SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Само искам да ти отбележа че "ръчно манипулиране на резултатите" и "ръчно манипулиране на сайт" са две съвършено различни неща.

Съгласен. При последното ми порязване бях наказан точно по този начин. Прсото ми махнаха ПР-а. Нищо друго не пострада.

Причината - имам опция да добавям сайтове в директорията срещу пари.

Макар че преди време Кътс писа, че това не се смята за продаване на линкове, а заплащане на собственика на директорията, за това че ще отдели време, ще прегледа и ще направи ревю на предложеният сайт. Но нещата се менят и явно вече е наказуемо. :(
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Това за мен е пълна глупост.
Аз много често купувам линкове, без да посещавам сайтовете, а на базата на анализ на самият сайт.
Посещавам лично само сайтовете които имат висок ПР.
Всички други ги сканирам на:
- PR
- тИЦ (за Яндекса)
- колко страници имат в Гугъл
- колко страници имат в Яндекс (за Русия когато става въпрос)
- колко изходящи линка имат
- има ли nofolow и noindex на страницата.
Това е когато купувам пачки линкове с PR -0, 1, 2
Другия вариант е когато купувам линкове или размествам статии в мрежи от сайтове.
Собствениците на мрежите като правило не показват цялата мрежа, а напр. 3-4 сайта от 100-150
И как ще ми хване кукитата тогава?
И още, там е написано по повод посещенията за проеврка дали линка е на мястото си.
В кой век живеем?
Та всеки уважаващ себе си СЕО оптимизатор има скриптове или програми които правят това вместо него.
След това, ако купуваш от борси, то самата борса следи за това дали линка ти е на мястото си и дали не е затворен с nofolow или noindex.
Проверката е по няколко пъти на ден и ако линка липсва, не се списват пари от сметката ти.
Така, че това е пълна глупост.
А и да обработва кукитата на няколко стотин милиона компютъра...в сферата на фантастиката ми се струва.
Това е само едно предоложение, което разбира се че има право да съществува, но е неработещо по причини които написах по-горе.
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Не разбирам какво общо има следенето на потребителско поведение в частност кукита с:

- PR
- тИЦ (за Яндекса)
- колко страници имат в Гугъл
- колко страници имат в Яндекс (за Русия когато става въпрос)
- колко изходящи линка имат
- има ли nofolow и noindex на страницата.
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Едва ли от Гугъл ще влязат да дебнат потребителите в DP или някой руски форум за купуване на линкове. Но определено целят да намалят влиянието на големите мрежи като TLA. Пича който е писал в статията обикновенно изобщо не пише "пълни глупости"...
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Не разбирам какво общо има следенето на потребителско поведение в частност кукита с:
Общото е това, че поведението на повечето оптимизатори които работят с голям брой сайтове е същото, т.е. не посещават лично малките сайтове и няма как да им хванат кукитата.
А как купуват, без да ги посещават?
Ами така, както съм написал по-горе.
А за това до колко това което е написал е реално си личи в коментарите под поста.
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Аз лично не купувам линк, без да съм посетил сайта и без да съм го разгледал доста подробно.


Кои/кой коментар визираш?
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Аз лично не купувам линк, без да съм посетил сайта и без да съм го разгледал доста подробно.

Ако сайта е малък, какво да му гледам?
Колко е шарен?
Бота вижда това, което и аз, а именно PR, nofolow, noindex, исходящи и влияние разбира се оказва и обема, колкото повече в индекса, толкова по-добре, означава че сайта се развива, а ако има 5 страници в индекса, в 99% това е сателит, ниско качество който може да е направен преди 2 години с една цел - продажба на линкове. Такива сайтове на нас не ни трябват.
И разбира се тематичност, но когато купуваш линк по 1-3$ в месец, то това може и да не го гледаш, ако всички други параметри те устройват.
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Тук има доста обяви за продажба на линкове. Някой от уебмастерите може ли да сподели дали е ял банана след подобни обяви. Предполагам сте ги публикували и на други места, така че ако има човешка намеса, то със сигурност са ви засекли.

От статията на entwickler излиза, че ако не ви е от такова голяма значение, и по някакъв начин търгувате с връзки, Аналитикса е желателно да не се използва.
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

@Seo-pi4 - иЗходящ (принципно не си играя на полицай, но когато го прочетеш 5-6 пъти в няколко изречения става досадно)

п.с съжалявам за офтопика в тази интересна тема
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

@Seo-pi4 - иЗходящ (принципно не си играя на полицай, но когато го прочетеш 5-6 пъти в няколко изречения става досадно)

п.с съжалявам за офтопика в тази интересна тема
Съжалявам,
руския и българския са прекалено близки.
Понякога така се получава.
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Едва ли от Гугъл ще влязат да дебнат потребителите в DP или някой руски форум за купуване на линкове. Но определено целят да намалят влиянието на големите мрежи като TLA.

И аз съм на това мнение и поради тази причина избягвам големите мрежи за продажба и размяна на линкове. Лично аз съм си фен на покупките и продажбите по форумите и то детайлите да се обсъжат на PM
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Има и още един метод за това как търсачките определят "продажноста" на един сайт, за който никой даже и не спомена.
Какво означава "естествен линк"?
Това е линк, който възниква заедно с документа и не се променя през целият живот на този документ.
Може да иде в дъното на сайта, но линка си остава там завинаги.
Какъв е цикъла на продажния линк?
Появява се документ (донор), след което документа се проиндексира без никакви изходящи линкове (кой ще купи линк от страница която не е в индекса?).
След известно време, на този документ се появяват един, втори и т.н. линкове.
Тези линкове започват ту да изчезват, ту пак да се появяват или да сменят съдържанието си и анчорите, а акцептора (клиента) да си остава същия (когато напр. има сезонност или се сменят приоритетите на сайта акцептор).
Така че това е фактор който много лесно може да се засече с алгоритъм и да се определи продажноста на един сайт в %.
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Има и още един метод за това как търсачките определят "продажноста" на един сайт, за който никой даже и не спомена.

Споменава се в тази статия:

още малко по темата и отново се споменава TLA http://helot.org/2008/01/04/how-does-google-find-sites-selling-links/


Link rotation

If the links on you site start to disappear and in their place new links start to pop in, that’s a good indicator that there is magic involved in the story. When you create a page and put some links on it, you generally don’t change them unless the page that you’re linking to is no loger available - in that case you remove or replace the broken link.
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Пича който е писал в статията обикновенно изобщо не пише "пълни глупости"...
Е вече можеш с чиста съвест да твърдиш, че му се е случвало ;)

Значи това, което го е писал за следение през кукита, google toolbar, търсенето и другите им услуги е КРАЙНО ЛОША ИДЕЯ.
1) С кукита не става. те не случайно си имат домейни и браузърите не случайно имат тонове защити по въпроса
2) относно гугле услугите, ако някой техен служител си позволи дори да си помисли да ги ползва за тази цел ще бъде уволнен толкова скоропостижно, че даже няма да успее да каже че е било просто идея. Имат си лицензионни споразумения и правила за поверителност, ако има нещо което може да затрие компания от мащаба на гугъл е точно нарушаването им.

3) има си достатъчно добра математичаска теория за горното изобщо да не е необходимо :) Става дума за свързаност на граф и при информацията с която гугъл разпобага, спокойно могат да намерят множества сайтове с които има нещо общо и ако даденото множество е купувало и от другаде...
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

1) С кукита не става. те не случайно си имат домейни и браузърите не случайно имат тонове защити по въпроса


Какво ползваш за наблюдаване на PR в браузера? И защо не провериш дали имаш кукита от toolbarqueries.google.com например?

2) относно гугле услугите, ако някой техен служител си позволи дори да си помисли да ги ползва за тази цел ще бъде уволнен толкова скоропостижно, че даже няма да успее да каже че е било просто идея. Имат си лицензионни споразумения и правила за поверителност, ако има нещо което може да затрие компания от мащаба на гугъл е точно нарушаването им.

Може би е добре да погледнеш и тук:
http://www.davidnaylor.co.uk/google-using-search-logs-for-quailty.html
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Като гледам някои изгорели сайтове - продавали са връзки на нетематични сайтове. В момента Google се занимават главно с алгоритми, който да групират сайтовете в Интернет и да изследват връзките между отделните групи.

Така че, ако продаваш връзки на стабилни хора и на силно тематични сайтове - оставаш невидим. Това обяснява защо малки сайтове горят, а големи такива, не. Просто големите си подбират добре клиентите.
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

Като гледам
а аз като гледам тази тема(по точно няколко поста) разбирам че google много добре се справя с купуването на линкове.
стига да накажат няколко случайно избрани сайтчета и оптимизаторчета се плашат че и тях ще ги накажат...........
започват се разговори за ръчно премахнат пр, страх от продажба и от купуване!? на линкове
 
Re: Как Google познава сайтовете, които продават връзки?

До голяма степен си прав.
Най-успешният метод, който ползват е да разпространяват страх. :)
Линковете са се търгували и ще се търгуват докато оказват влияние в алгоритъма. Въпросът е, как да не попаднеш в статистиката за наказани сайтове. :eek:
 

Горе