Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Готови ли сте за ново състезание?

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Готови ли сте за ново състезание?

Ако да, какво не искате да бъде като предишните и какво искате ново?

Re: Готови ли сте за ново състезание?

Може ли да поясниш на тези като мен които не са били в час?

Коментар

Първоначално публикувано от bgkulinar View Post
      Ако да, какво не искате да бъде като предишните и какво искате ново?
      Да няма скандали и мрънкане искам, ама няма да стане .

Коментар

Ето и моето мнение:
        Искам метода за изчисляване на финалистите да бъде прозрачен, точен и ясен.

Предлагам финалистите и победителите да бъдат определени по много критерий, а не само по един топ позиция в SERP - тъй като на последното състезание ясно се видя, че различните DC различни резултати даваха.

И конкретно мое предложение:
        ТОЧКОВА СИСТЕМА:

10 точки за първия в SERP в Гу
        10 точки за първия в SERP в Yahoo
        10 точки за първия в SERP в Bing
        10 точки за участник с най-малък Alexa rank
        10 точки за участник с най-висок ПР от GU

Това е само примерна схема, по която може да се отсее победителя

Коментар

Аз съм готов
          Иначе предлагам да обмислите добре варианта за дума на кирилица или латиница (или може би някакъв микс)

Коментар

Първоначално публикувано от primecode View Post
            Може ли да поясниш на тези като мен които не са били в час?
            http://www.google.bg/search?hl=bg&q=...ed=0CCcQrQIwAw

Първоначално публикувано от Detritus View Post
            Да няма скандали и мрънкане искам, ама няма да стане .
            Ще се постараем, но не зависи на 100% от нас .

Първоначално публикувано от w-seo View Post
            ТОЧКОВА СИСТЕМА:

Това е само примерна схема, по която може да се отсее победителя
            Не съм чувал за подобна схмеа да е ползвана някъде, но ще ти кажа един от недостатъците й - за Гугъл пак ще има различни резултати в различни ДЦ т.е. пак няма да е обективно. А какво ще стане ако двама или повече участници имат еднакъв брой точки?

Първоначално публикувано от thunder_go View Post
            Иначе предлагам да обмислите добре варианта за дума на кирилица или латиница (или може би някакъв микс)
            Този път ще бъде на латиница, за да бъде международно състезанието .

Коментар

Първоначално публикувано от w-seo View Post
              И конкретно мое предложение:
              ТОЧКОВА СИСТЕМА:

Алекса отчита главният домейн и сравнението между състезатели с изцяло нови домейни и състезатели, които участват със събдомейни или поддиректории, няма да е коректно.

А за участници с първо място в Y! и Bing може да има утешителни награди. То без това първото място там си е само за утешение.

Коментар

Първоначално публикувано от Илиев View Post
                А за участници с първо място в Y! и Bing може да има утешителни награди. То без това първото място там си е само за утешение.
                Зависи, да ти кажа
                Code:
                http://www.tyxo.bg/?ID=5926&show=lastse
                Да не говорим, че Яху трафикът клика доста повече по адсенс от гугълския.

Коментар

Първоначално публикувано от Илиев View Post

Този път и аз ще участвам, миналият път просто исках да дам шанс на останалите, но сега няма да щадя никой - - майтапя се това е закачка към участник от форума, който беше казал нещо такова.

Сега сериозно, ако правите ново състезание, поне не купувайте никакви домейни предварително - защото доста се бяха поядосали участниците.
                  Всичко останало беше супер, благодарност за организаторите, тези инициативи са благотворни за бизнеса!

Коментар

Първоначално публикувано от Sdimo View Post
                    Сега сериозно, ако правите ново състезание, поне не купувайте никакви домейни предварително - защото доста се бяха поядосали участниците.
                    Аз и досега нямам идея защо се ядосаха. Но лесно ще решим проблема - няма да може да се участва с домейн, поддомейн или УРЛ, който съдържа ключовата дума.

Коментар

Не съм чувал за подобна схмеа да е ползвана някъде, но ще ти кажа един от недостатъците й - за Гугъл пак ще има различни резултати в различни ДЦ т.е. пак няма да е обективно. А какво ще стане ако двама или повече участници имат еднакъв брой точки?
                      Преди години всъщност имаше подобна структура - http://www.seoworldchampionship.com/contestrules.asp

Коментар

Но лесно ще решим проблема - няма да може да се участва с домейн, поддомейн или УРЛ, който съдържа ключовата дума.
                        Е, направо и заглавието да не я съдържа и всичко да зависи от контента и беклинковете Шегувам се

Иначе за Y! съм твърдо против. От 7 до 15 място при търсене на "ипотпал" -> IBM, Toshiba, Sony, Asus, History.com (?!?)
                        Да не говорим в Bing - Wikipedia, Youtube, Myspace ...

Коментар

Направете състезанието на един домейн (примерно на спонсора) като всеки от участниците да има под домейн (мисля, че имаше едно състезание с такова нещо, но слаб награден фонд).

+ на това е, че хем оптимизирате яко основния домейн, хем в последствие всички поддомейни си остават към спонсора. Така и всички участници имат равен старт (поне до колкото всички почват с нов сайт) избягва се търговията с подобни домейни.
                          - трудно за администрация, особено ако спонсора не разполага с добри администратори (или страницата му е разположена на слаб споделен хостинг).

Това е от мен, не че ще участвам, ама поне да си дам мнението

Коментар

Аз се чудя как може още да се мисли за такива състезания при положение, че резултатите вече са прекалено локализирани и няма как да се докаже със сигурност кой е номер едно. Последния път до последно от Пловдив виждах Марто като финалист, а победителят се оказа друг. И Калин и Марто се справиха много добре, но не е честно единия да е номер едно в София, другия в Пловдив, а в Петрич може картинката да е още по-различна.

Ако се прави състезание трябва в условията ясно да е казано точно къде ще се гледа резултатът, с изключена персонализация, на какъв браузър и т.н. Но дори това не е гаранция, че конкретното IP няма да е избрано в момента за някакви тестова от Google и да изкарва по-криви резултати.

Според мен всички тези проблеми правят невъзможна обективната преценка кой е победителят. Но пък ми се иска да има SEO състезание - винаги има какво да научиш

Коментар

Първоначално публикувано от cloxy View Post
                              Според мен всички тези проблеми правят невъзможна обективната преценка кой е победителят.
                              Тук идва ролята на шанса и така става още по-интересно.

И все пак може да бъде сведена до минимум неговата роля, освен това сумите от наградният фонд може да се поизравнят (но не да са равни) между първите трима и така да се намали значението на локалните резултати и т.н.

Коментар

Изчакайте...
                              X