SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

fenixsz

New member
Здравейте,

Пускам една социална мрежа за туризъм - travels-bg.com. Идеята е да се промотират оферти (deep links) на туристически агенции, както и да се пускат линкове към статии и истории на пътуващи.

Всяка публикация получава 1 dofollow линк в детайлното виждане.

Екстрата, която харесвам в свежо я има и тука, а именно да си качва картинките през линка при публикуване.

Платформата е Pligg 1.1.1

Имам едно-две неща да довърша. Гледам, че нещо фийдовете не работят както трябва. Ще ви благодаря за всякакви препоръки.

П.П. Чудя се кой домейн да използвам като основен?

travelsbg.com или travels-bg.com

Моите виждания са, че travels-bg.com е по-фредли за потребителя, когато го види и при търсене в гугъл, но travelsbg.com се изпизва по-лесно.


Update 28-06-2011:

Здравейте, подкарах си rss importer-a, заедно с автоматично вземане и на снимка от rss-a.

Приемам RSS feed-ове за автоматично добавяне с 2 условия:

1. Емисиите трябва да имат поне 150 символа описание
2. Трябва да бъдат насочени в конкретна категория

Възможност - ако имате снимка в RSS, ще получите бонус - автоматични допълнителни гласове за да излязат линковете в "Популярни" - първа страница.

Изпращайте ми на лични:

1. Адреса на фийда
2. Юзър
3. Категория
4. Име на проект-идентификация (вашата фирма/име/ или нещо такова, с което лесно да мога да ги потърся при нужда от редакция)

Запазвам правото си да не добавям всички изпратени фийдове, както и да ги спирам през 2012 г., ако преценя, че вредят на сайта. Също така и по всяко време, ако не отговарят на двете условия. Ще се постват по 3-4 пъти дневно по 1 на ъпдейт.
 
Последно редактирано от модератор:
  • Like
Реакции: gvv
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Виждам, че си регистрирал travels-bg.com .Аз лично съм за другия домейн travelsBG.com.
Успех при развитието на уеб продукта :)
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Виждам, че си регистрирал travels-bg.com .Аз лично съм за другия домейн travelsBG.com.
Успех при развитието на уеб продукта :)

Мерси!

Иначе, и двата съм ги регистрирал, но чудя се кой да бъде основен и да му плащам за 5+ години напред...
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Още точка за домейна без тирето !
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Преместих сайта на:

http://TravelsBG.com

Ако има нещо, казвайте, че имах проблемчета, когато местих...
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Email-ът е невалитден
Инкален адрес:

Три опита да добавя статия, неясни грешки (неразбираеми за мен). Мисля да пробвам след няколко седмици пак :)
 
Последно редактирано:
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

wofer,

Исписало ти е - "Непълно заглавие или текст"

Имаше изискване за минимум описание от 250 символа. Направих го 100. Хубаво е да бъде по-дълго, както добре се знае...

П.П. Има възможности за грешки в правописа при превода, тъй като го правих доста бързо. Сега ще оправя каквото видя.
 
Последно редактирано:
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Забелязах проблеми при събмит с темплейта, който сега използвам.
Ще се опитам да ги оправя довечера.

В момента работи всичко, но default-ния ...
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Покани ни пак, ама като всичко е готово работи и е тествано, защото ако пак нещо не работи едва ли ще има и трети опит. :)
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Покани ни пак, ама като всичко е готово работи и е тествано, защото ако пак нещо не работи едва ли ще има и трети опит. :)

Аз ли съм объркал нещо или категорията се казва "Рецензии"?


Както и да е, шаблонът, който сложих би трябвало да работи коректно, тъй като е за последна версия.

За съжаление няма хубав темплейт, подходящ за тематиката, който да работи коректно с последната версия, дори и платено. Имам набелязани, но за стари версии и ще ги чакам да ги обновят...
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Аз ли съм объркал нещо или категорията се казва "Рецензии"?
Не го приемай лично, но рецензията на подобен сайт до голяма степен е свързана с функционалноста му, защото се ползва основно от потребители с интереси в нишата.
Ако сайта не работи, те няма какво да рецензират. Ако очакваш рецензия на Pligg, едва ли ще я получиш.
Нищо лично, но звучи като: вижте българският фейсбук (да цитирам тук Максим Бехар), пък в него няма нищо.

Оффтопик: Все пак Максим Бехар е написал книга и е развел негов приятел с нея :) Дано не разведеш някой твой приятел с туристическата социалка :)
 
Последно редактирано:
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Не го приемай лично, но рецензията на подобен сайт до голяма степен е свързана с функционалноста му, защото се ползва основно от потребители с интереси в нишата.
Ако сайта не работи, те няма какво да рецензират. Ако очакваш рецензия на Pligg, едва ли ще я получиш.

Не се засягам, но винаги е въпрос на тълкуване и всеки умен човек, може да го направи в своя полза.

Иво, когато пуснеш сайт на джумла, ние рецензия на джумла ли правим? Рецензия на компонента на джумла ли правим?

Бъгове както ти добре знаеш, могат да се появят от всякакъв род - недодялана система, компонент, модул, шаблон, плъгин, къстъм работа и т.н.

При мен проблема беше в шаблона... Благодаря за разбирането.
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

fenixsz, хубава е идеята да има таква мрежа - поздравления. Но все пак категорията е "Рецензии" а не Q&A ;)

p.s. не мисля, че ivo.apostolov е искал да те засегне. По скоро е очаквал работеща функционалност
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

fenixsz, хубава е идеята да има таква мрежа - поздравления. Но все пак категорията е "Рецензии" а не Q&A ;)

p.s. не мисля, че ivo.apostolov е искал да те засегне. По скоро е очаквал работеща функционалност

:), надявам се да не си помислите, че съм бунтар.

Цитат от категорията и описанието:

Рецензии
Мястото където можете да поискате мнение или помощ относно Ваш сайт. Независимо дали касае SEO, дизайн или други аспекти.


Извинявам се, ако съм засегнал и аз някой.

Относно сайта. Както вече казах, в момента с текущия шаблон, трябва да фунционира.

Тествал съм го с IE 8, Mozilla и IE 6. Сега виждам, че на работа с IE7, не се показва добре менюто с категориите. Това е поне при мен.

Функционално смятам, че може да се ползва, като ще чакам в следващите месеци да се обновят някои от набелязаните премиум шаблони, за да бъда максимално удовлетворен от визията му.
 
  • Like
Реакции: biks
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Сайтчето вече е с нов и по-модерен шаблон.

Преименувах всички адреси на кирилица (беше бая работа).

В момента адресите са на кирилица с canonical, затова се надявам скоро да се оправят индексите.

Променил съм малко параметрите:

Заглавие

Минимум - 10 символа
Максимум - 80 символа

Описание

Минимум - 80 символа
Максимум - 1500 символа

Тагове - макс 40 символа

Таговете ги направих да са noindex, follow

Ако имате предложения, с радост можем да ги дискутираме.
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Не съм си корикирал линка в първата страница, а и не мога.

Сайте е - http://travelsbg.com/ , ако може някой модератор да го смени в първата тема.
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

Поздравления! При мен всичко работи перфектно!
 
Re: Dofollow социална мрежа за Туризъм, тип Свежо

хмм, сега забелязах, че нещо адресите ги режи до първата буква "л". Търся проблема... някакви насоки?
 
Последно редактирано:

Горе