SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google тества преглед в SERP

Re: Google тества преглед в SERP

@ivo.apostolov
А, да верно. Не бях забелязал. Че и правилно е познал града ми :).

@go6o78
Ех че окичена страница. Мен това, което ми направи впечатление е че като скролнеш на доло, картата горе в дясно остава винаги там, дори и върху спонсорираните връзки.
 
Re: Google тества преглед в SERP

а то откога са така "разчекнати" резулатите при някакви фирмени търсения
http://www.google.bg/#hl=bg&source=...aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=9a547c87d8e1f89f

даже и мнение може да се остави


Аля "старата карта" като картата отиде в дясната колона, а резултатите от нея се извеждат на клъстери и максимално приличат на нат. serp.
Като цяло след тази промяна "старите натурални класирания" се срещат и по 7-8 пъти, а не по 10 на страница.
 
Re: Google тества преглед в SERP

Тия от Гугъл са побъркани !

Офтопик: Браво пич, това е най-якото и най-умното първо мение в историята на Форума :D , ако в следващото има повече смисъл ще ти дам много зелена репутация!

Въпрос към останалите, някой да знае как се включва/изключва това Live Preview, защото имам огромното желание да го видя на лаптопа си, но уви - безуспешно :( браузъра е FireFox 3.6.12 а OS-а е Ubuntu Linux 10.4 LTS
 
Re: Google тества преглед в SERP

Въпрос към останалите, някой да знае как се включва/изключва това Live Preview, защото имам огромното желание да го видя на лаптопа си, но уви - безуспешно :( браузъра е FireFox 3.6.12 а OS-а е Ubuntu Linux 10.4 LTS

Не ти и трябва :)
 
Re: Google тества преглед в SERP

Е и кво, четете ли текста в превютата?
Според мен ги четем
attachment.php
 

Прикачени файлове

  • serpview.jpg
    serpview.jpg
    18.3 KB · Преглеждания: 0
Re: Google тества преглед в SERP

Според мен ги четем

Това, което си маркирал е същия текст, който излиза и в снипета. Така че няма голяма разлика. :)

Тия резултати така или иначе трябва да се включат ръчно през малката иконка, която повечето хора дори и няма да забележат, камо ли да изплзват, така че не се притеснявайте толкова много.

А и мисля, че вече е време уебмастърите да започнат да мислят за един сайт не само като дизайн, СЕО или съдържание по отделно а като съвкупност от фактори, които правят един сайт добър :)
 
Re: Google тества преглед в SERP

Това, което си маркирал е същия текст, който излиза и в снипета. Така че няма голяма разлика. :)
Да, но показва къде в текста се намира, което ми дава все пак информация. Няма да се учуда, ако дадат възможност да се разхождаш в превюто и да гледаш цялата страница.

Тия резултати така или иначе трябва да се включат ръчно през малката иконка, която повечето хора дори и няма да забележат, камо ли да изплзват, така че не се притеснявайте толкова много.
Нали се сещаш, че колкото по-малко хора използват иконката, толкова по-голяма става вероятността превюто да зпочне да се включва само с mouseover.

Иначе съм съгласен, че сайтът е съвкупност от фактори, а не само дизайн, сео или контент. Но нека потребителят да решава въз основа на търсенията, а не на превютата.
 
Re: Google тества преглед в SERP

Само да не дадат да се прави и zoom, че тогава вече ще го ядеме....
 
Re: Google тества преглед в SERP

Накрая може да пуснат платена услуга, за сайтове които не желаят да излизат по този начин в превю :D
 
Re: Google тества преглед в SERP

Да, но показва къде в текста се намира, което ми дава все пак информация. Няма да се учуда, ако дадат възможност да се разхождаш в превюто и да гледаш цялата страница.

Нали се сещаш, че колкото по-малко хора използват иконката, толкова по-голяма става вероятността превюто да зпочне да се включва само с mouseover.
и аз за това си мислех. за сега сте ОК. Но ако направят превюто да е четимо и да се пуска автоматично, е тогава явно ще го ядете (нека видим де) но пък качеството на страниците неминуемо ще се вдигне.
В момента е пълно с адсенс и 2 реда текст. (не точно за теб става дума, ама е факт)
 
Re: Google тества преглед в SERP

И при мен се появи до сега го нямаше:). Хубавото е, че при преглед на тъмбса който саздава има пак клик към сайта и това че доста се бави при създаването му поне при мен е така :).
 

Горе