SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Първите промени по форума

Статус
Not open for further replies.

cloxy

Super Moderator
Екип
Здравейте всички,

Следващите дни ще има някои промени по форума, които могат да доведат до известни затруднения при използването му. Планирано е следното:

  1. Ъпдейт на vBulletin от трета на четвърта версия.
  2. Преместване от хостинг в чужбина на хостинг в България.
  3. Смяна на домейна. Тук още предстоят уточнения.
Тъй като операцията е сложна, а най-вероятно всичко ще се прави на веднъж, са възможни проблеми с достъпа до форума, както и с някои функционалности.

Ако всичко премине успешно, потребителите ще забележите следните промени:

  1. Нов дизайн на форума спрямо четвърта версия на системата. Старият за съжаление не се поддържа от версия 4 и няма как да го запазим.
  2. Нова система за преглед на последната активност във форума. За тези като мен, които са свикнали с new.php, ще е малко трудно в началото.
  3. Нов домейн на форума. Всичко ще редиректва с 301 натам.
Ще сме благодарни за всякаква обратна връзка при проблеми или под формата на съвети.
 
Последно редактирано:
Re: Първите промени по форума

евентуално версия оптимизирана за мобилни ОС и най-вероятно нови правила.... въпроса за репутацията е спорен - или ще се реши от собствениците или с референдум (стига да не го оакат със спам и "измервателни процедури")
 
Re: Първите промени по форума

Нека има нещо като new.php, обичам го :)

В новата версия си има вградена функционалност, която ти показва последните активни теми.
 
Re: Първите промени по форума

В новата версия си има вградена функционалност, която ти показва последните активни теми.
Абе, хора, защо не четете преди да пишете?
 
Re: Първите промени по форума

Супер, най-накрая форума ще ми се отваря що годе нормално ;)

Cloxy а някаква ориентировъчна дата кога ще е събитието, да не се чудим къде отиде форума :)
 
Re: Първите промени по форума

Напълно подкрепям предложение на s1y за мобилната версия. Определено ще улесни доста работата с форума. Жалко, че мобилното допълнение (това което е създадено от компанията производител, а не от някой 3рд парти кодър във форума им) е на сравнително висока цена. Преимуществата му са много - ios/andorid апликацията би улеснила всеки разполагащ с учен телефон.
Що се отнася за new.php, в 4та версия на вбюлетин, функцията е заменена с search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post, така че няма да забележите никакви разлики от стария начин на показване на новите теми/мнения.
Иначе коментари от сега едва ли ще можем да дадем. Сещам се за основните проблеми, които в предприемач.ком имаше - цветовата гама на темплейта по подразбиране - бялото изваждаше очите при четене. Така, че може да коригирате темплейта на тестова инсталация, преди да стане обновлението на форума тук.
 
Re: Първите промени по форума

Напълно подкрепям предложение на s1y за мобилната версия. Определено ще улесни доста работата с форума. Жалко, че мобилното допълнение (това което е създадено от компанията производител, а не от някой 3рд парти кодър във форума им) е на сравнително висока цена. Преимуществата му са много - ios/andorid апликацията би улеснила всеки разполагащ с учен телефон.
Що се отнася за new.php, в 4та версия на вбюлетин, функцията е заменена с search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post, така че няма да забележите никакви разлики от стария начин на показване на новите теми/мнения.
Иначе коментари от сега едва ли ще можем да дадем. Сещам се за основните проблеми, които в предприемач.ком имаше - цветовата гама на темплейта по подразбиране - бялото изваждаше очите при четене. Така, че може да коригирате темплейта на тестова инсталация, преди да стане обновлението на форума тук.
Има една разлика, сърча трябва да е на всеки 60 секунди :)
 
Re: Първите промени по форума

Има една разлика, сърча трябва да е на всеки 60 секунди :)

С грешка си. Специално горната функция не се влияе (или поне имаше настройка в админа панела да не се влияе) от ограничението за търсене/период. Влез в предприемач и пробвай два последователни пъти да търсиш нещо - трябва да се чакат 15 секунди.
А сега цъкни два последователни пъти на "What's new" :)

А сега се сетих и за още едно нещо.

@cloxy - 4тата версия на форума има 3 едитора:
Enhanced Interface - Full WYSIWYG Editing
Basic Editor - A simple text box
Standard Editor - Extra formatting controls

Първата версия, т.е. разширената добавя 3 или 4 бяха допълнителни бутона, но за сметка на това не работи при опит за писане от мобилен телефон (в моя случай с андроид и 3 различно браузера). За това няма да е лошо по подразбиране да се заложи да се ползва Стандартния едитор, за да не се чудим защо не можем да пишем във форума от телефоните си.
П.П. Това само в случай, че няма оптимизирана версия за мобилни телефони.
 
Последно редактирано:
Re: Първите промени по форума

С грешка си. Специално горната функция не се влияе (или поне имаше настройка в админа панела да не се влияе) от ограничението за търсене/период. Влез в предприемач и пробвай два последователни пъти да търсиш нещо - трябва да се чакат 15 секунди.
А сега цъкни два последователни пъти на "What's new" :)
Това е от скоро, до преди месец ми даваше, че трябва да чакам.
 
Re: Първите промени по форума

Пускам тук своя въпрос, за да не отварям нова тема.
В другата тема, попитах, как и защо някой хора могат да си редактират постовете 24 часа след публикацията им.
Кой им е дал тези права и защо?
И такива права ще има за всички или само за определени хора?
Модераторите явно не са видяли първия ми пост, за това го пускам тук.
Моля да бъда извинен, ако поставям някого в неудобно положение, но мисля, че за всички би бил интересен такъв въпрос.
Искренно се надявам, че въпросът ми ще бъде прочетен и ще получа отговори.
P.S.
Разбрах, че собствениците все още нямат пълен контрол над форума, за това въпросът ми е към модераторите.
А от тук и собствениците да си правят своите изводи.
 
Последно редактирано:
Re: Първите промени по форума

ясно, демек се маха com от името :)

грешка :)
обади се на приятел или подсказка от публиката :)
Мисля, че не съм аз човекът, който да го обявява.
Ще се чуе скоро
Горното беше, като шега, а не като подкана някой да се свърже с мен :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе