SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

СПАМ регистър на КЗП

Статус
Not open for further replies.

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Скъпи колеги , вероятно сте разбрали, че този адрес е регистриран в
КЗП и нямате право да му изпращате СПАМ.

Надявам се , че Ви е за последно !

При следващ получен mail ще дължите 5000 лева на държавата !

Моля Ви ! Съобразявайте се със законите !

...

Това е последният случай в който се моля на някой "колега" да спре да злоупотребява и да нарушава ЗЕТ

Обещавам всеки следващ мейл, който получа на мой мейл адрес регистриран в КЗП, да бъде докладван и да изисквам срещу него да се вземат необходимите мерки

P.S. Досега над 40 фирми бяха засегнати от ЗЕТ! Имате ли желание да сте следващите ?
 
Последно редактирано:
Re: СПАМ регистър на КЗП

Скъпи колеги , вероятно сте разбрали, че този адрес е регистриран в
КЗП и нямате право да му изпращате СПАМ.

Надявам се , че Ви е за последно !

При следващ получен mail ще дължите 5000 лева на държавата !

Моля Ви ! Съобразявайте се със законите !

...

Това е последният случай в който се моля на някой "колега" да спре да злоупотребява и да нарушава ЗЕС

Обещавам всеки следващ мейл, който получа на мой мейл адрес регистриран в КЗП, да бъде докладван и да изисквам срещу него да се вземат необходимите мерки

P.S. Досега над 40 фирми бяха засегнати от ЗЕС! Имате ли желание да сте следващите ?

+1 от мен
 
Re: СПАМ регистър на КЗП

Проблемът е в неспазването на закона :) Това си е моя война ... от години !

И това което съм написал горе, не е ЗАПЛАХА ! ОБЕЩАНИЕ Е !

А ти Иво, знаеш .... че каквото съм обещал ... е станало :)
 
Re: СПАМ регистър на КЗП

Пхаха, Огняне, сега остава да ти закоментират мейла по форумите публикувайки го за закуска на имейл краулерите... ;)

Иначе определено ми допадат подобен тип обещания... ;D
 
Re: СПАМ регистър на КЗП

Мани, едни ми пращат спам два дни подред за някакъв магазин за еротично бельо...казвам им, че не искам да получавам такива писма и ги помолих най-учтиво да ме отпишат. Проверявам пощата на другият ден - пак емайл от тях. Кажи как да не ги репортнеш тези, след като и от молба не разбират
 
Re: СПАМ регистър на КЗП

Хайде почна се :)

Непоискани търговски съобщения

Чл. 6. (1) Доставчик на услуги, който изпраща непоискани търговски съобщения по електронната поща без предварително съгласие на получателя, е длъжен да осигури ясното и недвусмислено разпознаване на търговското съобщение като непоискано още с постъпването му при получателя.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 24.12.2006 г.) Комисията за защита на потребителите води електронен регистър на електронните адреси на юридическите лица, които не желаят да получават непоискани търговски съобщения, по ред, определен с наредба на Министерския съвет.

(3) Забранява се изпращането на непоискани търговски съобщения на електронни адреси, вписани в регистъра по ал. 2.

(4) Забранява се изпращането на непоискани търговски съобщения на потребители без предварителното им съгласие.

Чл. 24. (1) Доставчик на услуги, който извърши или допусне извършването на нарушение по чл. 6, ал. 1, 3 или 4, се наказва с глоба в размер от 250 до 1500 лв., ако деянието не съставлява престъпление.
(2) В случаите по ал. 1 на юридическото лице или едноличния търговец се налага имуществена санкция в размер от 500 до 2000 лв.

(3) При повторно нарушение глобата по ал. 1 е в размер от 500 до 2500 лв., а имуществената санкция по ал. 2 - в размер от 1000 до 4000 лв.


3 полезни линка за неразбралите

http://www.kzp.bg/register/index.jsp?mode=default
http://www.kzp.bg/register/index.jsp?mode=submit
http://www.kzp.bg/register/index.jsp?mode=check
 
Статус
Not open for further replies.

Горе