SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google показва преведени резултати

scoobydoo

Know you can!
Ех, тия нещо съвсем си повярваха във възможностите на Гугъл преводача :D
Търся си на български и ми изкара 9-ти и 10-ти резултат някакви чуждестранни сайтове, ама преведени, хаха.
Това не го бях виждал до сега.
(Логнат съм в Гугъл и съм в хрома).
http://prikachi.com/images.php?images/831/7196831T.png

Между другото, защо във форума няма раздел за Google, а има за другите търсачки само? Каква е тази дискриминация към монополите :D
 
Нищо ново под слънцето, scoobydoo. Ако потърсиш в Гошо някое от имената на вирусите, за които пиша, излизат купища чужди сайтове със смехотворен превод на български през преводача им и за целта изобщо не е нужно да си логнат в Гугъл. Явно просто смятат, че по този начин предлагат по-добра информация на потребителя. А това, че често тези писания са неразбираеми, е съвсем друга тема. Но пък ми правят яка конкуренция в серпа. :(

http://prikachi.com/images/466/7197466K.jpg
 
Последно редактирано:
На снимката първите два са моите, а трите след това излизат директно преведени. Надолу на страницата имаше още. Прочети превода на първото изречение на пича с вратовръзката и бялата риза и ще се посмееш от сърце. :clap:
 
При мен понякога и излизат и директно преведени.

Аз затова за чуждоезични търсения си ползвам duckduckgo.com, който изкарва по-адекватни резултати. А за българските търсения все-повече се усещам, че използвам Jabse. Най-добрата търсачка за снимки пък е на Bing.

Изобщо, ако си разкарате Google като търсачка по подразбиране на браузъра, ще се усетите как търсите в много по-подходящи и различни търсачки.
 
При мен понякога и излизат и директно преведени.

Аз затова за чуждоезични търсения си ползвам duckduckgo.com, който изкарва по-адекватни резултати. А за българските търсения все-повече се усещам, че използвам Jabse. Най-добрата търсачка за снимки пък е на Bing.

Изобщо, ако си разкарате Google като търсачка по подразбиране на браузъра, ще се усетите как търсите в много по-подходящи и различни търсачки.
Вероятно, както обикновено си прав, защото си човек с опит. Но аз, ако търся своите неща, предпочитам да видя как ги изкарва точно Гугъл, защото се използва най-масово от потребителите, а в случая точно това ме интересува.
 
При мен понякога и излизат и директно преведени.

Аз затова за чуждоезични търсения си ползвам duckduckgo.com, който изкарва по-адекватни резултати. А за българските търсения все-повече се усещам, че използвам Jabse. Най-добрата търсачка за снимки пък е на Bing.

Изобщо, ако си разкарате Google като търсачка по подразбиране на браузъра, ще се усетите как търсите в много по-подходящи и различни търсачки.

Интересно. Ще пробвам.

ЕДИТ: Първи опит с джабсе е пълен провал :D. Търся лешник ползи, изкара новинарски сайт на първо място. Следват фиданки и сайтовете за рецепти.
 
Последно редактирано:

Горе