SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Sitelinks в резултатите на Гугъл

Последно редактирано:
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

ето нещо на което попаднах .. видео на Matt Cuts в което покрай другите неща става дума малко и за точно тези site links за които си бием главите.. поне едно е сигурно по неговите думи всичко е органичен относно site links е organic. ето линк към видеото:
http://www.youtube.com/watch?v=vS1Mw1Adrk0
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Наско, ако вярваш на Мат Кътс, няма плащане при генериране на sitelinks.

Той не каза много по въпроса, но това което повтори е, че генерирането им е абсолютно алгоритмично.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Тази сутрин видях, че в Webmasters tools имам Site links (по 8 броя) на 2 сайта. Дали е ново? Аз много рядко влизам там и нямам спомен дали го имаше, но проверих на другите ми сайтове нямам такова нящо (т.е. имам го като меню, но вътре си е празно).

Интересно, че при сърч в гугъл не мога да го накарам да ги изведе, странна работа, някой с подобен опит.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

При мен излезе на 5 сайта: бгкулинар, форум.бгкулинар, бггп, бгкредит, спортбг (един от линковете е към форума за Левски, макар че има и на ЦСКА и на други отбори, значи Гугъл е левскар8)). Интересното е, че и на бгкулинар има един линк към форум.бгкулинар, в линковете на който пък има един линк към бгкулинар. Това поставя въпроса дали все пак поддомейните се третират като поддиректории или все още на български Гугъл не може да се оправя с релевантността на съдържанието.

И аз го забелязах, но така и не можах да разбера за какво е. Ако някой знае да сподели - ще сме му благодарни.
Това, което виждам до момента е, че могат да блокират линкове, които не искаш да се показват, както направих с логин пейджа на спортбг.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Google has not generated any sitelinks for your site.

E, все пак честито на спечелилите, гугъл явно смята, че сте били добри деца, и че заслужавате подарък тая година :)
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

При мен се появи на 4 сайта, но на нито един от тях не можах да го видя в действие. Да се надяваме, че е необходимо технологично време.
И при мен така за 3 сайта. Дори в търсения в които съм явен лидер още ги няма сайтлинкс. Също забелязах, че се появиха наскоро в webmaster-tools-a и вероятно наистина е свързано с технологично време.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

ако си листнат в dmoz.org(trusted) - ще имаш sitelinks...

също теория, но фитва чудесно на всичко казано досега и дава обяснение за рисърча на кулинара защо експресбанк излизат със...
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Гледам тия генерирани линкчета, ама как се образуват?
Примерно за търсене kaldata се показва Чат, като кликна на него и ме води в страница която нито в тайтъл тага, нито в описанието се съдържа думата чат, дори в страницата я има само в менюто?
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

ако си листнат в dmoz.org(trusted) - ще имаш sitelinks...
4 от 5-те линка, на който имам сайтлинкс, не са листнати в ДМОЗ.

Теорията на Предприемача ми се вижда най-достоверна (включая вътрешните линкове) в комбинация със стар сайт с несменяна структура на УРЛ-та.
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

Докато не ни опровергаят или някои не докара ново инфо от някъде това остава най-вероятно...:cool:

един пич го написа при нас и е много вярно...
търсачките работят логично и адекватно, защото зад тях работят хора мислещи логично и адекватно
 
Re: Sitelinks в резултатите на Гугъл

4 от 5-те линка, на който имам сайтлинкс, не са листнати в ДМОЗ.

Теорията на Предприемача ми се вижда най-достоверна (включая вътрешните линкове) в комбинация със стар сайт с несменяна структура на УРЛ-та.
не мисля че дмоз е ключът. Също дийплинковете, не ми изглежда, да са ключът в моя случай, защото имам включени адреси без такива връзки, а страници с доста такива липсват от списъка.
 

Горе