SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Yahoo! Directory

ju

New member
С какво ще ми помогне публикуването на сайтът ми в Yahoo! Directory?

Секцията която съм си харесал има 168 линка.
Аз със моят PR0 сигурно ще съм последен по популярност.
До сега съм ползвал само PPC

ju
 
Re: Yahoo! Directory

Бих платил ако има смисъл.
Това ще ми донесе ли трафик? Сигурно не.
Каква ми е далаверата?

ju
 
Re: Yahoo! Directory

Мисля, че ще е само един добър линк(за seo), но не очаквай трафик.
 
Re: Yahoo! Directory

Значи да променя въпроса си тогава :)

Колко добри линкове за SEO ми трябват да получа да речем PR5 :)

А какво може да кажете за http://dmoz.org/
някъде бях чел, че Google разбирал тематиката на някой сайтове от там,
защото едва ли не, търсачките не били добри в това?

А този http://botw.org/

?
 
Re: Yahoo! Directory

ju каза:
Колко добри линкове за SEO ми трябват да получа да речем PR5 :)

МОже ли да те питам, защо ти е пр5?
 
Re: Yahoo! Directory

Самият PR не ми е нужен :)

Нужно ми е AdWords да вземе да реши, че landing page-а ми си струва и да не ми дига толкова невъзможно бидовете :) Също така, ще съм доволен ако се появявам за някой kws и без да си плащам и въобще да имам SEO трафик :)

Все си мисля, че ако излизам по добре в Google, то и на Adwords ще излизам по-напред, макар Google да не го признават

ju
 
Re: Yahoo! Directory

Бидовете в адуърдс не зависят от лендинг пейджа на страницата, тъй като в една кампания може да имаш до 50 (ако не се лъжа) различни ад-вариации със 50 различни лендинг пейджа за всяка ад-група в кампанията.

Ако искаш евтин трафик купи си от адбрайт, в Яху-то също сравнително по-евтино може да се купи качествен трафик (10 цента за недвижими имоти, например).
 
Re: Yahoo! Directory

Бидовете отдавна вече зависят от langing page-a в AdWords, а скоро може и на други места да стане така. За Yahoo ползвам ги, но не съм доволен толкова колкото бях преди 1 година да речем от Google :(

Нещата много се промениха в AdWords и вече пресяването там хич не е шега.

П.П. А ако е въпросът само до варации, такива може да правиш и per keyword, тоест 2000 на AdGroup :)

ju
 
Re: Yahoo! Directory

Колко добри линкове за SEO ми трябват да получа да речем PR5
http://www.seo-fakten.de/PageRank-Kalkulationstabelle.html - но не вярвай много на тази табличка.

А и има различни pr5, разледай тази табличка ( http://bgwebmast.hit.bg/pr.html ) и ще разбереш че понякога pr5 е почти равен на pr4, и ние не знаем точните резултати, които знае google, затова и не можем да кажем колко точно линка трябват за да имаш pr5
 
Re: Yahoo! Directory

ju каза:
С какво ще ми помогне публикуването на сайтът ми в Yahoo! Directory?

Секцията която съм си харесал има 168 линка.

плащал съм за клиентски сайтове включването в Yahoo Directory
всъщност за единия сайт дойде съвсем не лош трафик - 50-60 дневно което не съм го виждал от друга директория
доколкото помня обаче позиционирането не става по PR /няма логика / , а по дата на добавяне , така че ако решиш по-добре го добави в някоя по-малка секция
 
Re: Yahoo! Directory

PagaRank може да ти е полезен когато искаш да търгуваш линкове (продаваш/разменяш) или да се хвалиш нагоре надолу.

Но истината си остава в целевия трафик. Т.е. до колкото разбирам не ти трябва ПР а трафик.
Ако имаш пари за харчене силни линкове от директории с висок ПР може да ти помогнат за по-добро класиране.

PR e "brute-force" метод за определяне качеството на един сайт. Т.е. има висок PR => е с високо качество. Което не винаги е така. Един тематичен PR4 линк може да е много, много, много по-ценен за даден сайт от един PR7 sitewide линк от сайт с хиляди страници. Ако кажеш кой сайт буташ за класиране, може да поровя за по-конкретни неща. Ако те притеснява да го постваш тук може в ЛС.


Колкото до Quality Score не вярвам PageRank да ти помогне особенно. Аз лично не мисля, че двете неща са много свързани.
Малко по после ще постна малко инфо за QS...
 
Re: Yahoo! Directory

Quality score се изчислява на ключовите думи, а не на лендинг пейдж, а ад ранкът се изчислява така.

С две думи - колкото по релевантно е съдържанието на страницата, която рекламираш към избраните ключови думи, толкова по-висок е ад-ранкът. За да постигнеш нисък бид, трябва да имаш висок ад-ранк, а не висок ПР.
 
Re: Yahoo! Directory

@oggin: Разбирам. Харесал съм си тази секция за съжаление, където са силните ми конкуренти, а и ми се струва най-логична :( Само за 1 сайт ли дойде трафик или просто си го правил за 1 сайт добавянето?

@nbsp: Последно не разбрах силни линкове от директории с висок PR могат да ми помогнат
1) Да излизам по-напред в search results.
2) Да имам повече PR?
3) Да имам повече правилен трафик
?

За сайта наистина се притеснявам да го споделям на който и да е :(
Темата му е много трудна loans, mortgages and remortgages в UK
Приемам всякакви съвети за генериране на добър SEO трафик!

@bgkulinar: Обмислям да напиша автоматично генериране на relevant content. Само и само да мога да си вдигна Quality Score. Смятам да го извличам през RRS Feeds и да го слагам на всеки различен landing page. Всичко да става автоматично :)

Просто си мисля, че тази стратегия може да ми помогне за SEO, а също така и обратното. По-добър SEO сайт да води до по-добър Quality Score. Така или иначе има известно застъпване в критериите

П.П. Започвам да чета SEO Book на Aaron Wall и дано да науча нещо повече от пишете alt, meta tags :)
Приемам съвети всякакви :)

ju
 
Re: Yahoo! Directory

ju каза:
@oggin: Разбирам. Харесал съм си тази секция за съжаление, където са силните ми конкуренти, а и ми се струва най-логична :( Само за 1 сайт ли дойде трафик или просто си го правил за 1 сайт добавянето?

@nbsp: Последно не разбрах силни линкове от директории с висок PR могат да ми помогнат
1) Да излизам по-напред в search results.
2) Да имам повече PR?
3) Да имам повече правилен трафик
?

разбира се че не е само един, а и според мен всеки сериозен англоезичен сайт трябва да отдели 299 долара за да се появи там ...
истината е че този го следях сериозно защото ми се плащаше за трафик от търсачките ;D
факт е че след 3-4 тия месец посещенията намаляха до 5-10 на ден

другия въпрос не е за мен макар че ме сърбят пръстите да напиша една теория по въпроса :smoker:
 
Re: Yahoo! Directory

ju каза:
Темата му е много трудна loans, mortgages and remortgages в UK
Звучи като да ти трябва сериозен линк девелопмент. Много сериозен.....
 
Re: Yahoo! Directory

nbsp каза:
Звучи като да ти трябва сериозен линк девелопмент. Много сериозен.....

Линк exchange ли е това?
И въобще How То ... направя сериозен линк development?
Някакви статии? Линкове? Съвети :)

ju
 
Re: Yahoo! Directory

@nbsp: 10x

Всеки да се чувства поканен да сподели и своето мнение :)

@bgkulinar: Интересна оферта е тази на "БГ Кредит".
При други условия, може да се получи нещо МНОГО добро :)
Познавам правилни хора които биха се възползвали с опит в темата.
Аз лично съм силно изкушен да правя PPC на тази тема в БГ!

ju
 
И няколко за Quality Score

И няколко за Quality Score

http://www.wickedfire.com/affiliate-marketing/12482-how-adwords-dki-boost-your-fucking-qs.html
http://www.redflymarketing.com/blog...your-adwords-quality-score-a-mini-case-study/
http://www.seobook.com/archives/001752.shtml

М-у другото тук има и други хора които се занимават с morgages, loans и финансови теми. Така че може и да намериш партньори за линк размяна...
 

Горе