SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

direct hit : google

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Имам мнение по темата , но ми се иска да попитам и за Вашето .

Какво Ви е отношението като чуете за статистика в която direct hit спрямо посещения от Google има коефициент 3:1 или 5:1 или 6:1

Възможно ли е това да са истински цифри ? Или просто се товари брояча ?

Става дума за няколко хиляди посетителя дневно.
 
Re: direct hit : google

в случая едва ли, а и за период от 4 месеца ... трудна работа :)

други идеи ? :)
 
Re: direct hit : google

кратка извадка от статистика за един клиентски сайт за 1 месец

Search Engines 37.31%
Referring Sites 36.18%
Direct Traffic 26.51%

също говорим за хиляди посетители. според мен е възможно .. зависи от насочеността на сайта .. изкарай някакъв вид статистика която ще ти покаже повторенията на посещенията на посетителите .. възможно е сайта просто да си има постоянна публика.
 
Re: direct hit : google

Shoemoney споделя, че трафикът му е 70% директни хитове, 15% търсачки и 15% реферали. И аз мисля, че трафикът от лоялни юзери може да формира такива отношения.
 
Re: direct hit : google

напълно реалистично ето един от моите
Referring Sites xxx (63.57%)

Direct Traffic xxx (25.02%)

Search Engines xxx (11.24%)

Other xxx (0.17%)

за 2 години назад е близка картината в зависимост от статистическата система ис ги менка между refrer и direct но принципно структурата е еднаква. има го и момента много от така наречените direct са просто неразпознат referrer. Сайта е за free софтуер download и хората си идват конкретно.

Кулинара е прав за добре установените сайтове примерно Google имат доста директен трафик като се замислиш :)
 
Последно редактирано:

Горе