SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Готови ли сте за ново състезание?

Re: Готови ли сте за ново състезание?

Ако да, какво не искате да бъде като предишните и какво искате ново?

Да няма скандали и мрънкане искам, ама няма да стане :).
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Ето и моето мнение:
Искам метода за изчисляване на финалистите да бъде прозрачен, точен и ясен.

Предлагам финалистите и победителите да бъдат определени по много критерий, а не само по един топ позиция в SERP - тъй като на последното състезание ясно се видя, че различните DC различни резултати даваха.

И конкретно мое предложение:
ТОЧКОВА СИСТЕМА:

10 точки за първия в SERP в Гу
10 точки за първия в SERP в Yahoo
10 точки за първия в SERP в Bing
10 точки за участник с най-малък Alexa rank
10 точки за участник с най-висок ПР от GU


Това е само примерна схема, по която може да се отсее победителя
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Може ли да поясниш на тези като мен които не са били в час?
http://www.google.bg/search?hl=bg&q...&sa=X&ei=J-Y-TNnyKsqmONGH4MQH&ved=0CCcQrQIwAw

Да няма скандали и мрънкане искам, ама няма да стане :).
Ще се постараем, но не зависи на 100% от нас :).

ТОЧКОВА СИСТЕМА:

10 точки за първия в SERP в Гу
10 точки за първия в SERP в Yahoo
10 точки за първия в SERP в Bing
10 точки за участник с най-малък Alexa rank
10 точки за участник с най-висок ПР от GU


Това е само примерна схема, по която може да се отсее победителя
Не съм чувал за подобна схмеа да е ползвана някъде, но ще ти кажа един от недостатъците й - за Гугъл пак ще има различни резултати в различни ДЦ т.е. пак няма да е обективно. А какво ще стане ако двама или повече участници имат еднакъв брой точки?


Иначе предлагам да обмислите добре варианта за дума на кирилица или латиница (или може би някакъв микс) :D
Този път ще бъде на латиница, за да бъде международно състезанието ;).
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

И конкретно мое предложение:
ТОЧКОВА СИСТЕМА:

10 точки за първия в SERP в Гу
10 точки за първия в SERP в Yahoo
10 точки за първия в SERP в Bing
10 точки за участник с най-малък Alexa rank
10 точки за участник с най-висок ПР от GU

Алекса отчита главният домейн и сравнението между състезатели с изцяло нови домейни и състезатели, които участват със събдомейни или поддиректории, няма да е коректно.

А за участници с първо място в Y! и Bing може да има утешителни награди. То без това първото място там си е само за утешение. :D
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

А за участници с първо място в Y! и Bing може да има утешителни награди. То без това първото място там си е само за утешение. :D
Зависи, да ти кажа :)
Код:
http://www.tyxo.bg/?ID=5926&show=lastse
Да не говорим, че Яху трафикът клика доста повече по адсенс от гугълския.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

А за участници с първо място в Y! и Bing може да има утешителни награди. То без това първото място там си е само за утешение. :D
:D:D:D

Този път и аз ще участвам, миналият път просто исках да дам шанс на останалите, но сега няма да щадя никой - :D - майтапя се това е закачка към участник от форума, който беше казал нещо такова. :)

Сега сериозно, ако правите ново състезание, поне не купувайте никакви домейни предварително - защото доста се бяха поядосали участниците.
Всичко останало беше супер, благодарност за организаторите, тези инициативи са благотворни за бизнеса!
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Сега сериозно, ако правите ново състезание, поне не купувайте никакви домейни предварително - защото доста се бяха поядосали участниците.
Аз и досега нямам идея защо се ядосаха. Но лесно ще решим проблема - няма да може да се участва с домейн, поддомейн или УРЛ, който съдържа ключовата дума.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Не съм чувал за подобна схмеа да е ползвана някъде, но ще ти кажа един от недостатъците й - за Гугъл пак ще има различни резултати в различни ДЦ т.е. пак няма да е обективно. А какво ще стане ако двама или повече участници имат еднакъв брой точки?

Преди години всъщност имаше подобна структура - http://www.seoworldchampionship.com/contestrules.asp
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Но лесно ще решим проблема - няма да може да се участва с домейн, поддомейн или УРЛ, който съдържа ключовата дума.
Е, направо и заглавието да не я съдържа и всичко да зависи от контента и беклинковете :D Шегувам се :)

Иначе за Y! съм твърдо против. От 7 до 15 място при търсене на "ипотпал" -> IBM, Toshiba, Sony, Asus, History.com (?!?)
Да не говорим в Bing - Wikipedia, Youtube, Myspace ...
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Направете състезанието на един домейн (примерно на спонсора) като всеки от участниците да има под домейн (мисля, че имаше едно състезание с такова нещо, но слаб награден фонд).

+ на това е, че хем оптимизирате яко основния домейн, хем в последствие всички поддомейни си остават към спонсора. Така и всички участници имат равен старт (поне до колкото всички почват с нов сайт) избягва се търговията с подобни домейни.
- трудно за администрация, особено ако спонсора не разполага с добри администратори (или страницата му е разположена на слаб споделен хостинг).

Това е от мен, не че ще участвам, ама поне да си дам мнението :)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Аз се чудя как може още да се мисли за такива състезания при положение, че резултатите вече са прекалено локализирани и няма как да се докаже със сигурност кой е номер едно. Последния път до последно от Пловдив виждах Марто като финалист, а победителят се оказа друг. И Калин и Марто се справиха много добре, но не е честно единия да е номер едно в София, другия в Пловдив, а в Петрич може картинката да е още по-различна.

Ако се прави състезание трябва в условията ясно да е казано точно къде ще се гледа резултатът, с изключена персонализация, на какъв браузър и т.н. Но дори това не е гаранция, че конкретното IP няма да е избрано в момента за някакви тестова от Google и да изкарва по-криви резултати.

Според мен всички тези проблеми правят невъзможна обективната преценка кой е победителят. Но пък ми се иска да има SEO състезание - винаги има какво да научиш :)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Според мен всички тези проблеми правят невъзможна обективната преценка кой е победителят.

Тук идва ролята на шанса и така става още по-интересно. :)

И все пак може да бъде сведена до минимум неговата роля, освен това сумите от наградният фонд може да се поизравнят (но не да са равни) между първите трима и така да се намали значението на локалните резултати и т.н.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Зависи, да ти кажа :)
Код:
http://www.tyxo.bg/?ID=5926&show=lastse
Да не говорим, че Яху трафикът клика доста повече по адсенс от гугълския.

Ми то е щото такива резултати получава че платените му се виждат много хубави :D
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Направете състезанието на един домейн (примерно на спонсора) като всеки от участниците да има под домейн (мисля, че имаше едно състезание с такова нещо, но слаб награден фонд).

+ на това е, че хем оптимизирате яко основния домейн, хем в последствие всички поддомейни си остават към спонсора. Така и всички участници имат равен старт (поне до колкото всички почват с нов сайт) избягва се търговията с подобни домейни.
- трудно за администрация, особено ако спонсора не разполага с добри администратори (или страницата му е разположена на слаб споделен хостинг).

Това е от мен, не че ще участвам, ама поне да си дам мнението :)
1. Колко струва 6 месечна качествена оптимизация на който и да било сайт, че да развивам чужд домейн?
2. Избора на хостинг, геолокацията на сайта, бързината на хостинга, избора на домейн и т.н. не са ли seo ?! Линкбилдинг != SEO колкото и да е важен за последното.
3. Няма такова животно като "равен старт"! Субдомейн ?! ОК, вместо да ползвам дъртия си домейн директно, ще го пренасоча към състезателния, къде му е смисъла на занятието ?!

Да си разваля хубавия домейн, за някаква си чужда сателитка, вместо да го развия и всичкото това за без пари ?! ;)


* * *
Според мен всички тези проблеми правят невъзможна обективната преценка кой е победителят. Но пък ми се иска да има SEO състезание - винаги има какво да научиш :)
Абсолютно съгласен!
Иначе проблема идва когато разликата между водещите сайтове е малка, ако има изяснен лидер няма да го джурка толкова лесно.*

*Визирам след изключени каквито и да било персонализации.

Конкретно спрямо следващото състезание моите препоръки са:
1. Както при второто състезание правилата да бъдат публикувани предварително, само ключовата дума да бъде обявена в уречения час.
2. Оргарнизаторите по никакъв начин да не се намесват без основателна причина(злоупотреби) в състезанието.
3. Наградите да са близки, не всичко за първия, за да е възможно най-коректно всичко независимо от прищявките на серпа и dc-тата.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Направете състезанието на един домейн (примерно на спонсора) като всеки от участниците да има под домейн (мисля, че имаше едно състезание с такова нещо, но слаб награден фонд).

Това е най-голямата възможна глупост. Никой нормален оптимизатор не би участвал. Защото идеята е че ако не спечелиш, поне ти остава един стабилен ресурс.
 

Горе