SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

2 въпроса за google analytics

yordanp

New member
1. Възможно ли е google analitics да не отчита определено IP в статистиката.
Искам да настроя, да не отброява моето влзиане, дали има възможност да се настрои така статистиката че да избягва определно IP?

2. Знаете ли колко често се обновява статистиката им?

Благодаря за отговорите!
 
Re: 2 въпроса за google analytics

Можеш да си настроиш системата като си се логнал да не ти зарежда аналитикс кода. Така няма да отчита твоите посещения.
 
Re: 2 въпроса за google analytics

Можеш да си настроиш системата като си се логнал да не ти зарежда аналитикс кода. Така няма да отчита твоите посещения.

Бихте ли ми дали малко повече информация как става това?
 
За: Re: 2 въпроса за google analytics

За: Re: 2 въпроса за google analytics

Можеш да си настроиш системата като си се логнал да не ти зарежда аналитикс кода. Така няма да отчита твоите посещения.

Това е добър вариант ... бих добавил само това че е още по-добре ако се направи и да пази cookie дали някога си се логвал в админ панела и ако да ... да не показва аналитикс кода. Иначе ако просто си отваряш сайта без да се логваш в админ панел пак ще отчита.
 
Re: За: Re: 2 въпроса за google analytics

Re: За: Re: 2 въпроса за google analytics

Опитах посочения код след като пробно въведох ip-то ми.
Логнах се в сайта ми и забелязах че пак ми отчита посещението.
Намерих статистика в реално време на гугъл, от там тествам, но постояно ми отчита влизанията.
 
Re: За: 2 въпроса за google analytics

Re: За: 2 въпроса за google analytics

Става дума за phpbb форум, дали подходът е по-различен?
 
За: 2 въпроса за google analytics

За: 2 въпроса за google analytics

Еми там може да провериш дали е логнат админ (или конкретно твоя юсер) и ако не е - само тогава да показва. Как точно не знам. Виж в Гугъл.
 

Горе