. А той на мен какъв дизайн ще ми предложи за 100 лв ?

• trion
    replied
    Re: Поредният "компетентен" на тема SEO умник

Не знам "Лукрат" колко са добри, но разбиха функционалността на бгмапс и още не мога да свикна, а "подобренията" според мен изобщо не са тема функционалност, а на смяна на супер остарели технологии на сайта. Друг е въпроса, че вероятно сео като супер разтегливо понятие и това значи, но ... единственото важно е крайния продукт на възложителя и портфолиото на изпълнителя, дано си го харесват

isavkov, ако оптимизират за гугъл, както знаеш и без съдържание можеш да избуташ даден сайт по определени думи, освен това съм съгласен, че няма по-голямо недоразумение от флаш сайт за навигация, става само за някаква малка галерия.

Leave a comment:

• bogdanov
    replied

Това вероятно всички сте го виждали, но спора странно се върти точно по този начин.

Leave a comment:

• SeoLab
    replied

Относно
    От аргументите до сега не успях да се убедя че ми е необходим отдел СЕО.
    Вместо да пишеш тъпи статии, с които заблуждаваш хората, които не са в час, да се беше обърнал към утвърдени SEO компании и специалисти за партньорство.
    Така би постъпил всеки по-умен ръководител.
    А ти не можеш да бъдеш никакъв ръководител, след, като си с капаци на очите.
    За да си ръководител, трябва да виждаш по-далече от другите и да взимаш адекватни решения.

Много фирми, които работят като дизайнери, работят на партньорски начала със SEO специалисти и обратното.
    Така едните и другите не поддържат щат, който не могат да натоварят достатъчно на пълноценен работен ден.
    А ако един момент имаш достатъчно клиенти, то можеш да се замислиш и за свой SEO отдел.

Аман от пишман менаджери и ръководители.

Leave a comment:

• ivo.apostolov
    replied

Първоначално публикувано от isavkov View Post
    Обикновено дизайнера не е човек който цъка само на ps и нищо повече
    Не знаех, че дизайнерите цъкат на PlayStation...

Leave a comment:

• Cypermethrin
    replied

И буум! Крадете хората
    Дизайнера е за това, за да направи сайта ти приятен за окото и лесен за използване.

Туй SEO-тата не могат да го направят
    лесен за ползване и приятен сайт е сайт БЕЗ дизайн.
    според проучванията колкото по-малко елементи има, толкова по-добре. най-добре конвертиращите от посетител до купувач сайтове са тия в които има бял лист с текст на него, силно таргетиран спрямо нуждите на клиентите. ако става дума за блог - пак същото - влизаш и имаш една опция - да четеш.

Leave a comment:

• bgkulinar
    replied

Лукрат няма да са особено съгласни с теб.

Leave a comment:

• isavkov
    replied

Първоначално публикувано от ivo.apostolov View Post
    На клиента се обяснява, че дизайнера го е метнал по върбите, както и че нищо не разбира (дизайнера). Сайта не става, трябва да се направи нов, както и че флаш не се отваря на айфон и айпад, а точно хората ползващи тези устройства са му таргет клиентите
    И буум! Крадете хората
    Дизайнера е за това, за да направи сайта ти приятен за окото и лесен за използване.

Туй SEO-тата не могат да го направят

Leave a comment:

• ivo.apostolov
    replied

Не се оправдавайте с клиентите
    Ако човек дойде и каже искам да ми направите сео на сайта ама е флаш, работете по него и ще глътнете въздух
    На клиента се обяснява, че дизайнера го е метнал по върбите, както и че нищо не разбира (дизайнера). Сайта не става, трябва да се направи нов, както и че флаш не се отваря на айфон и айпад, а точно хората ползващи тези устройства са му таргет клиентите

Leave a comment:

• isavkov
    replied

Не се оправдавайте с клиентите
    Ако човек дойде и каже искам да ми направите сео на сайта ама е флаш, работете по него и ще глътнете въздух

ей ви материал по темата:
    http://isavkov.net/ux-vs-seo/
    Последна редакция от isavkov; 20-08-2011, 02:05 PM.

Leave a comment:

• bgkulinar
    replied

Дизайна е важен, колкото и на SEO-тата да не ви се ще да го признаете.
    Искаш ли да се обзаложим, например за МФА сайт, кое е по-важно.

Но за мен в БГ СЕО специалисти няма ..
    Поне докато не вземете да оптимизирате със същите средства и ресурс флаш сайт.
    Ама никой не са наема :P
    Хм, ще се самоцитирам за 4-ти път. Пари от лека жжена и СЕО от дизайнер - не чакай.

Флаш се оптимизира с ХТМЛ версия и не е кой знае каква философия, по-скоро клиентът не е готов да плаща да му се прави още един сайт.

Leave a comment:

• Cypermethrin
    replied

флаш сайтовете са за големи корпорации със силна брандинг стратегия, за които би изглеждало "кокошкарско" да продават чрез сайта си - те го ползват само за да имат някакво присъствие в интернет - примерно корпоративният сайт на фондация, на голяма компания производител на хранителни продукти която е световноизвестна и т.н.

Leave a comment:

• ivo.apostolov
    replied

И аз да хейтна
    Че кой добър дизайнер прави флаш сайтове

Leave a comment:

• isavkov
    replied

Аре аре... приберете си пи*****.
    Истината е че и за двете се плаща - и дизайна и сео-то са труд който се заплаща.
    Колегата който е казал това в списанието, явно взима твърде еФтини и некачествени наркотици.

До тук със защитата ми по адрес на SEO-тата. Ся малко ще ви хейтна, ама ей тъй приятелски, не го взимайте насериозно.
    Истината е че SEО-то е мноооого езотерична материя.
    Наръчниците за SEO се търсят в книжарниците на рафта с окултна литература

Иначе Оги, си изключително крив (кратката дума за "не прав")
    Дизайна е важен, колкото и на SEO-тата да не ви се ще да го признаете.
    Но за мен в БГ СЕО специалисти няма ..

Leave a comment:

• Cypermethrin
    replied

тоя мениджърчето дето се обади ми напълни душата... за пореден път доказва, че най-комплексираните и тесногръди хора заемат мениджърската позиция.

номер 1 приоритет на мениджърите е краткотраен положителен финансов резултат. те никога не прожектират една дейност напред във времето, изпускат голямата картинка и не се интересуват от това дали фирмата ще съществува след 5 години. проблемът е че на тях им се гледат тримесечните периоди. затова на него му е оферта да реже разходи и да уволнява.

това което се получава в повечето такива компании като финансов резултат е низ от пикове и долинки, оформен като трион, чиято средна линия с времето потъва все повече и повече.

маркетинг, seo, печалби, репутация - това са за тях абстрактни и смешни понятия. те обичат да режат разходи, да уволняват, да оправят графици, да се изказват авторитетно... смотаняци които са били мачкани в училище.

ако погледнем последните 100 години в бизнеса и направим равносметка за които са най-печелившите (работещи с най-големи маржове в достатъчно голяма скала) компании, ще забележим че водените от чисто мениджърски умове (с ръководеща лява половина на мозъка) компании, изобщо не се класират. от друга страна маркетинг-водените, уповаващи се на стратегия компании, с лидери с ръководеща дясна половина от мозъка компании, винаги работят с най-големи маржове и дългосрочни успехи.

така че не го мислете господина, ще си получава твърдата заплатка още 1-2 години после ще отиде да съсипе друга фирма и така.

Leave a comment:

Изчакайте...
X