SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Липсват постовете от форума в туитър

mediaman

New member
Здравейте,
прави ми впечатление, че от два дена в туитър (@SearchEnginesBG) липсват / не се публикуват новите постове от форума.
Предполагам, че админите също са го забелязали и се надявам скоро да отстранят проблема.
 
Re: Липсват постовете от форума в туитър

Опитахме няколко начина да ограничим във фейсбук и туитър каналите подаването на всички фийдове, явно неуспешно :) Но се работи по въпроса. Ако някой е успял, ще се радвам да сподели.
 
Re: Липсват постовете от форума в туитър

Само определени категории да излизат във фийда.
 
За: Липсват постовете от форума в туитър

За: Липсват постовете от форума в туитър

Първо Ви благодаря за бързата реакция, сега постовете отново излизат в туитър.
Огнян, страхувам се че не мога да разбера, какво точно имаш в предвид като казваш, че искате да ограничите подаването на всички фийдовете. Може би е свързано с факта, че всяка категория (подфорум) си има собствен фийд и от там броят им се увеличава. Аз лично бих използвал главния фийд (предполагам, че е този http://searchengines.bg/external.php?type=RSS2) за подаването на новите теми във ФБ/Туитър/Г+. Готово решение предлага Хотсуит, но в безплатния вариант е възможно само публикуването на 5 нови поста на всеки час, което при един динамичен форум като този е крайно неизгодно. С малко усилия е възможно да си направите собствени приложения за ФБ (вместо РСС Графити) и Туитър, чрез които да публикувате автоматично (примерно с cron) новите теми в съответните канали - поне така аз съм направил за моите сайтове и знам, че функционира. Остава Г+, където поне за сега и до колкото аз знам е все още невъзможно да постваш автоматично, но за него и Хотсуит върши работа - вярно по-малко постове, но пък поне не ги качваш на ръка.

---
До като съм писал моя пост, сте изяснили какво се има в предвид под ограничаване на фийдовете
 
Последно редактирано:
Re: Липсват постовете от форума в туитър

Ще бъда по-конкретен. Не искаме например темите от пазар да излизат във twitter и facebook. За целта се променя feed-a който им се подава, но явно има проблеми.
 
За: Липсват постовете от форума в туитър

За: Липсват постовете от форума в туитър

Нямам реална представа от строежа на вирус бюлетин, но например в рнрвв фийдовете на форуми, видими само след логване, не излизат в общия фийд. Може би, ако направите пазара да се чете само, когато си логнат, ще се скрие от туитър и фейсбук.
 
За: Re: Липсват постовете от форума в туитър

За: Re: Липсват постовете от форума в туитър

Ще бъда по-конкретен. Не искаме например темите от пазар да излизат във twitter и facebook. За целта се променя feed-a който им се подава, но явно има проблеми.

Не е нужно да се променя нищо по фийда. Всеки един форум или подфорум би следвало да си генерира отделен рсс фийд. За да се публикува съдържание по социалките и същевременно да се изключи пазара е необходимо останалите рсс канали да се копитат ръчно.

Пействате ги в rssmix.com като този туул ще генерира един общ фийд.

След това, този обединеният рсс фийд можете да си го разпространявате както и с каквото намерите за добре. Аз лично предпочитам dlvr.it/

Дано да съм помогнал.

Поздрави.
 

Горе