SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Миграция към vBulletin® 5

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Привет на всички. Вероятно през следващите няколко дни ще има проблеми при работата на форума. Свързани са с миграцията към vBulletin® 5.

Форумът вече е на нов сървър и към момента със сигурност не работи регистрацията ... и кой знае още колко неща :)

Надяваме се да е за добро :) Благодарим за разбирането.
 
Re: Миграция към vBulletin® 5

Проблемът с регистрациите беше, защото минават през SSL (това спира спамърите), а при прехвърлянето на новия сървър трябваше технологично време, за да проработи. А нов сървър ни трябваше, защото VB5 иска PHP 5.4 и MySQL 5.5, които не се срещат толкова често.

Сега инсталирам в отделна директория новата версия със старата база данни и ако тръгне ще я споделя тук, за да може който иска да влезе, да тества и ако забележи проблеми да докладва :)
 
Re: Миграция към vBulletin® 5

btw някой вече правил ли е тази миграция ?
 
За: Миграция към vBulletin® 5

За: Миграция към vBulletin® 5

Новата версия има големи проблеми с ъпгрейда към нея. Аз не разбрах някой да е успял да го направи, освен самите vBulletin :)

А и дори да стане чудо и да се случи, самата версия се държи много бъгаво и бавно. Много неща не работят.

Така че вероятно ще мине доста време, преди да обновим тук. До тогава ще ги мъча, поне да подкараме една beta, която да се тества.
 
За: Миграция към vBulletin® 5

За: Миграция към vBulletin® 5

Твърде много свободно време не води до нищо хубаво :)
 
За: Миграция към vBulletin® 5

За: Миграция към vBulletin® 5

Новата версия има големи проблеми с ъпгрейда към нея. Аз не разбрах някой да е успял да го направи, освен самите vBulletin :)

А и дори да стане чудо и да се случи, самата версия се държи много бъгаво и бавно. Много неща не работят.

Така че вероятно ще мине доста време, преди да обновим тук. До тогава ще ги мъча, поне да подкараме една beta, която да се тества.
А ако не е тайна защо се мъчите с още бъгава версия? На тази какво и е?
 
За: Миграция към vBulletin® 5

За: Миграция към vBulletin® 5

А ако не е тайна защо се мъчите с още бъгава версия? На тази какво и е?

Има някои много добри попадения в новата версия, като адаптивен дизайн и много лесно споделяне на връзки и медия, подобно на социалните мрежи. Но ще изчакаме...
 
За: Миграция към vBulletin® 5

За: Миграция към vBulletin® 5

Не мога да разбера как платен софтуер не може да изкара читав ъпгрейд. Не че защитавам особено пхпББ, но карам с такъв вече 9 години и такива грижи досега не съм видял.
 
За: Миграция към vBulletin® 5

За: Миграция към vBulletin® 5

Адаптивния дизайн ще ме зарадва много.
Редовно чета през смартфона.
 
За: Миграция към vBulletin® 5

За: Миграция към vBulletin® 5

Не мога да разбера как платен софтуер не може да изкара читав ъпгрейд. Не че защитавам особено пхпББ, но карам с такъв вече 9 години и такива грижи досега не съм видял.

Няколко пъти вече се е случвало след ъпдейт целият форум да угасне и да трябва да им търся бъговете. Просто са под всякаква критика :(
 
За: Миграция към vBulletin® 5

За: Миграция към vBulletin® 5

Не мога да разбера как платен софтуер не може да изкара читав ъпгрейд. Не че защитавам особено пхпББ, но карам с такъв вече 9 години и такива грижи досега не съм видял.

Бате аз при нас бях писал че на вбюлетина готиното му за разлика от опън сорс има и пачове и за по задни версии ... и не си длъжен да ъпгрейдваш за да имаш последни версии :)
 
За: Миграция към vBulletin® 5

За: Миграция към vBulletin® 5

Днес успяхме да го подкараме. Сега остава само да го огледаме за бъгове и проблеми. Има няколко неща, които трябва да се оправят, преди да се пусне live, но не са критични. Обмисляме да го пуснем временно като поддомейн с бета версия, за да могат всички да огледат нещо дали не сме пропуснали.

Новата версия на мен много ми харесва като код и концепция. Супер изчистени са много излишни неща.
 
За: Миграция към vBulletin® 5

За: Миграция към vBulletin® 5

Днес успяхме да го подкараме. Сега остава само да го огледаме за бъгове и проблеми. Има няколко неща, които трябва да се оправят, преди да се пусне live, но не са критични. Обмисляме да го пуснем временно като поддомейн с бета версия, за да могат всички да огледат нещо дали не сме пропуснали.

Новата версия на мен много ми харесва като код и концепция. Супер изчистени са много излишни неща.

Да помагам?
 
Re: За: Миграция към vBulletin® 5

Re: За: Миграция към vBulletin® 5

Да помагам?

Има един сериозен проблем с кодировката на адресите и не мога да разбера дали е от сървърна страна или не. Тъй като в новата версия всички URL адреси се пренаписват с mod_rewrite, тези на кирилица излизат адски грозни:

Код:
/ð ð°ð·ð½ð¸/ð§ð°ñ‚/

или реално погледнато:

Код:
/%C3%B0%20%C3%B0%C2%B0%C3%B0%C2%B7%C3%B0%C2%BD%C3%B0%C2%B8/%C3%B0%C2%A7%C3%B0%C2%B0%C3%B1%C2%82/

При новите теми адресите са си ОК, но при старите нещо се скапват при конвертирането при ъпдейта. На всичкото отгоре всички файлове на тази система не са utf8 формат, а са windows-1252, което също е извращение, каквото не съм виждал.
 
Последно редактирано:

Горе