SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как се слага линк към G+ профила от този форум

w1ck3dgam3

New member
От известно време наблюдавам Oggin и Cloxy да имат линк към техният Google plus профил, като линка към него е поставен в титлата на потребителя (обикновенно member, senior member и т.н.). Днес забелязах, че и Стифо има такъв линк (който си е с rel="author").

Как обикновенния потребител може да си сложи линк към Google plus профила си, или тази привилегия е оставена само за админите/модераторите?

Питам, защото реално в полето "Вашата Титла" не дава достатъчно на брой символи, така че да се сформира линк. Или може би аз пропускам нещо?

Също така, когато търся нещо в Google, почти винаги ми дава снимката на или Oggin или Cloxy (ако са писали в темата) като автори на дадената тема, а всъщност автора на дадената тема е друг потребител и става малко объркващо. Пример: imm.io - www.google.bg

Според мен колкото повече потребители решат да си сложат линк към Google plus профила си като титла, толкова все по-качествени резултати ще се появяват в серпа, а така или иначе потребителите и те ще върнат обратен линк към форума от профила си, което несъмнено ще му се отрази добре :)
 
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Е изпревари ме - другата седмица щяхме да го обявяваме официално.

Можеш спокойно да си сложиш линка и във футъра - работи идеално. Първо така го тествах.

Засега само админи и модове имат достъп до включване на HTML в Title. Ако намерим елегантно решение да го пуснем за всички - ще го пуснем. В противен случай трябва да го слагаме ръчно за всеки един или да отворим дупка в сигурността.

За да действа rel="author" - трябва да добавите връзка към SEO и интернет маркетинг форум - SearchEngines.BG в Google + профила си / Сътрудничи на или Други потребителски профили от типа

<a href="https://plus.google.com/xxxxxxxxxxxx" rel="author">+име в Г +</a>

...

P.S. не можахме да се справим при тестовете с това да не излизаме за автори на теми, които не сме стартирали ние. Който е добавил Google + профила си и коментира първи - той се появява като автор. Sorry, ако някой има идея как може да бъде избегнато - да помага :)
 
Последно редактирано:
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

P.S. не можахме да се справим при тестовете с това да не излизаме за автори на теми, които не сме стартирали ние. Който е добавил Google + профила си и коментира първи - той се появява като автор. Sorry, ако някой има идея как може да бъде избегнато - да помага :)

rdfa markup на първия аватар? Би трябвало гугъл от там да вземе информацията за автора, сега го прави от линка към гугъл плюс.
 
Re: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Принципно в настройките на профила съм добавил поле, в което всеки може да си сложи връзка към Google+ профила. Следващата стъпка е да се открие начин да се използва това поле, защото засега само събираме информацията :)
 
За: Re: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Re: Как се слага линк към G+ профила от този форум

я да видя аз дали съм се окичил с едно такова :)
 
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Накичил си се като коледна елхичка :)
 
Re: Как се слага линк към G+ профила от този форум

хардкод на <link rel="author" href="g+" /> в head, като проверявате автора на темата? :)

Проблемът е, че във VB всичко става с разни отметки и разширения. Аз до сега не съм пипал HTML код, камо ли PHP.
 
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Е, и аз се окичих... ;-)
Пък то ако търсиш нещо го търсиш във форума, не във SERP-a. ;-)
 
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Пуснаха новата бета на 5 версия на vb там пък каква драма е ... Не е истина :)
 
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Въпреки, че идеята ми не е много рационална, не може ли този който иска линк към Google plus профила си да го заявява тук в темата, а админите когато намират време да го слагат на всеки един потребител по отделно. Знам че звучи тъпо, но пък е някакво решение. А и едва ли чак всичките потребители ще изгарят от желание. Някои хора примерно решават да запазаят по-голяма анонимност.

И понеже безплатен обяд няма, би могло да слагането на линк да става срещу заплащане. Така ще останат само сериозните потребители, които наистина имат нужда да валидират авторството си във форума.
 
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Ама защо ние трябва да им слагаме линкове ? Нали това обяснявах. Слагаш си линка в подписа и работи идеално
 
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Не става въпрос дали да си сложа линка към google + в подписа или не. Това ми е пределно ясно, че работи, защото следях още докато го пробваше при теб.

Проблема е, че някои потребители стават с 5 изходящи връзки от максимално разрешени 4. Пише го в правилата, линк няма да давам, всичко го знаят :)

Според мен това не е правилно. Думата дискриминация няма да я пиша, защото я смятам за прекалено силна, но някак си не ми е комфортно, така да се изразя.
 
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Ще преживеем и пета връзка, щом е към Google профил :party:

Последният ти абзац обаче не го разбирам, честно. Потребителите във форума не са и няма как да са равни и да имат еднакви привилегии. Някой работят активно, пишат, помагат на другите и съответно растат в йерархията от което получават повече позитиви. Други слабо помагат за просперитета на сайта и общо взето основно консумират. Трети са определено дразнещи и вредни и ако прекалят ги даваме на Пешо за вечеря :) Целта с поддържане на това неравенство/некомфорт е да накараме вторите да се стремят към първите :)

Така че дискриманация няма, има само побутване в правилна посока.

Та ... Дори и да имаше техническа възможност да направим нещата автоматично, аз щях да съм против. С други думи, за да получиш, първо трябва да дадеш ... А като дадеш - ще ти се върне по 10 :) така е устроен света ... независимо дали ни е комфортно или не :)

P.S. btw и в Google+ е същото :party:
 
Последно редактирано:
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Май аватара с пингвина и кървавата брадва, по ми приляга на репутацията, отколкото аватара с чаровната ми усмивка :D
 
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Чаровна, чаровна ... Колко да е чаровна ? :evil: сабахлям Банко като си признае на предприемачите, че те е направил админ там, ще видиш ти чаровни усмивки :happy:
 
За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Ама защо ние трябва да им слагаме линкове ? Нали това обяснявах. Слагаш си линка в подписа и работи идеално
И последно как става да си сложиш линк в подписа?
Това примерно къде да го сложа като няма опция HTML - изключена е
<a rel="author" href="https://plus.google.com/117388332......../about">+Mitko Nikolov</a>

То сигурно има начин щом твърдиш, ама аз като не разбирам много...
Сигурно е някъв тъп въпрос ама не го знам. След това знам, че примерно трябва да го вържа обратно с линк от G+ профила
 
Re: За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Re: За: Как се слага линк към G+ профила от този форум

И последно как става да си сложиш линк в подписа?
Това примерно къде да го сложа като няма опция HTML - изключена е
<a rel="author" href="https://plus.google.com/117388332......../about">+Mitko Nikolov</a>

То сигурно има начин щом твърдиш, ама аз като не разбирам много...
Сигурно е някъв тъп въпрос ама не го знам. След това знам, че примерно трябва да го вържа обратно с линк от G+ профила

Правиш връзката с BB код и да сочи към:

Код:
https://plus.google.com/XXXXXXXXXXXX?rel=author
 
Re: Как се слага линк към G+ профила от този форум

Възможно ли е да се измисли нещо, което да адресира проблема с показването на грешен автор -> http://i46.tinypic.com/2zyewdj.png
Примерно да се показва авторство само на първия пост от темата, тоест автора на темата, или нещо такова. Знам че аз нямам авторство добавено, но това не значи че трябва да се показва грешна информация. Трябва да си излиза без автор :).
 

Горе