Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешка 404 при отваряне на кеш

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Грешка 404 при отваряне на кеш

При отваряне на кеша от последните индексирани страници на гугъл, се появява грешка 404.
    404. That’s an error.

The requested URL /search?q=cache:wglz9hvIDmUJ:сайт.com/topic473.html+&cd=4&hl=bg&ct=clnk&gl=bg was not found on this server. That’s all we know.
    Каква може да е причината за неправилното индексиране на страница, която съществува?
    Може ли това да отнеме от позииците на сайта?

За: Грешка 404 при отваряне на кеш

Според мен - грешка на сканиращия бот и оттам грешен линк. В последните две седмици няколко пъти получавам в лога си записи за липсващи страници, които са си на мястото и се оказва, че ботът е сканирал грешен линк, който реално при мен не съществува. Но не разбирам защо ти трябва да я отваряш от кеша, ако в СЕРП-а страницата се намира нормално.

Коментар

Re: За: Грешка 404 при отваряне на кеш

Първоначално публикувано от diabolic.bg View Post
      Но не разбирам защо ти трябва да я отваряш от кеша, ако в СЕРП-а страницата се намира нормално.
      От любопитство, да видя последно какво е видял Гугъл.

Мерси, значи няма място за притеснение.

Коментар

Re: Грешка 404 при отваряне на кеш

Много често това се случва при страници създадени с blogspot.com. Чист Google Bot Bug :-) Няма нищо притеснително според мен.

Коментар

За: Re: Грешка 404 при отваряне на кеш

Няма нищо притеснително, вече няколко пъти го хващан, че прави така на новоиндексирана страница, примерно от 2-3 дни. Даже съм виждал примерно пускам страницата днес, утре е индексирана и се вижда кеша, а в други ден дава 404. Може и да попадам на друг дейтацентър. После се оправя и така до следващата нова страница. А тия наблюдения ги имам на няколко мои сайта защото ги следя колко бързо ги индексира, ей така от любопитство.

Коментар

Re: Грешка 404 при отваряне на кеш

И при мен напоследък го прави при някои сайтове. Предполагам е бъг. Някой датацентър се губи.

Коментар

Изчакайте...
            X