Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Илиев
    replied
    Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Тук има доста обяви за продажба на линкове. Някой от уебмастерите може ли да сподели дали е ял банана след подобни обяви. Предполагам сте ги публикували и на други места, така че ако има човешка намеса, то със сигурност са ви засекли.

От статията на entwickler излиза, че ако не ви е от такова голяма значение, и по някакъв начин търгувате с връзки, Аналитикса е желателно да не се използва.

Leave a comment:

• SeoLab
    replied

Първоначално публикувано от nbsp View Post
    Аз лично не купувам линк, без да съм посетил сайта и без да съм го разгледал доста подробно.
    Ако сайта е малък, какво да му гледам?
    Колко е шарен?
    Бота вижда това, което и аз, а именно PR, nofolow, noindex, исходящи и влияние разбира се оказва и обема, колкото повече в индекса, толкова по-добре, означава че сайта се развива, а ако има 5 страници в индекса, в 99% това е сателит, ниско качество който може да е направен преди 2 години с една цел - продажба на линкове. Такива сайтове на нас не ни трябват.
    И разбира се тематичност, но когато купуваш линк по 1-3$ в месец, то това може и да не го гледаш, ако всички други параметри те устройват.

Leave a comment:

• nbsp
    replied

Аз лично не купувам линк, без да съм посетил сайта и без да съм го разгледал доста подробно.

Кои/кой коментар визираш?

Leave a comment:

• SeoLab
    replied

Не разбирам какво общо има следенето на потребителско поведение в частност кукита с:
    Общото е това, че поведението на повечето оптимизатори които работят с голям брой сайтове е същото, т.е. не посещават лично малките сайтове и няма как да им хванат кукитата.
    А как купуват, без да ги посещават?
    Ами така, както съм написал по-горе.
    А за това до колко това което е написал е реално си личи в коментарите под поста.

Leave a comment:

• entwickler
    replied

още малко по темата и отново се споменава TLA http://helot.org/2008/01/04/how-does...selling-links/

Leave a comment:

• nbsp
    replied

Едва ли от Гугъл ще влязат да дебнат потребителите в DP или някой руски форум за купуване на линкове. Но определено целят да намалят влиянието на големите мрежи като TLA. Пича който е писал в статията обикновенно изобщо не пише "пълни глупости"...

Leave a comment:

• nbsp
    replied

Не разбирам какво общо има следенето на потребителско поведение в частност кукита с:

Първоначално публикувано от Seo-pi4 View Post
    - PR
    - тИЦ (за Яндекса)
    - колко страници имат в Гугъл
    - колко страници имат в Яндекс (за Русия когато става въпрос)
    - колко изходящи линка имат
    - има ли nofolow и noindex на страницата.

Leave a comment:

• SeoLab
    replied

Това за мен е пълна глупост.
    Аз много често купувам линкове, без да посещавам сайтовете, а на базата на анализ на самият сайт.
    Посещавам лично само сайтовете които имат висок ПР.
    Всички други ги сканирам на:
    - PR
    - тИЦ (за Яндекса)
    - колко страници имат в Гугъл
    - колко страници имат в Яндекс (за Русия когато става въпрос)
    - колко изходящи линка имат
    - има ли nofolow и noindex на страницата.
    Това е когато купувам пачки линкове с PR -0, 1, 2
    Другия вариант е когато купувам линкове или размествам статии в мрежи от сайтове.
    Собствениците на мрежите като правило не показват цялата мрежа, а напр. 3-4 сайта от 100-150
    И как ще ми хване кукитата тогава?
    И още, там е написано по повод посещенията за проеврка дали линка е на мястото си.
    В кой век живеем?
    Та всеки уважаващ себе си СЕО оптимизатор има скриптове или програми които правят това вместо него.
    След това, ако купуваш от борси, то самата борса следи за това дали линка ти е на мястото си и дали не е затворен с nofolow или noindex.
    Проверката е по няколко пъти на ден и ако линка липсва, не се списват пари от сметката ти.
    Така, че това е пълна глупост.
    А и да обработва кукитата на няколко стотин милиона компютъра...в сферата на фантастиката ми се струва.
    Това е само едно предоложение, което разбира се че има право да съществува, но е неработещо по причини които написах по-горе.

Leave a comment:

• Илиев
    replied

Първоначално публикувано от nikoladd View Post

Само искам да ти отбележа че "ръчно манипулиране на резултатите" и "ръчно манипулиране на сайт" са две съвършено различни неща.
    Съгласен. При последното ми порязване бях наказан точно по този начин. Прсото ми махнаха ПР-а. Нищо друго не пострада.

Причината - имам опция да добавям сайтове в директорията срещу пари.

Макар че преди време Кътс писа, че това не се смята за продаване на линкове, а заплащане на собственика на директорията, за това че ще отдели време, ще прегледа и ще направи ревю на предложеният сайт. Но нещата се менят и явно вече е наказуемо.

Leave a comment:

• nbsp
    replied

http://www.davidnaylor.co.uk/how-goo...ing-links.html

Leave a comment:

• MacTeP
    replied

Първоначално публикувано от flasher View Post
    те не му налагат наказание -60 за бля бля а му налагат общи наказателни точки -х
    така това се отразява за всички търсения
    И що реши така?

Leave a comment:

• flasher
    replied

те не му налагат наказание -60 за бля бля а му налагат общи наказателни точки -х
    така това се отразява за всички търсения

Leave a comment:

• oggin
    replied

nikoladd : опс, сега усетих че цитатът може да се изтълкува като част от темата, а не беше замислен така.

Лично мнение (специално за будалата - НЕ ЗНАМ дали е така) : Според мен е съвсем естествено, софтуер да проверява сайтовете за нарушения на правилата на Google и когато този алгоритъм подскаже че даден сайт нарушава правилата, да последва човешка намеса и сайтът да бъде РЪЧНО отстранен от индекса. В другия случай има голяма вероятност, използването на филтри за даден сайт, да става автоматично и без човешка намеса.

Всъщност, не ми е много ясно как точно Google слагат филтър на резултатите за даден сайт. Например един сайт се позиционира на трето място, при търсене на : бля бля. Поради някаква причина му се налага филтър, да кажем -60. И сайтът започва да се появява на 63-та позиция при търсене на същото това бля бля. До тук добре. Защо обаче при търсене на ulqlq (приемаме че домейнът му е ulqlq.com и сайтът е бил на първа позиция) сайтът излиза вече да речем на трета страница.

Т.е. не става дума за филтър само по едно търсене и нямаме еднакъв филтър по всички търсения.

Баси, някой разбра ли какво всъщност написах до тук ? :-)

Leave a comment:

• nikoladd
    replied

Много хубав пост Oggin, ако имам деликатни преговори на високо равнище, ще е добре да се сетя за теб

Само искам да ти отбележа че "ръчно манипулиране на резултатите" и "ръчно манипулиране на сайт" са две съвършено различни неща. Първото съм напълно съгласен с теб, че не биха си го позволили(поне не като практика) а аз говорех за второто. Та ръчна манипулация на сайт, поне според изявленията на гугъл се пада в областта на приемливата статистическа грешка (т.е. не променя качеството на индекса). Разликата между двете неща е много голяма едното е филтър на входната спрямо алгоритмите за класиране информация а другото на изходната след тях.

Oggin виж и този пасаж от интервюто с Udi Manber, за което даде линк:
    The art of ranking is, how do you collect lots of signals then put them together? Signals from people are the best signals. We have several tools—and we’re going to launch many more—that will encourage people to contribute more. This does not necessarily mean one should then create the search results manually.
    той човека си го е казал за човешките мнения, а какви "по правоверни" мнения от тези на служителите на гугъл? Забележи как извърта до формалната формулидовка в последното изречение...

Тук не става дума за някаква конспирация, просто нямат технологията, че да избегнат човешката намеса. Или ръкоделие или трябва да се откажат от войната с платените линкове, очевидно предпочитат ръкоделието (фиксирана инвестиция и на практика гарантирани финансови резултати -> по изгодно е финансово). А и не виждам да отричат "manual review" където и да било.
    Последна редакция от nikoladd; 06-07-2008, 04:50 PM.

Leave a comment:

• oggin
    replied

Донякъде е прав будалата , че ние не можем да ЗНАЕМ. Познанието произтича от качествено и количествено натрупване на ИНФОРМАЦИЯ, която след обработване по определен АЛГОРИТЪМ се превръщат в ЗНАНИЕ (ПОЗНАНИЕ).

Почти единствените сигурни знания по въпроса за алгоритмите на Google получаваме от техните патенти (общодостъпни). Как обаче работи всичко това също не знаем. Но можем да тестваме, да проверяваме и ако достигнем до РЕШЕНИЕ , което РАБОТИ в по-голяма част от случаите, да го ИЗПОЛЗВАМЕ с по-голям или по-малък УСПЕХ.

РЕШЕНИЕТО което РАБОТИ УСПЕШНО също е вид ЗНАНИЕ.

Лично мое мнение е че SEO-тата използват имено това : РЕШЕНИЯ които РАБОТЯТ УСПЕШНО.

Друг е въпросът, че утре тези решения могат и да не работят. Тогава сядаме и отново търсим , тестваме, проверяваме или рано или късно откриваме новото РЕШЕНИЕ. (... или го прочитаме някъде, защото ние не сме сами в търсенето на РЕШЕНИЯ :-) )

Иначе казано , да, ние не ЗНАЕМ, но имаме РАБОТЕЩИ РЕШЕНИЯ. Дори и да имаме шанса да ЗНАЕМ, след ПРОМЯНА на АЛГОРИТЪМА, нашите ЗНАНИЯ ще са ОСТАРЕЛИ и НЕРАБОТЕЩИ

Друг начин да събираме ИНФОРМАЦИЯ, е да се доверим на хората които ЗНАЯТ.

Един от тези хора е гуруто на Google Search - Udi Manber (може и да лъже, но се съмнявам дали би опетнил името си с лъжа)

Ето какво казва той : At Google we do not manually change results - тук
    http://www.popularmechanics.com/blog...s/4259137.html

Лично аз съм склонен да му вярвам докато Page или Brin не кажат нещо различно.

Този пост излезе малко offtopic, но се надявам да да е бил добре разбран от хората които не се или не искат да се занимават със SEO. За SEO-тата ИНФОРМАЦИЯТА в тази тема е достатъчно полезна, защото макар тя да не изразява 100% надеждни ЗНАНИЯ, определено е извлечена от ЛИЧЕН ОПИТ и представлява РАБОТЕЩО РЕШЕНИЕ.

Това е предостатъчно. Ако искаш можеш да си представиш, какви и колко ЗНАНИЯ има човечеството за гравитацията например. Клонящи към нула. Но въпреки това УСПЕШНО използва тези мижави ЗНАНИЯ за да отиде поне до близките ни космически тела. (е тоя пример окончателно излезе от темата, ама за по-подходящ не се сетих :-) )

Leave a comment:

Изчакайте...
X