SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Явни обяви.

Federal

New member
Възможно ли е да се ограничат подобни обяви от типа Продавам Сайт и толкоз и 38 мнения след това Дай да видим сайта, Аха прати и на мен едно на лично!
Има ли начин да се хване гегата и подобни "Кухи обяви" да бъдат ограничени. Значи след като ще продавам Запорожка е нормално да ида с нея на пазара. Общо взето ми се струва, че има хора които седят във форума и под дефолт чакат някой да пусне тема, да започнат да го атакуват с Дай и на мен линк, без дори да имат сериозни намерения да купуват. Почти съм убеден, че е роля това на малолетните.
 
За: Явни обяви.

За: Явни обяви.

Принципно подобни кухи обяви се пускат от нови потребители, които бързат да пуснат една и съща обява по няколко форума. Лично на мен уточняващите върпоси не ми пречат, стига да не са офтопик, но ме дразнят съобщенията "прати ми лично", "пратих ти", "не го получих, прати ми пощенския гълъб" и т.н. Понеже не съм търговец и раздел Пазар не ми е от най-активните избягвам да се меся в писането на правилата за там. Гледам само да налагам, вече написаните правила.
 
За: Явни обяви.

За: Явни обяви.

Имаш ли предложение как може да стане ? И защо го правят ?

Иначе на мен като идея ми харесва.

Възможно ли е да се ограничат подобни обяви от типа Продавам Сайт и толкоз и 38 мнения след това Дай да видим сайта, Аха прати и на мен едно на лично!
Има ли начин да се хване гегата и подобни "Кухи обяви" да бъдат ограничени. Значи след като ще продавам Запорожка е нормално да ида с нея на пазара. Общо взето ми се струва, че има хора които седят във форума и под дефолт чакат някой да пусне тема, да започнат да го атакуват с Дай и на мен линк, без дори да имат сериозни намерения да купуват. Почти съм убеден, че е роля това на малолетните.
 
За: Явни обяви.

За: Явни обяви.

В раздел пазар съм срещал доста добре структурирани обяви за продажба на сайтове. МОжем да изкараме една таква обява и да направим нещо като "препоръчителни изисквания" към обявите и тези препоръчителни изисквания да се сложат като важна тема в началото на раздела. Няма да налагаме минимален брой мнения или време от регистрация във форума като изискване за публикуване на теми в раздел пазар, но пък ще изискваме обявите да се придържат максимално към шаблона.
 
Re: Явни обяви.

Добра мотивация ще бъде, ако правим лепнати обяви, които са написани според някакви правила + да бъдат грамотно написани.
 
За: Re: Явни обяви.

За: Re: Явни обяви.

Добра мотивация ще бъде, ако правим лепнати обяви, които са написани според някакви правила + да бъдат грамотно написани.

точно в десетката. Стимула темата ти, да е винаги отгоре без да нарушаваш "no up" правилото е наистина добър. Томов, шапка ли да свалям или да отдавам чест?
 
Re: Явни обяви.

Аз това (или част от него) отдавна го искам. При мен беше за ФБ страници. Там не мина.
Ама за сайтове си е направо задължително...
Мисля, че имаше мод за форума където при пускане на тема в пазар, да има няколко допълнителни задължителни полета преди пускане.
 
За: Явни обяви.

За: Явни обяви.

Информацията, която дават потребителите е:
Сайт: ввв.ззз.цом /само текст
Статистика- публична или чрез изпращане на мейл
Цена- конкретна или по договаряне
Допълнителна информация- публично изискуема или директна на лс
PR рангове, хостинг и т.н мисля, че всеки сам може да си я провери, може да се поясни директно
Причини за продажба - Ами вчера станах висш чиновник и нямам време са си директно смешни та чак подигравателни.
Остатък до хостинг и домейн- посочва се срока

За продажба на реклама и дизайн
Задължително сайта рекламоиздател, а за дизайн портфолио и сайтове в които има изработени лога.

Всякакви други "тайнсвтени" и "сикретсървизис" обяви смятам, че директно се разкарват.
3-4 седмици с 10-ина подобни обяви и всички ще минат курса на превъзпитание.

Това е от мен, а вие си го оформете по вътрешни правила и политика на форума.
М/у другото това ви е таргет подфорума и всеки, който влезе първо там гледа, я за далаверка, я за алъшвериш, така че нещо качествено там няма да навреди, а даже ще и размърда мозъците.
 

Горе