SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Тестова версия на форума с vBulletin 5

cloxy

Super Moderator
Екип
След почти година и над 30 опита, успяхме да пуснем работещо копие на форума върху vBulletin 5.0.5 , намиращо се на адрес:

http://searchengines.bg/vb5/

Преди да обновим главния форум, ще помоля който има желание да се разходи из новата версия и да каже мнението си за нея. Ще сме благодарни за всякаква обратна връзка относно бъгове, проблеми и други. Промяната е огромна, нова система с коренно различна структура и начина на работа.

Имайте предвид, че инсталацията е тестова и ще бъде изтрита. Така че я използвайте само за тестове и не пишете нищо стойностно там, защото ще изчезне. В деня на същинския ъпдейт ще се използва базата данни на стария форум с цел да няма никакви загуби. Смятаме да изчакаме 10-на дни, преди да ъпдейтнем основния форум.

Ако имате допълнителни въпроси, пишете в темата.
 
За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Nice :)

Прекарах 10 мин... допада ми. Мобилния xml качен ли е или проблема е в моя "умен" телефон?
 
Последно редактирано:
За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Зарежда доста бавно при мен и емотиконите ги няма
 
Re: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Новата версия уж е с адаптивен дизайн и няма нужда от мобилна версия.

Иконките знаем, че ги няма, но те са много малък проблем, че да му обръщаме внимание сега. Просто не са копирани в папката си.

Идеята ми е да се търсят по-сериозни проблеми, които биха били фатални след като вече няма връщане назад.
 
За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Не откривам проблем с бързината на зареждането. Пробвано от 3 различни доставчика.
 
Re: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Спрямо моите тестове, новата версия даже е с 20% по-бърза. TTFB също е по-малък.

Темите не се отбелязват като прочетени, но това е малък проблем и предполагам е от шаблоните.

Старите адреси пренасочват към новите с 301 успешно, имаше малък проблем там, но вече е отстранен.
 
За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Хареса ми като дизайн и наистина се отваря в пъти по-бързо, без да съм правил тестове. Старият понякога доста ми влачи при отваряне. Не видях бутон или линк за връщане в горния край на страницата. В някои теми индикаторът за присъствие онлайн на последния пост се намира извън очертанията на карето.
 
За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

1. Липсва ми достатъчно контраст. Текст, бекграунд и линкове ми се сливат на моменти.
2. Оправете Title
3. Личният ми опит сочи, че ще имате проблеми с дългите URL-и на кирилица. Специално в Twitter и Facebook.
4. Търсенето в темите не изглежда да работи. Пробвах тук.
5. Сърча не работи, пробвах със "slon" без кавичките.
6. Кому е нужна капча за сърча ако не си логнат?!?
 
Re: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Търсенето трябва да е оправено.

Адресите на форумите ще ги направим къси и на латиница. От там нататък вече зависи от темата колко ще е дълго заглавието и дали ще е на кирица адресът.

При мен капча не излиза в търсенето, когато съм логнат. Само когато не съм.

Козметични проблеми като дизайн, заглавие на началната, иконки, бутони за споделяне, лого и подобни ще ги мъчим след ъпдейта.

В момента най-сериозният проблем, който аз забелязвам, е качването/смяната на потребителски аватар. Не работи при Upload, а работи при подаване на URL.
 
Re: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Проблемът с аватарите е оправен. Дори логото съм сложил на форума. Аз не забелязвам повече проблеми, всички основни са изчистени. Изчакваме да мине тестовия период и ъпдейтваме.
 
За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

При сегашната версия на форума, мобилна версия не работи (Galaxy Note II).
При тестовата версия работи, зарежда бързо, не виждам проблем.
 
Re: За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Re: За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Как да отворя този линк: http://searchengines.bg/search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post в новата версия?
Дето пише NEW TOPICS, то същото ли е?

Да, трябва да е същото. Просто в новата версия енджинът за търсене е по-различен. Много по-добро е търсенето в новата версия. Има си вградена търсачка, която индексира всички теми и търси много ефективно в тях.
 
Re: За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Re: За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

В новата версия, аватара на oggin не ми го показва.

Случва се при всички с Google SignIn. И в текущата версия има проблеми с него - аватарът се показва много голям. Ще търсим друго решение за логване с Google, но всеки може да се логва и с Facebook, ако мейлът му е същия няма да има разлика.
 
За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Новата версия е чувствително по-бърза. Само темата не ми хареса, навярно ще свикна.
 
За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

И на мен много ми харесва, че е по-бърза новата версия, и по-опростена, без много шарении.

Иначе - има още доста неща да се преведат на български. Също не видях бутон G+1 или за споделяне в Google+ - сигурно предстои да го сложите?
 
За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Ще активирате ли функцията за потребителски блогове?
 
Re: За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Re: За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Ще активирате ли функцията за потребителски блогове?

Във версия 5.0.5 блоговете май още не са готови, въпреки че има бутон за тях. Май ги пускат от следващата версия 5.1. Но не мисля, че има смисъл да се разфокусираме и да превръщаме форума и в блог платформа.
 

Горе