SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Тестова версия на форума с vBulletin 5

Хора, какви са тези постове дето ми излизат при Какво ново?
Цъквам ги и ми показва:

Нямате права за достъп до тази страница.
Опитайте се да се логнете във форума Вход или пишете на администратор

Повечето са стартирани от oggin.
Логнат съм.

Примерно: http://searchengines.bg/forum/gener...group-wall-post-by-димитър-митев-facebook-m-w
http://searchengines.bg/forum/gener...third-party-sites-link-ognian-mladenov-google
http://searchengines.bg/forum/gener...-интересни-цифри-link-ognian-mladenov-google
 
Като цъкна на Какво ново? ми излизат някакви неща явно от G+ и някакви от FB предполагам. На едните пише отпред Group wall post, а на другите на края пише @ Google+.
Как да ги махна тези неща? Тези са толкова много, че ми пречат да видя реално новите теми.
 
Бих променил някои неща: Прекалено много дизайн елементи на челната.
Според под-заглавният ред (Теми Мнения Последно мнение) е излишен.
Снимките на челната в лявата колона също - не носят принос.
Синьото на линковете е много ярко. Тъмносиньото на заглавния ред е много ярко открояващо се. И за двете бих сложил по-приглушени и близки до основата цветове.
Нека изпъква съдържанието, а не дизайн елементите.
 
При съществуващото положение трябва, след като отворя новите "Днешни публикации" и започна да чета една, за да се върна отново на списъка или да давам "обратно" до посиняване или да се върна на индекса, за да вляза отново през линка "Днешни публикации". Направете този линк да излиза на всяка една страница.
Освен това и до момента не виждам никъде линк към профила. Ако човек иска да промени някакви настройки, няма откъде да влезе. Принудих се да си сложа отметка с линка към профила.
Изобщо, за момента липсват почти всички линкове от стария скин, които бяха направени удобно. Вече споменах, но ще напомня отново за бутон за връщане в горния край на страницата.
Чудя се защо ли са направили тази нова версия толкова безкрайно неудобна?
 
Ако може да ме светнете къде се намира бутона за първото непрочето мнение в темата?
 
Защо няма бутон за последна/първа страница от темата?

ЕДИТ: БЪГ има с редактирането. Редактирах веднъж, после исках още веднъж и в прозорчето ми зарежда оригиналното мнение, а не това дето редактирах с първото си редактиране (надявам се ме разбрахте). Тоест не може да се редактира повече от веднъж едно след друго без да се презарежда страницата, което аз го правя много често :).

@diabolic.bg
Горе дясно на потребителското си име като цъкнеш има подменю с Профил линк.
 
Последно редактирано:
@diabolic.bg
Горе дясно на потребителското си име като цъкнеш има подменю с Профил линк.

Благодаря, @scoobydoo! Новата година ще трябва да ми донесе нови очила. :(

След като си пуснах мнението, то не се показа в таблицата с днешни публикации, дори след рефреш на страницата. Остава като последно предишното мнение на scoobydo.
 
Последно редактирано:
vBulletin 5 си има някои бъгове, най-вече в частта със скриптовете, които аз няма как да оправя. Но идва голяма версия 5.1, в която много неща са оправени. Няма как да няма малки сътресения в началото.
 
По подразбиране не се показват подписи така ли? Аз не ги виждах и се разтърсих и открих отметка. Сега я сложих, но все още няма нито един подпис.

Май и това не бачка. Някой вижда ли подписи (след като сложи отметката за показване на подписи от настройките)?
 
No Title

По подразбиране не се показват подписи така ли? Аз не ги виждах и се разтърсих и открих отметка. Сега я сложих, но все още няма нито един подпис.

Май и това не бачка. Някой вижда ли подписи (след като сложи отметката за показване на подписи от настройките)?

Долу вляво до индикатора за присъствие онлайн се появява едно перо на писалка и като сложиш мишката отгоре се показва плаващ прозорец с подписа. Друг е въпросът, че поне при мен с Опера, ако искам да сложа мишката, картинката бяга. От друга страна не е ясно дали роботите виждат и четат тези подписи, така че може и да са безсмислени.
 

Прикачени файлове

  • photo1154.jpg
    photo1154.jpg
    18.1 KB · Преглеждания: 0
Това с подписите идея си нямам защо така работи. Принципно съм ги активирал отвсякъде и в началото се появяваха под поста, както си беше и преди.

Сега това с "писалката" не знам от къде дойде. Интересно е, Google ги вижда (което е важното), но потребителите го виждат, само ако и те са си активирали подписа.
 
Забелязах малка грешка - при отваряне на нова тема, горе вдясно до заглавието има поле за избор на иконка. Изображенията не се зареждат.
 
Аз даже от настройките не профила не успях да открия от къде се редактира подписа, но ще потърся пак.
Иначе лентата в дясно и преди ме дразнеше, а сега още повече. Решението е да се влиза от тук: http://searchengines.bg/forum - така не се появява и ми е по-спокойно на душата и очите. :)
Но напоследък форума е супер бъгав - по 2-3 пъти иска да се логвам, зарежда адски бавно, понякога директно си вади грешки (преди ден-два не успях да го отворя повече от 3 часа, но тогава въобще не се сетих да запиша грешката, която изкарваше).
 
Ах, това дублиращо мнение за да го изтрия ми отне три опита :). Първия път ми поиска парола обаче нищо не изтри и нищо не ми изписа. Втория опит не ми иска парола, писа изчакайте дълго време и на края ми изписа:
Error deleting posts. (Error code 404)
Please try again.
И чак на третия опит успя да го изтрие.
 
Чакаме версия 5.1, която всеки момент ще е готова и в нея обещават да оправят много от бъговете. Аз каквото мога оправям, но има неща, които само създателите могат да си fix-нат. Всичките му бъгове по мое мнение са свързани със скриптовете, които са прекалено много и понякога си пречат един-друг.
 
Чакаме версия 5.1, която всеки момент ще е готова и в нея обещават да оправят много от бъговете. Аз каквото мога оправям, но има неща, които само създателите могат да си fix-нат. Всичките му бъгове по мое мнение са свързани със скриптовете, които са прекалено много и понякога си пречат един-друг.

Васко, извинявай ако не е свързано с темата, но това с линка към Google+ акаунта под username-а само за избрани хора ли е, защото аз се опитвах как ли не да си сложа линка и не се получава и това е...
 

Горе