SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Онлайн белот във Facebook

MacTeP

Senior Member
Да ви се похваля и аз. Най-сетне след няколко месеца мъки пускаме бета версия на белот онлайн за Facebook. Може да видите последното ни творение на http://apps.facebook.com/belot_online/ Любимата игра с карти на поколения българи вече е достъпна в най-голямата социална мрежа.

Много ще се радваме на коментари и най-вече критика, за да може официалната версия да стане яка тупалка :) А пък ако се засечем може и да направим една-две игри, та да видим кой е по-по-най. Поканете и приятелчетата си от Facebook за да разцъквате заедно.
 
Последно редактирано:
Re: Онлайн белот във Facebook

Преди 2 седмици получих поръчка за линк в една моя фейсбуук група, който беше за белот във фейсбуук. Пак подобно приложение. Имаше хубав резултат, но за жалост не играя белот. :)
 
Re: Онлайн белот във Facebook

Преди 2 седмици получих поръчка за линк в една моя фейсбуук група, който беше за белот във фейсбуук. Пак подобно приложение. Имаше хубав резултат, но за жалост не играя белот. :)

Принципно има доста групи, аз лично друг белот не съм засичал, но може и някой да ни е изпреварил. Нищо, нашия е по-хубав ;)
 
Re: Онлайн белот във Facebook

Понеже не играя, не мога да ти кажа като качество какво е, но ти пожелавам късмет. Съберете много хора, защото много хора обичат белота, особено по старото поколение.
 
Re: Онлайн белот във Facebook

Е да и ние обичаме белота, идеята ни дойде, защо нямаше читаво приложение, където да играем. Иначе гледам, че и битка между покера и белота се развихри.
 
Re: Онлайн белот във Facebook

има няколко групи и фен страници на белот във фб (едната е с над 11400 почитатели) има и чужди групи и страници - джойни се към всички и им пусни линк... твойте конкуренти вече са го направили преди две седмици.. потърсих по кл.думи belot, belote и белот :) после с всеки ъпдейт на приложението може пак да им пускаш линкове :) успех!
 
Re: Онлайн белот във Facebook

Айде една бърза игричка, че трябва да ходя на пазад. Направил съм игра за хора от форума.
 
Re: Онлайн белот във Facebook

има няколко групи и фен страници на белот във фб (едната е с над 11400 почитатели) има и чужди групи и страници - джойни се към всички и им пусни линк... твойте конкуренти вече са го направили преди две седмици.. потърсих по кл.думи belot, belote и белот :) после с всеки ъпдейт на приложението може пак да им пускаш линкове :) успех!

И аз така съм го планирал :)
 
Re: Онлайн белот във Facebook

не знам на какво сте го писали, ама върви много дървено и при мен постоянно премигва, предполагам, че рефрешва ама е ужасно, за 10 раздавяния ме заболя главата.
 
Re: Онлайн белот във Facebook

И още нещо, тъпо е да свършва, играта когато някой не играе в рамките на времето, ако не можете да го направите да играе служебно от бот, то поне нека да маха човека от масата, който не е играл и да освобождава мястото му да може да бъде заето от друг, но масата да остава активна, заедно с играта до момента. Това важи и ако някой стане от масата (не знам какво става ако някой стане но предполагам, че е същото)
 
Re: Онлайн белот във Facebook

пробвай няколко игри много бавно ми се вижда или си е нормално така за ФБ
 
Re: Онлайн белот във Facebook

Благодаря ви за забележките, ще ги вземем в предвид. Тъкмо днес си мислех да се карам, че никой не се оплака от проблеми, а те не е като да липсват. Ще гледаме да оправим каквото можем. Все още сме във фаза БЕТА, но всякаква критика и предложения, са добре дошли.

не знам на какво сте го писали, ама върви много дървено и при мен постоянно премигва, предполагам, че рефрешва ама е ужасно, за 10 раздавяния ме заболя главата.

Премигването е от AJAX-а и при повечето браузъри няма проблеми. Знаем за проблема и мислим как да го отстраним.


И още нещо, тъпо е да свършва, играта когато някой не играе в рамките на времето, ако не можете да го направите да играе служебно от бот, то поне нека да маха човека от масата, който не е играл и да освобождава мястото му да може да бъде заето от друг, но масата да остава активна, заедно с играта до момента. Това важи и ако някой стане от масата (не знам какво става ако някой стане но предполагам, че е същото)

След време ще показва тези, които редовно лефтат, за да може хората да се дистанцират от игри с тях. Да оставя мястото свободно, лично на мен ми се струва тъпо, но ще го обсъдя с колегите и с някой от по-редовните играчи. Да слага AI на мястото на излязъл играч, като че ли е по-добрия вариант, имаме го в TODO-то, но не е ясно кога ще стане, че в момента гледаме да чистим разни бъгове, които сме пропуснали при предните тестове.


пробвай няколко игри много бавно ми се вижда или си е нормално така за ФБ
Заради Facebook има доста лагванки и забавяния, имаме някаква идея как да го излъжем да се ускори, поне малко, но за жалост, повечето ни заявки трябва да минават през тях. Ако на някой му е бавна скоростта до Facebook, бави страшно много цялата игра. Днес ще довършим някои от оптимизациите и ще ги тестваме. Най-вероятно утре, ще е с новия ъпдейт.
 
Последно редактирано:
Re: Онлайн белот във Facebook

След време ще показва тези, които редовно лефтат, за да може хората да се дистанцират от игри с тях. Да оставя мястото свободно, лично на мен ми се струва тъпо, но ще го обсъдя с колегите и с някой от по-редовните играчи. Да слага AI на мястото на излязъл играч, като че ли е по-добрия вариант, имаме го в TODO-то, но не е ясно кога ще стане, че в момента гледаме да чистим разни бъгове, които сме пропуснали при предните тестове.

Така няма да прекъсва играта, защото реално е възможно да няма и една изигране игра в скоро време. Поразгледайте Yahoo Games, там е направено добре в това отношение.

Когато ви се развие играта и има постоянно хора да играят ще е далеч по-удобно някой да седне на масата от колкото да се прави тепърва нова такава.

Незнам как ви е организиран рейтинга, но ще ви предложа няколко идеи относно напускането на масата и рейтинга а вие обмислете кои са подходящи и преценете дали да ги имате предвид.

1. Когато някой напусне играта (или бъде разкаран, затова, че не е играл на време) - губи определен рейтинг (за такива, които системно лефтват може да се показава по някакъв начин да се знае, но като цяло техния рейтинг така или иначе ще е малък)
2. Когато някой лефтне или е изгонен - домакина да решава дали да продължи играта или да рестартира мастата)
3. Когато някой лефтне да дава възможност другите да се откажат, без да им повлияе на рейтинга (например - моя партньор му се бъгва нета и не играе на време => бива кикнат, обаче аз не искам да играя с някой друг и ще е добре да мога да стана без да ми повлияе на рейтинга)
4. Играта да може да се ресетне по всяко едно време. - тук има вариации какво да последва но най-добре е може би следното - всеки има право да предложи ресет на текущата игра, като ресет се осъществява ако всички (или поне 3-ма) са съгласни, като последната не влияе на рейтинга на никой (не се и брои за победа/загуба за никой).

Това е засега. Тези неща са важни според мен за целия геймплей и проятното изкарване ан хората в играта и ви препоръчвам да помислите добре за тези неща как точно да ги организирате за да може, тези на които им се играе да не са потърпевши от другите, които не са сериозни(или не е задължително да са несериозни - пада нета, детето се разревало и хиляди други уважителни причини). В сегашния вид, играта приключва и да ти кажа ще има огромен процент неизиграни игри, което само ще дразни потребителите.
 
Re: Онлайн белот във Facebook

още една забележка за правилата
например ако аз обявя 50 и съм пръв
последния противник няма право да обяви терца а сега го прави, доколкота знам е против правилата

п.п
ХАха и ако може направете един от играчите да е писар, требва да има контрол.
 
Re: Онлайн белот във Facebook

Така няма да прекъсва играта, защото реално е възможно да няма и една изигране игра в скоро време. Поразгледайте Yahoo Games, там е направено добре в това отношение.

Когато ви се развие играта и има постоянно хора да играят ще е далеч по-удобно някой да седне на масата от колкото да се прави тепърва нова такава.

Незнам как ви е организиран рейтинга, но ще ви предложа няколко идеи относно напускането на масата и рейтинга а вие обмислете кои са подходящи и преценете дали да ги имате предвид.
1. Когато някой напусне играта (или бъде разкаран, затова, че не е играл на време) - губи определен рейтинг (за такива, които системно лефтват може да се показава по някакъв начин да се знае, но като цяло техния рейтинг така или иначе ще е малък)
Взема им от рейтинга. Също така се записва че е напуснал играта. По план трябва да добавим иконка "Warning" до играчи напускащи над определен процент, но за момента няма база на която да преценим процента, нито има база направени игри за това.
2. Когато някой лефтне или е изгонен - домакина да решава дали да продължи играта или да рестартира мастата)
3. Когато някой лефтне да дава възможност другите да се откажат, без да им повлияе на рейтинга (например - моя партньор му се бъгва нета и не играе на време => бива кикнат, обаче аз не искам да играя с някой друг и ще е добре да мога да стана без да ми повлияе на рейтинга)
Ще помислим за това.
4. Играта да може да се ресетне по всяко едно време. - тук има вариации какво да последва но най-добре е може би следното - всеки има право да предложи ресет на текущата игра, като ресет се осъществява ако всички (или поне 3-ма) са съгласни, като последната не влияе на рейтинга на никой (не се и брои за победа/загуба за никой).
Мислили сме върху подобно нещо и ни е на TODO.
Бъга със премигването би трябвало да бъде е оправен от снощи, бих се радвал ако потвърдиш/отречеш, и ако все още го има бих те помолил за малко повече технически подробности (браузър)


още една забележка за правилата
например ако аз обявя 50 и съм пръв
последния противник няма право да обяви терца а сега го прави, доколкота знам е против правилата
Разни краища, разни правила... Според допитването ни, повечето хора го играят със обявяване на терцата.
Благодарим за коментарите
 
Re: Онлайн белот във Facebook

маани краищата един
приятел има книга за белота
там го пише :)
 
Re: Онлайн белот във Facebook

Оправено е мигането :)
 
Re: Онлайн белот във Facebook

маани краищата един
приятел има книга за белота
там го пише :)

Пише че НЕ СЕ БРОИ, но има право да си каже терцата. Ако играеш с добър партньор, казвайки терца, реално му подсказваш малко. Това си е част от играта.
 

Горе