SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

club4e.com = цена

morkov4o

New member
Здравейте колеги! Собственик съм заедно с едно момче на http://club4e.com . Този сайт представлява търсачка за музика (mp3), снимки на известни личности и музикални клипове. Базата данни се пълни от crawlers (ботове, които индексират снимки и mp3 на принципа на google). Бихме желали да ни кажете примерна цена за club4e.com, на колко го оценявате? На ден сайтът прави по 6 000 уникални потребители, средно по 1600 - 1700 от тях са от гоогле. PR-a ни е 5, indexed pages: 292 000 (с уникално съдържание по ключови думи - име на артист, жанр, песен, година). Знам, че има забележки по дизайна, но това скоро ще го дооправим (работим по въпроса). Моля изкажете мнения като примерна цена, за да знаем как вървим. Няма проблеми с закона поради простата причина, че това е crowler, който обикаля по интернет страниците и просто пълни информация (линкове, id3 и прочие в базата данни).

Чакаме коментари, благодаря предварително за отделеното време!
Поздрави: екипа на club4e.com!
 
Re: club4e.com = цена

Според http://directory.sootle.com/website-worth/?url=%E2%E2%E2.club4e.com
сайта ви струва: 222 879.00 USD

честито :). Имайте предвид, че цената е онази стойност, която някой е готов да плати за продукта ви.

Много хора взеха да продават напоследък. Имайте предвид, че това е форум за СЕО. Тук няма големи купувачи, има големи хиени ;)
 
Re: club4e.com = цена

Всичко сами ли сте писали или ползвате готов софт.
 
Re: club4e.com = цена

Няма готов софт, всичко е писано на ръка от нас. Знаем, че имаме проблем с дизайна, но в близкия месец това ще се изчисти. Скоро правим и ъпдейт на mp3-тата (ще станат 800 - 900 000 уникални). Бихме желали да ни дадете някаква цена ориентировачна за която можем да го продадем. Пари се печелят от сайта. Този месец сложихме easytrader някъде в началото и за сега имаме 90 лева натрупани в нашета сметка. Някакви предложения за ориентировачна реална цена?
 
Re: club4e.com = цена

А всъщност какво ще продадете. Целия бизнес или само сайта.

Имайте предвид, че сайта без машината за събиране не струва кой знае колко много.
 
Re: club4e.com = цена

... Пари се печелят от сайта. Този месец сложихме easytrader някъде в началото и за сега имаме 90 лева натрупани в нашета сметка. Някакви предложения за ориентировачна реална цена? ...
Би било добре да кажеш й колко са разходите по сайта, според мен такъв сайт трябва да е на дедикейтед хост - поне 100 лева на месец,
а при тези приходи ... по-добре продавайте линкове, повече ще изкарате ;)

А обявата реална ли е?
И ти за колко би продал сайта?
 
Re: club4e.com = цена

Много хора взеха да продават напоследък. Имайте предвид, че това е форум за СЕО. Тук няма големи купувачи, има големи хиени ;)


Не разбирам какво искаш да кажеш? Не са много местата в БГ където можеш реално да продадеш или купиш уеб сайт. А мисля че този пазар тук се развива добре.
 
Re: club4e.com = цена

Не разбирам какво искаш да кажеш? Не са много местата в БГ където можеш реално да продадеш или купиш уеб сайт. А мисля че този пазар тук се развива добре.

Има оферти за суми над 7-8К и точно тук купувачи от такъв калибър според мен няма много.

Иначе за сайтове за по 200 лв. със съмнително качество и посетители няма какво да говорим.

Не казвам, че тук пазара не е развит и че не е полезно да се обсъждат такива теми.
 
Re: club4e.com = цена

Има оферти за суми над 7-8К и точно тук купувачи от такъв калибър според мен няма много.

Дори да не е човек от тук, няма да е трудно да намери офертата за продажба. Обикновенно при търсене за домейните които се продават форума излиза добре в Гугъл.
 
Re: club4e.com = цена

Сайта се продава + търсещите машини. Трябва Ви обикновен VPS. Някой няма ли да каже примерна цена ?
 
Re: club4e.com = цена

Сайта се продава + търсещите машини. Трябва Ви обикновен VPS. Някой няма ли да каже примерна цена ?
Еми няма докато не отговориш на въпросите ни. Колко изкарваш от сайта на месец?
 
Re: club4e.com = цена

Казал съм ... че в началото на този месец пуснахме тест със easytrader и изкарва по 3 и 50 лв на ден. Но това много лесно може да се увеличи с по - добро разполагане на дизайна и рекламите в него. + това може да се донапише модул за повече усер clicks
 
Re: club4e.com = цена

Не и от мен за Clone програма. E... преработил си я малко :)
 
Re: club4e.com = цена

Моля ? Защо всички тук се опитват да изкарат нещо противоположно, да изкарат че някой лъже и прочие. Казах, че е писано изцяло от мен и другия човек и кел файда да лъжа? Нали в крайна сметка при евентуална продажба това излиза на яве ... Моля дайте някакви цени, повтарям отново не е клоне на незнам си какво, нито пък готов скрипт или система.
 
Re: club4e.com = цена

Стандартна цена за уебсайт = приходи на мецеc x 12.

Към това може да се добави, марка, перспективи, добър домейн, висок пейдж ранк, много индексирани страници и т.н.

До колкото разбирам твоя сайт, едва покрива разходите си.

Аз нямам никакви интереси в този бранш, но заради силния сайт (без доходи) може да се каже няколко стотин лева. Естествено ако намериш правилния човек. За него това може да е спестяване на няколко месеца работа, време за популяризиране, пари и т.н. Така че, да е готов да даде повече.

Хората които мислят - да ама моя сайт е готин и ще се избие за 5 години, пропускат факта, че за същите пари мога да си купя сайт, който да си изкара парите за една година.
 
Re: club4e.com = цена

Е не всмисал щом го поддържам не съм на минус (просто при мене е така). Ще видим другия месец как ще се движи. Надявам се да прави по 15тина лева на ден от easytrader. Интересно обаче е предложението ти за няколко стотин лева. За това обаче аз не бих бил съгласен (но уважавам мнението ти!). Не бих се съгласил поради простата причина, че с колегите правим лични странички за "няколко ститин лева" :) .
 

Горе