SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени!?

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Сменете името и/или описанието на секция Чат, за да не се налага на модератора
да обяснява и да бере ядове със всеки новодошъл, защото е напълно нормално
с това заглавие и описание на секция всеки да пише за каквото му е интересно.
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Може да се направи раздел за всичко останало свързано с уеб, което не е в останалите раздели, а в чат да е за тотално несвързани теми само. И евентуално там да не се броят мнения ако решат админите. Просто идея.
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Понеже моя милост за пореден път е причина за недоволство, ще разясня защо са последните две предложения и защо винаги съм контра на безмислени теми в секция Чат. Форума страда от липса на качествено съдържание, особенно в тази секция. Ето как би изглеждала спорната тема смислено и можеше да предизвика дискусия: Вместо "Защо се палят коли в цяла България", можеше да се пита "Ще се повишат ли цените на застраховката Автокаско, след масовите палежи в страната", някой може да има сайт за застраховки и да се включи с подходяща информация, да си сложи линка и да привлече трафик. Или пък "Дали с масовите палежи на коли се цели отконяване на вниманието на народа от по-важни публични съдебни дела на знакови фигури", някой със сайт за новини да си публикува линка, да привлече трафик и да се получи политдискусия...... Секция Чат няма да се променя, няма да се спре и броенето на мнения там, просто ако сте достатъчно интелигентни хора можете да извъртите темата по такъв начин, че да извлечете полза, а форума да стане по-съдържателен.
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Не съм много съгласен, че перифразирането и линк билдинг стратегията ще повиши качеството на съдържанието за потребителите, вероятно само за гугъл ще има промяна:)

Но както и да е, аз не съм гласна буква, но се радвам на новите собственици, че отделят време да пишат и по такъв начин това място става полезно за всички търсещи информация. Лично аз смятам, че модераторската работа е също такава, провокиране на полезни и интересни теми, не е само до сиктердосване.
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Малко ще възродя темата, но от чисто любопитство да си попитам, че чета темите и ми е някак странно като се кълца текстовото поле.

Каква е логиката да го има този див <div class="content hasad"> и по-точно стила
.hasad {
display: block;
margin-right: 300px;
}

За пример - мнението на двамата писали преди мен и празното пространство в дясно.
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Хах, верно че го има. Аз за пръв път го забелязвам сега :D.
 
За: Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстра

За: Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстра

Малко ще възродя темата, но от чисто любопитство да си попитам, че чета темите и ми е някак странно като се кълца текстовото поле.

Каква е логиката да го има този див <div class="content hasad"> и по-точно стила
.hasad {
display: block;
margin-right: 300px;
}

За пример - мнението на двамата писали преди мен и празното пространство в дясно.

Мисля, че го открих откъде се бъгва и ще го оправим съвсем скоро.
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Във връзка с тридневното ми търсене на един линк във форума, открих че търсачката не върши за две пари работа. Ако не вярвате, потърсете Sucuri SiteCheck. Името фигурира поне на две места със сигурност - в моя последен пост от темата "Странен проблем с вирус" и също в темата за уърдпрес, където намерих линка. Аз не го пуснах отново в моя пост само, защото бях сигурен, че при търсене с името, той ще излезе. ДА, АМА НЕ!
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Във връзка с тридневното ми търсене на един линк във форума, открих че търсачката не върши за две пари работа. Ако не вярвате, потърсете Sucuri SiteCheck. Името фигурира поне на две места със сигурност - в моя последен пост от темата "Странен проблем с вирус" и също в темата за уърдпрес, където намерих линка. Аз не го пуснах отново в моя пост само, защото бях сигурен, че при търсене с името, той ще излезе. ДА, АМА НЕ!
Направо търси през гугъл с команда site: :)
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Знам, че така става, ама защо се ползва платена версия за форума и защо му е тая търсачка, като трябва да си търсим през Гугъл? В крайна сметка някой се е набутал за нещо, което не работи.
 
Re: За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстра

Re: За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстра

Знам, че така става, ама защо се ползва платена версия за форума и защо му е тая търсачка, като трябва да си търсим през Гугъл? В крайна сметка някой се е набутал за нещо, което не работи.

Всичко си работи след намесата на акуратния чифт ръце/финанси зад него... ;)

От нормалните форумни търсачки не може да се очаква много, тъй като по принцип са рядко на нещо различно от споделен хостинг, да не говорим за алгоритми във форум с над 500-600к постове, то целия сайт забавя ти иди търси в него... :D

В случая ако реално не ти намира търсеното вероятно има някакво ограничение, къде за производителност, къде забранена "индексация", няма смисъл да се вдигаме на трета световна за това. ;)
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За търсачката, може да се обмисли ползването на sphinx. Ползвам го на няколко wordpress блога за пълно търсене и работи повече от перфектно.
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Имам две предложения към администраторския екип:

1. Линка на "What's New?" да е http://searchengines.bg/search.php?do=getdaily - ще е много удобно, а съм сигурен, че никой не го интересува активността на потребителите :)

2. Когато някой пусне линк, да се показва самия линк, а не title-а на страницата, към която води линка.
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

1. има логика, това от някой ъпдейт се е сменило. Върнах го както беше. Вероятно ще е по-полезно

2. и мен леко ме дразни, но всеки може, когато пуска пост/отговор сам да избира как да се форматира линка с включване/изключване на

Автоматично превръщай препратките в текст

отт Допълнителни oпции
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Нещо адски дребно, което току-що забелязах:

Мнението е пуснато от Poltargaista в 17-01-13 в 15:29:

Появява се при редакция на мнение. Не е ли по-правилно да е НА дата В час? :-]
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Вижте как странно се отваря тази тема. Като вляза в друга, всичко си е наред. Върна ли се в тази, пак се скапва интерфейса.

http://i50.tinypic.com/214oz6c.jpg
 
Re: За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстра

Re: За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстра

Трябва да е оправено :) Мерси.

Нещо адски дребно, което току-що забелязах:



Появява се при редакция на мнение. Не е ли по-правилно да е НА дата В час? :-]
 

Горе