SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Bing.com - нов search engine на Windows

Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Баси, изглежда се едно онзи пи4 със сайта за сваляне като да го е правил. И мене на игри ме няма ... 8 от първата 10ка за игри са някви незнайни сайтове.
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Еми MSN ... цялата им история е тъпотия... даже Microsoft означава Тъпотия на някои езици...
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Те май немогат да се примирят с факта, че немогат да създадат конкурентен търсещ алгоритъм :)
То не беше live.com, то не беше search.msn.com, сега и Bing.
Забележете, че Live.com насочва към Bing.com :)
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Ако MS не направят скоро нещо, за да станат някакъв конкурент във уеб според мен светлото им бъдеще е под въпрос :)
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Ако MS не направят скоро нещо, за да станат някакъв конкурент във уеб според мен светлото им бъдеще е под въпрос :)

Да бе, пука им за уеб и търсачките (съвсем малко може би). Докато 90% от машините по света търкалят линдолси не ги мисли МС :p.
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Да бе, пука им за уеб и търсачките (съвсем малко може би). Докато 90% от машините по света търкалят линдолси не ги мисли МС :p.

Далеч си от истината. MS газ пикаят, че не могат да имат свястна търсачка.
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Те тези нещастници си сменят търсачките като операционните системи. Нов скин, ново име и ето ти нова версия на същата боза.

Аз не виждам никаква разлика с Live, скоро си правих справка на позициите там, сега са си същите. От километри си личи как се гърчат.

Edit: По картинката от фона ясно си личи, че индийци са го правили :)
 
Последно редактирано:
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Явно са искали да създадат "Екзотична" търсачка :D

Алгоритмите за филтриране на снимки са интересни и малко бъгави.
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

общо взето само домейна са сменили. Наистина отдавна осъзнаха, че са назад в Интернет пространството и се опитват - засега не много успешно. Има една хубава функцийка като за нас - xrank и е добре, че горе долу има и някакъв feed вариант. Иначе аз от техния алгоритъм съм малко по-доволен ;), но пък трафик е 0 от там.
Между другото за търсене на Видео е доста готино - много лесно preview има.
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Да бе, пука им за уеб и търсачките (съвсем малко може би). Докато 90% от машините по света търкалят линдолси не ги мисли МС :p.

Само след година вече няма да са 90% !
А ако броим всички компютри те и сега не са 90% !!!
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Честно казано посещенията ми от live.com спрямо g! винаги са били в полза на live.com. Класирането ми също е по-добро. Като цяло обаче аз имам много слаба посещаемост и никаква оптимизация :) От това може да се извади извод, че live.com обича натурални блогове :p
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

В нишата "real estate" последните 3 месеца имам повече посещения от live, отколкото от google. И в двете съм на абсолютно еднакви позиции. Изглежда има държави, където live доминира.
 
Re: Bing.com - нов search engine на Windows

Моите впечатления са, че не е толкова зле live като енджин. Даже според мен превъзхожда гугъл, от което и следва проблема. Проблема обаче е очевиден - относително висока сложност на алгоритъма. Това съответно им пречи да натрупат маса, което пък им пречи да са конкурентни. Голямото предимство на гугъл е че тръгнаха с алгоритъм с много ниска сложност и натрупаха база. Просто M$ не са склонни да дават много пари ако не е сигурно съответно се опитват там където не могат и се получава омагьосан кръг... чист балкански синдром си е това.

ПП. Под сложност горе се разбира O(n) да не помислите, че твърдя, че хващат леваци да им го пишат ранкинг алгоритъма.
 

Горе