SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Bing не ме харесва :)

Virosss

New member
А бе само при мене ли Bing не индексира никакви страници?! Странното е, че за тест добавих в техният панел за уебмастъри сайта, но въпреки това няма индексирани страници. Някой да има идея защо така?
 
Re: Bing не ме харесва :)

Еми бавно бавно.. ама минаха сигурно 2 месеца ;) чак толкова бавно малко ме съмнява, особено след като съм добавил сайтмап... явно просто нещо не му допада в сайта ми ама си нямам ни най-малко понятие какво.
 
Re: Bing не ме харесва :)

Абе "Ботове"...
Взе да ми писва на мен. :D

Супер се дразня, че гледам винаги сайтовете ми да са изрядни откъм валиден хтмл, бързо да работи, каноникал и бла бла простотии, а виждам еб@ти бъговете в други сайтове, които се класират перфектно и взех да си мисля ".. що ли се занимавам"...
 
Re: Bing не ме харесва :)

При мен един от сайтовете ми се показа в Бинг търсачката след три месеца и половина, а друг сайт след 20 дена. Пък и като гледам индексираните страници на един сайт се замислям дали въобще да се занимавам с Бинг: google 17000 / yahoo 3600 / bing 12 индексирани страници.
Просто найстина малко са сбъркани нещата при тях....то и кой ли използва Бинг:D:D:D
 
Re: Bing не ме харесва :)

Какво ви пука за бинг, особено за български сайт ?
 
Re: Bing не ме харесва :)

Какво ви пука за бинг, особено за български сайт ?

Ами в момента няма особено голям смисъл, но имам странното чувство, че съвсем скоро от Microsoft, ще измислят начин да го внедрят в ОС-то си и тогава незнаещите, ще ползват основно тази търсачка. ;) А и все пак е добре да го има навсякъде сайта ;)
 
Re: Bing не ме харесва :)

Ами в момента няма особено голям смисъл, но имам странното чувство, че съвсем скоро от Microsoft, ще измислят начин да го внедрят в ОС-то си и тогава незнаещите, ще ползват основно тази търсачка. ;)
Интересно предположение, звучи ми съвсем смислено и реалистично, особено като се има предвид колко хора ползват IE.
 
Re: Bing не ме харесва :)

Колкото Silverlight се наложи, толкова са и шансовете на Bing.

А бе реално имаш шанс, ама нещо маркетинг стратегиите им куцат. А относно Silverlight има добри възможностти, но чесно казано когато потърсих информация за работата му и как мога да го ползвам, не открих особено полезна информация, а както знаем, едно от най-важните неща за да се пласира един продукт сред потребителите е да е лесно достъпен, а без подробна документация и примери, май това е мисията невъзможна ;)
 
Re: Bing не ме харесва :)

Ами в момента няма особено голям смисъл, но имам странното чувство, че съвсем скоро от Microsoft, ще измислят начин да го внедрят в ОС-то си и тогава незнаещите, ще ползват основно тази търсачка. ;) А и все пак е добре да го има навсякъде сайта ;)
Според мен Мсофт няма да се осмелят скоро да го внедрят в ОС - наскоро отнесоха сериозна глоба на европейско ниво от европейската КЗК заради IE. Мисля беше в рамките на 500 милиона евро или някъде там.
В случая с търсачките ще имат и много по-силен играч който да притежава с пъти по-голям ресурс за да лобира за по-големи наказания (визирам разликата между гугъл и мозила)
 
Re: Bing не ме харесва :)

Спокойно, и мен не харесва :D
Чесно да ти кажа и аз не го харесвам, така че чувствата са двустранни и връзката ни е стабилна :D
Преди време се занимавах да се регистрирам като вебмастър, да пращам сайтмап, но никакъв ефект. От сайт с хиляди страници, от които поне 400 със сигурност са 100% уникални статии, имам индексирани само около 100.
Но нищо, вече не му обръщам капка внимание на bing.
 
Re: Bing не ме харесва :)

Според мен Мсофт няма да се осмелят скоро да го внедрят в ОС - наскоро отнесоха сериозна глоба на европейско ниво от европейската КЗК заради IE. Мисля беше в рамките на 500 милиона евро или някъде там.
В случая с търсачките ще имат и много по-силен играч който да притежава с пъти по-голям ресурс за да лобира за по-големи наказания (визирам разликата между гугъл и мозила)

Еми те отнесоха глоба, ама нали се сещаш, че вече преди да направят нещо, ще си ошият гащите и ще добавят опция за промяна за всеки случай... ама който не разбира, едва ли ще загрее за какво иде реч, че да го смени ;)
 
Re: Bing не ме харесва :)

прав си - щях да кажа че в ИЕ8 са интегрирали лесен начин да си настрои човек коя да му е търсачката по дефолт - ама се сетих че май сам пожелах и тръгнах да я променям след едно две търсения изумен от резултатите които получавам - тоест средния потребител едва ли ще се замисли.
Но пък си личи че пипат предпазливо де
 
Re: Bing не ме харесва :)

Колкото Silverlight се наложи, толкова са и шансовете на Bing.
Може и да се окажеш прав, но има балкан разлика. За едното трябваше да преборят Адобе в платен пазар, а за другото да вземат дял от Гугъл в безплатен. Адобе е далеч по голяма хапка от Гугъл в маркетингово отношение. Silverlight никога не е имал шанс за живот, а на бинг макар и скептично му се обръща внимание.
 

Горе