Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Гледам напоследък доста сайтове им изрязаха ранга, защото под една или друга форма продават връзки. В същото време обаче има адски много и големи сайтове, които от години си продават връзки и никой не ги пипа.

Примерно prchecker.info - От една страна остана единствения, който изнася ранг и не е баннат. Вече има ранг 8 и отдолу всичко е връзки, които носят страшно много пари. За бг сайтове няма да споменавам, да не се сърдят.

Според Вас как Google преценя дали даден сайт продава връзки или не? Ако имам няколко сайта на различна тематика и си ги кръстосам с връзки, това нарушава ли им правилата?

Аз лично никога не съм продавал връзки и не мисля да го правя, но честно казано ме е страх за някои мои сайтове, защото имат връзки към други мои такива, но не на същата тематика.

• oggin
    replied
    Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

off topic : http://googleblog.blogspot.com/2008/...e-ranking.html

Leave a comment:

• cloxy
    replied

Според мен всички имат предвид сайтовете, които продават връзки.

Leave a comment:

• oggin
    replied

Момент. Какво наказва Google? Купуването или продаването на връзки?

Може да звучи странно - но според мен наказват само продажбата.

В противен случай всеки веднага ще вложи 10-тина долара месечно в sape или tnx например, за да купи малко връзки към конкуренцията, да ги докладва и да ги разкара от позициите им.

Не виждам никаква логика в това.

Leave a comment:

• MacTeP
    replied

Първоначално публикувано от nbsp View Post
    До голяма степен си прав.
    Най-успешният метод, който ползват е да разпространяват страх.
    Линковете са се търгували и ще се търгуват докато оказват влияние в алгоритъма. Въпросът е, как да не попаднеш в статистиката за наказани сайтове.
    Мдам, определено страха от наказание помага... то така е и с закона... не всеки който извърши престъпление го хващат и го съдят... ама масите ги е шубе

Leave a comment:

• nbsp
    replied

До голяма степен си прав.
    Най-успешният метод, който ползват е да разпространяват страх.
    Линковете са се търгували и ще се търгуват докато оказват влияние в алгоритъма. Въпросът е, как да не попаднеш в статистиката за наказани сайтове.

Leave a comment:

• peter
    replied

Първоначално публикувано от cloxy View Post
    Като гледам
    а аз като гледам тази тема(по точно няколко поста) разбирам че google много добре се справя с купуването на линкове.
    стига да накажат няколко случайно избрани сайтчета и оптимизаторчета се плашат че и тях ще ги накажат...........
    започват се разговори за ръчно премахнат пр, страх от продажба и от купуване!? на линкове

Leave a comment:

• cloxy
    replied

Като гледам някои изгорели сайтове - продавали са връзки на нетематични сайтове. В момента Google се занимават главно с алгоритми, който да групират сайтовете в Интернет и да изследват връзките между отделните групи.

Така че, ако продаваш връзки на стабилни хора и на силно тематични сайтове - оставаш невидим. Това обяснява защо малки сайтове горят, а големи такива, не. Просто големите си подбират добре клиентите.

Leave a comment:

• nbsp
    replied

Първоначално публикувано от nikoladd View Post
    1) С кукита не става. те не случайно си имат домейни и браузърите не случайно имат тонове защити по въпроса

Какво ползваш за наблюдаване на PR в браузера? И защо не провериш дали имаш кукита от toolbarqueries.google.com например?

Първоначално публикувано от nikoladd View Post
    2) относно гугле услугите, ако някой техен служител си позволи дори да си помисли да ги ползва за тази цел ще бъде уволнен толкова скоропостижно, че даже няма да успее да каже че е било просто идея. Имат си лицензионни споразумения и правила за поверителност, ако има нещо което може да затрие компания от мащаба на гугъл е точно нарушаването им.
    Може би е добре да погледнеш и тук:
    http://www.davidnaylor.co.uk/google-...r-quailty.html

Leave a comment:

• nikoladd
    replied

Пича който е писал в статията обикновенно изобщо не пише "пълни глупости"...
    Е вече можеш с чиста съвест да твърдиш, че му се е случвало

Значи това, което го е писал за следение през кукита, google toolbar, търсенето и другите им услуги е КРАЙНО ЛОША ИДЕЯ.
    1) С кукита не става. те не случайно си имат домейни и браузърите не случайно имат тонове защити по въпроса
    2) относно гугле услугите, ако някой техен служител си позволи дори да си помисли да ги ползва за тази цел ще бъде уволнен толкова скоропостижно, че даже няма да успее да каже че е било просто идея. Имат си лицензионни споразумения и правила за поверителност, ако има нещо което може да затрие компания от мащаба на гугъл е точно нарушаването им.

3) има си достатъчно добра математичаска теория за горното изобщо да не е необходимо Става дума за свързаност на граф и при информацията с която гугъл разпобага, спокойно могат да намерят множества сайтове с които има нещо общо и ако даденото множество е купувало и от другаде...

Leave a comment:

• nbsp
    replied

Първоначално публикувано от Seo-pi4 View Post
    Има и още един метод за това как търсачките определят "продажноста" на един сайт, за който никой даже и не спомена.
    Споменава се в тази статия:

Първоначално публикувано от entwickler View Post
    още малко по темата и отново се споменава TLA http://helot.org/2008/01/04/how-does...selling-links/

Link rotation

If the links on you site start to disappear and in their place new links start to pop in, that’s a good indicator that there is magic involved in the story. When you create a page and put some links on it, you generally don’t change them unless the page that you’re linking to is no loger available - in that case you remove or replace the broken link.

Leave a comment:

• SeoLab
    replied

Има и още един метод за това как търсачките определят "продажноста" на един сайт, за който никой даже и не спомена.
    Какво означава "естествен линк"?
    Това е линк, който възниква заедно с документа и не се променя през целият живот на този документ.
    Може да иде в дъното на сайта, но линка си остава там завинаги.
    Какъв е цикъла на продажния линк?
    Появява се документ (донор), след което документа се проиндексира без никакви изходящи линкове (кой ще купи линк от страница която не е в индекса?).
    След известно време, на този документ се появяват един, втори и т.н. линкове.
    Тези линкове започват ту да изчезват, ту пак да се появяват или да сменят съдържанието си и анчорите, а акцептора (клиента) да си остава същия (когато напр. има сезонност или се сменят приоритетите на сайта акцептор).
    Така че това е фактор който много лесно може да се засече с алгоритъм и да се определи продажноста на един сайт в %.

Leave a comment:

• MacTeP
    replied

Едва ли от Гугъл ще влязат да дебнат потребителите в DP или някой руски форум за купуване на линкове. Но определено целят да намалят влиянието на големите мрежи като TLA.
    И аз съм на това мнение и поради тази причина избягвам големите мрежи за продажба и размяна на линкове. Лично аз съм си фен на покупките и продажбите по форумите и то детайлите да се обсъжат на PM

Leave a comment:

• SeoLab
    replied

Първоначално публикувано от jindo View Post
    @Seo-pi4 - иЗходящ (принципно не си играя на полицай, но когато го прочетеш 5-6 пъти в няколко изречения става досадно)

п.с съжалявам за офтопика в тази интересна тема
    Съжалявам,
    руския и българския са прекалено близки.
    Понякога така се получава.

Leave a comment:

• jindo
    replied

@Seo-pi4 - иЗходящ (принципно не си играя на полицай, но когато го прочетеш 5-6 пъти в няколко изречения става досадно)

п.с съжалявам за офтопика в тази интересна тема

Leave a comment:

Изчакайте...
X