Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тестова версия на форума с vBulletin 5

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• cloxy
    започна тема Тестова версия на форума с vBulletin 5

Тестова версия на форума с vBulletin 5

След почти година и над 30 опита, успяхме да пуснем работещо копие на форума върху vBulletin 5.0.5 , намиращо се на адрес:

http://searchengines.bg/vb5/

Преди да обновим главния форум, ще помоля който има желание да се разходи из новата версия и да каже мнението си за нея. Ще сме благодарни за всякаква обратна връзка относно бъгове, проблеми и други. Промяната е огромна, нова система с коренно различна структура и начина на работа.

Имайте предвид, че инсталацията е тестова и ще бъде изтрита. Така че я използвайте само за тестове и не пишете нищо стойностно там, защото ще изчезне. В деня на същинския ъпдейт ще се използва базата данни на стария форум с цел да няма никакви загуби. Смятаме да изчакаме 10-на дни, преди да ъпдейтнем основния форум.

Ако имате допълнителни въпроси, пишете в темата.

• cloxy
    commented on 's reply
    Само администраторите можем да го слагаме това, защото е с HTML код и иначе би било дупка в сигурността.
    Гледам си я сложил в подписа, същата работа върши

• Frik
    replied
    Първоначално публикувано от cloxy View Post
    Чакаме версия 5.1, която всеки момент ще е готова и в нея обещават да оправят много от бъговете. Аз каквото мога оправям, но има неща, които само създателите могат да си fix-нат. Всичките му бъгове по мое мнение са свързани със скриптовете, които са прекалено много и понякога си пречат един-друг.
    Васко, извинявай ако не е свързано с темата, но това с линка към Google+ акаунта под username-а само за избрани хора ли е, защото аз се опитвах как ли не да си сложа линка и не се получава и това е...

Leave a comment:

• cloxy
    replied
    Чакаме версия 5.1, която всеки момент ще е готова и в нея обещават да оправят много от бъговете. Аз каквото мога оправям, но има неща, които само създателите могат да си fix-нат. Всичките му бъгове по мое мнение са свързани със скриптовете, които са прекалено много и понякога си пречат един-друг.

Leave a comment:

• scoobydoo
    replied
    Ах, това дублиращо мнение за да го изтрия ми отне три опита . Първия път ми поиска парола обаче нищо не изтри и нищо не ми изписа. Втория опит не ми иска парола, писа изчакайте дълго време и на края ми изписа:
    Error deleting posts. (Error code 404)
    Please try again.
    И чак на третия опит успя да го изтрие.

Leave a comment:

• scoobydoo
    replied
    И на мен ми вади грешки докато си пиша, май докато прави ауто сейв.

Leave a comment:

• Poltargaista
    replied
    Аз даже от настройките не профила не успях да открия от къде се редактира подписа, но ще потърся пак.
    Иначе лентата в дясно и преди ме дразнеше, а сега още повече. Решението е да се влиза от тук: http://searchengines.bg/forum - така не се появява и ми е по-спокойно на душата и очите.
    Но напоследък форума е супер бъгав - по 2-3 пъти иска да се логвам, зарежда адски бавно, понякога директно си вади грешки (преди ден-два не успях да го отворя повече от 3 часа, но тогава въобще не се сетих да запиша грешката, която изкарваше).

Leave a comment:

• fozzy
    replied
    Забелязах малка грешка - при отваряне на нова тема, горе вдясно до заглавието има поле за избор на иконка. Изображенията не се зареждат.

Leave a comment:

• scoobydoo
    replied
    Хм... Доста гадно така. То вече изобщо няма смисъл да има подпис, който е с цел да се види от хората. Иначе по прилежно така изглежда форума без подписи, това го признавам.

Leave a comment:

• cloxy
    replied
    Това с подписите идея си нямам защо така работи. Принципно съм ги активирал отвсякъде и в началото се появяваха под поста, както си беше и преди.

Сега това с "писалката" не знам от къде дойде. Интересно е, Google ги вижда (което е важното), но потребителите го виждат, само ако и те са си активирали подписа.

Leave a comment:

• diabolic.bg
    replied
    Първоначално публикувано от scoobydoo View Post
    По подразбиране не се показват подписи така ли? Аз не ги виждах и се разтърсих и открих отметка. Сега я сложих, но все още няма нито един подпис.

Май и това не бачка. Някой вижда ли подписи (след като сложи отметката за показване на подписи от настройките)?
    Долу вляво до индикатора за присъствие онлайн се появява едно перо на писалка и като сложиш мишката отгоре се показва плаващ прозорец с подписа. Друг е въпросът, че поне при мен с Опера, ако искам да сложа мишката, картинката бяга. От друга страна не е ясно дали роботите виждат и четат тези подписи, така че може и да са безсмислени.

Leave a comment:

• scoobydoo
    replied
    По подразбиране не се показват подписи така ли? Аз не ги виждах и се разтърсих и открих отметка. Сега я сложих, но все още няма нито един подпис.

Май и това не бачка. Някой вижда ли подписи (след като сложи отметката за показване на подписи от настройките)?

Leave a comment:

• cloxy
    replied
    vBulletin 5 си има някои бъгове, най-вече в частта със скриптовете, които аз няма как да оправя. Но идва голяма версия 5.1, в която много неща са оправени. Няма как да няма малки сътресения в началото.

Leave a comment:

• diabolic.bg
    replied
    Първоначално публикувано от scoobydoo View Post
    @diabolic.bg
    Горе дясно на потребителското си име като цъкнеш има подменю с Профил линк.
    Благодаря, @scoobydoo! Новата година ще трябва да ми донесе нови очила.

След като си пуснах мнението, то не се показа в таблицата с днешни публикации, дори след рефреш на страницата. Остава като последно предишното мнение на scoobydo.
    Последна редакция от diabolic.bg; 25-12-2013, 10:02 AM. Reason: Бъг във форума.

Leave a comment:

• scoobydoo
    replied
    Защо няма бутон за последна/първа страница от темата?

ЕДИТ: БЪГ има с редактирането. Редактирах веднъж, после исках още веднъж и в прозорчето ми зарежда оригиналното мнение, а не това дето редактирах с първото си редактиране (надявам се ме разбрахте). Тоест не може да се редактира повече от веднъж едно след друго без да се презарежда страницата, което аз го правя много често .

@diabolic.bg
    Горе дясно на потребителското си име като цъкнеш има подменю с Профил линк.
    Последна редакция от scoobydoo; 24-12-2013, 03:29 PM.

Leave a comment:

Изчакайте...
X